×

Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 947
Menu

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (15η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της Β' Εθνικής έχουν ως εξής:



1ος Όμιλος

Φιλαθλητικός-Παπάγου 74-78
Προμηθέας Χαλ.-Έσπερος 91-84
Εργοτέλης-Κορωπί 60-63
Πανιώνιος-Ιωνικός Ν. 75-72
Αμύντας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 70-55
Πανελευσινιακός-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 75-70
Ένωση Ιλίου-Ηράκλειο 62-66
Χολαργός-Νίκη Αμαρουσίου 65-50

Ενωση Ιλίου - Ηράκλειο 62-66
Διαιτητές: Μπούσιας-Φάκαρος.
Δεκάλεπτα: 22-19, 35-29, 46-51, 62-66
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 4, Μπέλλας Γ. 12 (2), Καπινιάρης 5 (1), Φουντάς 2, Ραλλάκης, Τσολάκης 18, Μπασδέκης 12, Μπέλλας Οδ. 4, Κόκκας, Σκορδάς 3, Γεωργιάδης 2.
Ηράκλειο (Ράλλης): Αυγενικός 1, Σπυριδάκης, Καραδολάμης 11 (1), Κουπίδης 22 (5), Κίτσος 3, Μαραγκάκης 5, Λιανός 11 (1), Κυρίτσης 3 (1), Πάλλης 10, Πρωτογεράκης.

Προμηθέας - Εσπερος 91-84
Διαιτητές: Κοντίλης-Βαλούρδος
Δεκάλεπτα: 30-14, 50-41, 71-57, 91-84
Προμηθέας (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος, Καραθανασόπουλος 8(1), Σαμιώτης 7, Αλεξόπουλος 4, Σιδερής, Τασιόπουλος 19(4), Βαρσαμούλης 6, Παπαθανασόπουλος 2, Ζερβός 6, Ρώσσης 11(2), Ανδρουλάκης 20(3), Μαλούκος 8
Έσπερος (Κεσαπίδης): Φραντζής, Στυλίδης 22(1), Διαμαντόπουλος, Κελεσίδης 15(1), Αγγελόπουλος 6, Καραβανάς 19, Γκόβας 4, Ψαρόπουλος 18(2), Μακρής

Πανιώνιος - Ιωνικός Νικαίας 75-72
Διαιτητές: Ψαριανός-Μπίκας
Δεκάλεπτα: 17-20, 44-40, 63-59, 75-72
Πανιώνιος (Ζιάγκος): Γαρμπής 3 (1), Παπαρέγκας 3 (1), Πρισκομμάτης, Βλάχος 2, Τσουράκης 2, Κόκκαλης 19 (1), Μανσαράι 4, Μίχαλος 17 (2), Φιλιππάκος 3 (1), Μουρίκης, Τσιάκος 12, Αναγνωστάκης 10 (1).
Ιωνικός Νικαίας (Οικονόμου): Γιαννίκος, Κούτουλας 4, Γεωργοπαπαδάκος 3 (1), Ντιμπ, Μούκας 6 (1), Ρεκουνιώτης 6, Λυκογιάννης 22 (2), Τασόπουλος 11, Βεσκούκης 20 (3).

Πανελευσινιακός - Ικαρος Ν.Σμύρνης 75-70
Διαιτητές: Πόντας-Καλογερόπουλος Φ.
Δεκάλεπτα: 11-18, 37-35, 51-58, 75-70
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 10, Μιχαλούτσος, Μποχωρίδης 9 (2), Ντέντα 2, Ζούμπος 17 (1), Δούκας 3, Μπένος 14, Μαντζιώρης 20 (2), Σπηλιόπουλος, Ηλιάδης Ηλ.
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 4, Πασπαλάς, Παπαζαφειρόπουλος, Σταμάτης 19 (3), Καννάς, Βούζας, Βουρλίτης 23 (3), Δορκοφίκης 10 (2), Μιχαλόπουλος 2, Δαρμογιάννης 6, Αντωνούσος, Τζέμης 6.

