Menu

Γ΄ Εθνική Ανδρών: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (13η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα για την 13η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Οίαξ Ναυπλίου - Απόλλων Σμύρνης 37-63

ΚΑΟΚ - Πεντέλη 63-62

Κεραυνός Αιγίου - Χαρίλαος Τρικούπης 57-63

ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας - Πόλις Καλλιθέας 66-70

Ίκαρος Καλλιθέας - Ακράτα 83-70

Μανδραϊκός - ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 82-68

Γλαύκος - Σπαρτιατικός 73-56

 

Φύλλα αγώνα

Οίαξ Ναυπλίου - Απόλλων Σμύρνης 37-63

Δεκάλεπτα: 4-22, 11-37, 26-47, 37-63

Διαιτητές: Ροδίτης, Παπαδημητρόπουλος

Οίαξ (Νόντας): Σταθογιαννόπουλος, Φλεβάρης 4, Παζαράς 6, Στατέρας, Κοσσιώρης, Κατσαλούλης 5, Παπασαράντος, Μπούκουρας 2, Ευστρατίου 10, Μπαλτσής, Οικονόμου 10, Παπαμήτρου.

Απόλλων (Χατζής): Γκινούτσης 1, Πετρόπουλος 17 (4), Νιώτης, Αρναουτάκης 4, Παπουτσής 4, Αθανασάκης 5, Πάντσιος 17 (3), Τσελεμπής 13 (1), Τάσιος 2, Σιώμος.

 

ΚΑΟΚ - Πεντέλη 63-62

Δεκάλεπτα: 18-16, 37-27, 53-47, 63-62

Διαιτητές: Μακρής, Μπανασάκης

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Μπολάνος, Αναγνωστόπουλος 4, Πάππος 7 (1), Κατσαμάκης 9 (1), Τσακιρίδης 3, Πράττης, Μακρής 2, Δανιήλ 13 (2), Γκιώνης, Σταυρόπουλος 17 (2), Σταυριανόπουλος 6 (1), Γιαννουλάκος 4.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Σταθάκης 3 (1), Μάντζιος, Γρατσιάτος, Λίτσο 20 (3), Αποστολόπουλος 7 (1), Καλογερόπουλος 4, Μπίγγος 9 (2), Κατσωνάκης 2, Μουστόπουλος 17.

 

Κεραυνός Αιγίου - Χαρίλαος Τρικούπης 57-63

Δεκάλεπτα: 11-14, 24-29, 38-47, 57-63

Διαιτητές:  Πόντας, Καλογερόπουλος Φ.

Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 17, Ταπεινός 6 (1), Γκούμας, Βασιλειάδης, Τριανταφυλλόπουλος, Λυμπέρης Β. 3, Σκόνδρας 5 (1), Λυμπέρης Δ. 9 (3), Νικολάου 14 (1), Τρυφωνόπουλος 3 (1)

Χαρίλαος Τρικ. (Ζωντός): Ιωάννου 8 (1), Βουρνάς 9 (1), Ζαμπέτης, Σταμούλης 5 (1), Μπαλτάς, Μουράτογλου 6 (1), Σταυρόπουλος 13 (1), Γεωργιάδης 11, Τριπολίδης, Ψάλτου 11.

 

ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας - Πόλις Καλλιθέας 66-70

Δεκάλεπτα: 23-24, 37-42, 49-57, 66-70

Διαιτητές: Μαραμής, Ουσταμπασίδης

Ν. Ιωνία (Σαμόλης): Καλασούντας 2, Τόρα 11 (2), Θάνος 21 (3), Σιλιτζήρης 17 (2), Αλεξόπουλος, Μαυρίδης, Θεοδωράκος, Λίτσιος 6, Δήμας 2, Νικολακόπουλος, Ιγγλέζος 5 (1), Αναστασόπουλος 2.

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 11 (3), Χάλαρης 7 (1), Κόκκινος 15, Βαρθακοκοίλης 10 (1), Λυγγερίδης 5, Βελιζιώτης 10, Κασπαριάν 7, Λάβαρης, Κακαργιάς 3, Κωνσταντίνου.

 

Ίκαρος Καλλιθέας - Ακράτα 83-70

Δεκάλεπτα: 25-19, 48-38, 70-65, 83-70

Διαιτητές: Βαλούρδος, Κώτσου

Ίκαρος Καλλιθέας (Σορώτος): Ιορδάνογλου 11, Ντουζίδης 5 (1), Κακαριάς, Κουρέπης 6, Οικονόμου 2, Φωτίου 15 (2), Χαϊκάλης 4, Σάλεχ 3, Αντωνόπουλος 24 (2), Παπαδούλης 13 (3).

Ακράτα (Ζιζιλάς): Σαρίκας 19 (2), Σταυρόπουλος 1, Σακελλαρίου, Σχορτσανίτης 7, Πολύδερας 1, Λάφης 20, Μπιτσάκος 2, Οικονομόπουλος 6 (2), Μαλλής 1, Μουργέλας, Μανταλβάνος 13.

 

Μανδραϊκός - ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 82-68

Δεκάλεπτα: 24-12, 45-29, 67-50, 82-68

Διαιτητές: Τσάτσης, Σκαλτσής

Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου 9 (3), Σπυρόπουλος, Καραλής 8 (1), Δρακώτος, Μπούτρης 7 (1), Στέφος 15, Λαμπρόπουλος 13 (3), Καρυπίδης 22 (3), Καμπερίδης, Γιατράκος 8.