Φιλαθλητικός - Παπάγος 74-78
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Χαλαμπαλάκης
Δεκάλεπτα: 8-11, 33-33, 49-53, 74-78
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 4, Κελαϊδής 6 (2), Γκαβασιάδης 12 (1), Κεφάλας 3 (1), Βαρνάβας 8, Σαμοθράκης 13 (1), Λυμπερόπουλος 3 (1), Λεγκίκας 15, Τραφαλής 10.
Παπάγος (Πουλίδης): Οικονομάκης, Βιδάλης 3 (1), Αποστολίδης 11 (3), Δέδες 18 (6), Διαμαντόπουλος 15, Αρσένης, Σιούτης 7 (1), Τζιβελέκας 11 (1), Υφαντής 1, Δορκοφίκης 12 (1), Ρουμπέας

Χολαργός - Νίκη Αμαρουσίου 65-50
Διαιτητές: Σιώκας-Φραγκούλη
Δεκάλεπτα: 28-13, 42-25, 59-55, 65-50
Χολαργός (Παπαμάρκος): Τσουβελέκακης, Λάππας 10 (1), Φωτητζόγλου 4, Παπάς 5, Αγόρης 7 (1), Καρτέρης 8 (2), Μουμπάρακ 6, Καραμπάς 8 (1), Γραμματίκας, Δρόσος 3, Μπουργανός, Γιανναλέτσος 14.
Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης Ι., Οικονομόπουλος 11 (1), Θωμόπουλος 2, Παβλίσεβιτς 9 (1), Κοντογιάννης 2, Κυπριτζόγλου 10, Ατζαμόγλου, Σταθόπουλος 4, Σαλτουρίδης, Τσέκενης Α. 6, Μούγιος 3, Μαύρος 3.

Εργοτέλης - Κορωπί 60-63
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Κωνσταντινίδου
Δεκάλεπτα: 12-14, 25-34, 48-40, 60-63
Εργοτέλης (Μακράκης): Κριτσανάκης, Μαχαιριανάκης, Τσερκιτζόγλου 2, Σακελλαράκης 7, Καρακωνσταντάκης 6 (2), Βασιλειάδης 5, Πετράκης 15 (2), Αρναουτάκης, Σκλήβας 10, Καραλής 15 (2)
Κορωπί (Δάγλας): Καράμπελας, Μελάς 2, Κούσουλας 9 (1), Τσούπρας 2, Υφαντής 4, Τύρλας 11, Κερασοβίτης 6, Αμπαράς 11 (3), Σκλάβος 17, Χρύσης 1

Αμύντας - Κρόνος Αγ.Δημητρίου70-55
Διαιτητές: Στρέμπας-Ορφανός Ι.
Δεκάλεπτα: 13-15, 34-33, 48-39, 70-55
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 10, Αγγελόπουλος 11 (1), Τοπάλι 4 (1), Διαμαντόπουλος 10, Ματζούρος, Βαρδιάνος 11 (2), Πίνης 2, Κουκουνιάς 10, Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 5 (1), Βογιατζής 7, Καμπούρης.
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Σαββάτης): Μπάλας 3 (1), Στραγανιώτης 8 (1), Μητσάκης 7 (1), Ξιούρας 10 (2), Νικατζάμ 3, Ζούκας 5, Κόης 3 (1), Φρουσκλιάς 5, Χαλβατζής, Γιαννόπουλος, Ματαλιωτάκης 11, Περαντωνάκης.
 
Η βαθμολογία
1. Ηράκλειο 27
2. Πανιώνιος 26
3.Αμύντας 26
4. Πανελευσινιακός 25
5. *Ιωνικός Νικαίας 24
6. Χολαργός 24
7. Φιλαθλητικός 23
8. Κορωπί 23
9. Παπάγος 23
10. Ένωση Ιλίου 22
11. *Εργοτέλης 20
12. Έσπερος ΑΟΠΑ 20
13. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 20
14. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 18
15. Νίκη Αμαρουσίου 18
16. Προμηθέας Χαλανδρίου 18
*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

H επόμενη 16η αγωνιστική (31/1)
Προμηθέας Χαλ.-Φιλαθλητικός
Εργοτέλης-Παπάγος
Πανιώνιος-Κορωπί
Αμύντας-Ιωνικός Νίκαιας
Πανελευσινιακός-Κρόνος
Ενωση Ιλίου-Ικαρος Ν. Σμύρνης
Χολαργός-Ηράκλειο
Εσπερος ΑΟΠΑ-Νίκη Αμαρουσίου


2ος Όμιλος
Στρατώνι-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 87-81
Πιερικός-Αίολος Αστακού 50-77
Τιτάνες Παλαμά-Πολύγυρος 87-82 (71-71 κ.α.)
Άργος Ορεστικό-Αγρίνιο 70-68
ΓΣΛ-ΑΕΛ 77-82
Καστοριά-Ερμής Λαγκαδά 69-74
Ιωνικός Ιωνίας-Ανατόλια 72-78
Ρεπό: Ευκαρπία

ΓΣ Λάρισας-ΑΕ Λάρισας 77-82
Δεκάλεπτα: 21-21, 43-38, 63-56, 77-82
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ.-Ζαχαρής
ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Πρίμορατς): Δερμιτζάκης, Λεπενιώτης 11 (1), Γοργόλης, Παπαχρήστος 12, Λαμπρόπουλος 5, Μπόγδανος 19 (3), Τσιαβές 3, Νταλός 5, Αγγελόπουλος 22, Βαβάτσικος, Χανέλι, Σπανούλης.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Τζήμας, Αθανασόπουλος, Σαριμπαλίδης 15 (5), Παπαϊωάννου, Τσούτσος 8 (1), Κουτίνας 7 (1), Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου 12 (2), Μαλτέσιος 7, Πολίτης 17 (3), Παπακώστας 16, Φιλιππόπουλος.




Πιερικός/Αρχέλαος-Αίολος Αστακού 59-77
Δεκάλεπτα: 10-29, 19-44, 42-61, 59-77
Διαιτητές: Φουτζήλας,Δαμίγος
Πιερικός/Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Τσιλιγγαρίδης, Καλτσουνάς, Γκοντόπουλος 9 (2), Παρμακτσίδης 4 (1), Γκογκίδης 13 (2), Παπαδόπουλος 8, Σουκάρας, Παπανικολάου, Ασημάκης 13, Ζησόπουλος 2, Μουρίκας, Οικονόμου 10.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 9, Καλισώρας, Μπεκατώρος 4, Παππάς 21 (3), Μακρής 2, Θανόπουλος, Κακλαμάνος 14 (4), Κιτσούλης 15 (1), Καλαντζής, Κατσαρές 3, Λυμπάρης 9, Δουρούκης.


Καστοριά - Ερμής Λαγκαδά           69-74
Δεκάλεπτα: 16-18, 31-36, 49-48, 69-74.
Διαιτητές: Φακίτσας, Μανδήλας
Καστοριά (Σούλιος): Αντωνιάδης, Δίτσιος, Ματενίδης 11 (2), Γυμνόπουλος 10 (2), Περσενίδης 6 (1), Τσαούσης, Ντάλης 16 (2), Τασιούδης 6, Τεπετίδης 3 (1), Τακίδης, Τσότσος 13, Βοϊβατόπουλος 4.
Ερμής (Αγγέλης): Καϊκλής 4, Ελευθεριάδης 18 (2), Ακεψιμαΐδης 4, Γεωργιάδης 4, Νώτης 10, Παρίτσης 3 (1), Πιλκούδης 3, Βενετίδης 2, Γκαμούρας 21, Μήνου, Καντάρκος 5.


Στρατώνι-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 87-81
Δεκάλεπτα: 24-18, 44-41, 67-60, 87-81
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Ελευθεριάδης
Στρατώνι (Νικολαΐδης): Κολοκοτρώνης 3 (1), Αμπατζάς 17 (3), Δήμου 13 (3), Τζουβάρας, Γεωργάκης 13 (1), Αρνίδης 5, Φλιάτης Ι. 6 (1), Φλιάτης Γ. 6, Χαντζίδης 5, Δασκαλόπουλος 19.
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης (Τσούρμας): Καλπαξίδης 10, Γαϊτανίδης 7 (1), Γιαννουζάκος, Γαρέζος 7 (1), Καραϊσκάκης 4, Παπαθανασίου 3, Δάλπας 14 (2), Μπέγας 9 (1), Πολιτόπουλος 2, Γιαννούλης 25.




Αργος Ορεστικό-Αγρίνιο 70-68
Δεκάλεπτα: 18-20, 35-28, 56-49, 70-68
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Τζήμα
Αργος Ορεστικό (Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος, Σαββίδης 7 (1), Κίτσιου, Μιχαηλίδης 5 (1), Μπέλλος, Τσουμάνας, Τράντας 13 (2), Κόττας 30 (4), Μανδαλάκης 9 (1), Χαντζόπουλος 6, Μποζίνης, Παντελίδης.
Αγρίνιο (Μυριούνης): Κυριλής 4, Μπερερής 21 (1), Δασκαλάκης, Παραπούρας 3 (1), Μπαρούχας 11 (2), Σκαρλάτος 4, Μήτσου 6, Γεωργούλας 17 (3), Αναστασάκης 2, Πουρνάρας.


Ιωνικός Ιωνίας - Ανατόλια 72-78
Δεκάλεπτα: 12-22, 24-40, 46-63, 72-78.
Διαιτητές: Λόρτος, Τζιομπάνος.
Ιωνικός (Μπαξεβάνης): Πρωτούλης 16(2), Παναγιώτου 15(1), Τάκης, Βάλλιος 4, Σιδηροηλίας, Μαυροκεφαλίδης, Μούκας 15(1), Σαρρής, Κρομμύδας 12.
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Γκάτζιας 17(1), Δοξάκης, Σιώπης 8(2), Γαλανίδης 20(4), Τριανταφυλλίδης 8(2), Θεοδωρίδης, Καραμανώλης 6, Βρεττάς, Τσιώμος 6, Βεργίνης 13(1).



Τιτάνες Παλαμά - Πολύγυρος 87-82 (παρ.)
Δεκάλεπτα: 19-15, 41-34, 53-54, 71-71 (κ.α.), 87-82
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Παπαγεωργίου
Τιτάνες Παλαμά: Βαλιάκης, Τριανταφύλλου 20(2), Αρχοντής, Γεωργαντζάς 12, Ζαζάνας, Τσέλιος 21 (1), Σταυρόπουλος, Αργύρης 13, Χουχούμης 7, Αποστολάκης 14.
Πολύγυρος (Πέγιας): Πιπιλιάρης 16, Τσιμπής 5, Τσιούντος 12, Παπασαραφιανός 13 (2), Χαριστός Κ., Ταουκίδης, Βούλγαρης, Ζειμπέκης 6, Νουκάρης 14(2), Κοτζαγιάννης 16.  


Βαθμολογία: Αίολος 28, ΑΕΛ 26, ΓΣΛ 24, Ερμής Λ. 23, Άργος Ορεστικό 22, Αγρίνιο 22, Στρατώνι 21, Καστοριά 21, Πολύγυρος 20, Πιερικός Αρχέλαος 20, Ευκαρπία 19, Ανατόλια 19, Ιωνικός 17, ΕΑΚ 17, Τιτάνες 16.

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 24 Ιανουαρίου 2016 23:32
επιστροφή στην κορυφή