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Κοσμίδης): Ρωμοσιός 4, Στεφανής 13 (2), Βλασσόπουλος 21 (1), Γόντικας, Μπούσι 5 (1), Διαμαντόπουλος 15 (1), Σταμάτης 3, Νιφόρας 7 (1).

 

Γλαύκος - Σπαρτιατικός 73-56

Δεκάλεπτα: 25-12, 43-24, 63-42, 73-56

Διαιτητές: Σπυρόπουλος Σπ., Αντωνιάδης

Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης 13 (4), Σερέτης 9 (1), Λιβιεράτος 1, Παπανικολόπουλος 5, Τασόπουλος 4, Δορμπαράκης 2, Σταυρακάκης 1, Παπαβασιλόπουλος, Κάλλης 23 (5), Μπιτίνης 5, Λιούρδης 8, Παλαδινός 2..

Σπαρτιακός (Τσώνης): Σταθάκος 10, Μανιατάκος 2, Βούλγαρης, Βουργιώτης 13 (1), Κυρίτσης 1, Αγγελόπουλος 7, Κάτσαρης 12 (1), Θεοδωρόπουλος 3 (1), Παυλίδης, Τζατζάς 3.

 

Βαθμολογία

1. Απόλλωνας Σμύρνης 24

2. Μανδραϊκός 23

3. Πόλις Καλλιθέας 23

4. ΚΑΟΚ 22

5. Ακράτα 22

6. Χαρίλαος Τρικούπης 20

7. Πεντέλη 20

8. Κεραυνός Αιγίου 19

9. Γλαύκος 18

10. Ίκαρος Καλλιθέας 18

11. Νέα Ιωνία 17

12. ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ 17

13. Οίαξ Ναυπλίου 15

14. Σπαρτιατικός 15

 

Επόμενη αγωνιστική (14η, 24/1)

ΚΑΟΚ – Οίαξ Ναυπλίου

Κεραυνός Αιγίου – Απόλλων Σμύρνης

ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας – Χαρίλαος Τρικούπης

Ίκαρος Καλλιθέας – Πόλις Καλλιθέας

Μανδραϊκός – Ακράτα

Γλαύκος – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ

Πεντέλη – Σπαρτιατικός

 

 

2ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Τρίτων – Ηρόδοτος (αναβολή)

Άρης Πετρούπολης – Πρωτέας Βούλας 78-65

Πανναξιακός – Κάδμος 66-69

Σπόρτιγκ – Άρης Νικαίας 74-83

Κύδων – Ιπποκράτης Κω 46-75

Μαρούσι – ΚΑΠ 81-76

Ηλυσιακός – Έσπερος Λαμίας 80-65

 

Φύλλα αγώνα

Πανναξιακός - Κάδμος 66-69

Διαιτητές: Γιακείμη, Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 19-20, 33-30, 49-42, 66-69

Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Πολίτης 6 (2), Καρβούνης 7(1), Μαγιντόμπε 3(1), Καραγιάννης, Κυριακόπουλος 7 (1), Μάκαρης (7), Ακτύπης 11, Χριστόδουλος 10, Μυλωνάς 6, Παγώνης 9.

Κάδμος (Αναστασίου): Στεφάνου, Κουπές, Παπαδάκης 3(1), Πανταζής 7(1), Δρακάκης 6, Γκρινιάρης 27 (2), Γιάννου, Τσιριμώκος 3(1), Χαρατσής 18(1), Τσαπρούνης 5.

 

Άρης Πετρούπολης - Πρωτέας Βούλας 78-65

Διαιτητές: Χρηστίδης, Σιώκας

Δεκάλεπτα: 24-19, 43-40, 65-57, 78-65

Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Καλανίδης, Βενιτουράκης 9(2), Ηλιόπουλος, Καραουλάνης, Χρονόπουλος 18(3), Μπαζιώτης 4, Γραμμένος, Αρτεμάκης 3, Παπαγεωργόπουλος 15, Βεντούρης 11(2), Μακρόπουλος 14, Μπινιάρης 4.

Πρωτέας (Μανουσέλης): Γιώργαρος 4, Παπαδής 2, Εμμανουηλίδης 11, Αθηνιώτης 4, Ζευκιλής 4, Βαρδαβάς 17, Μόρφης 4(1), Χανιάς, Πεφάνης 2, Πέρβι 16(1), Ορλάντο 1.

 

Σπόρτιγκ – Άρης Νικαίας 74-83

Διαιτητές: Χρηστίδης, Τσαχάκης

Δεκάλεπτα: 18-22, 34-39, 51-58, 74­-83

Σπόρτιγκ (Αρβανίτης): Καστανιώτης 14 (1),Τσαμπής 19 (2), Παπαπέτρος 23 (4), Χατζηνικόλας 5, Καραμπάτος 3, Αγγελής 3, Κοιλάκος 2, Κούτρης 3 (1), Χασάπης 2.

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 31, Φωστέρης 11 (1), Αλτσαντζής 3, Κουκουβάκης 6 (2), Θεοδοσίου 3 (1), Στογιάνοβιτς 20 (4), Γαλίτης 2, Κόλλιας 6, Κωνσταντόπουλος 3.

 

Κύδων - Ιπποκράτης 46-75

Διαιτητές: Παυλόπουλος, Ορφανός

Δεκάλεπτα: 15-16, 20-38, 42-57, 46-75

Κύδων (Σδράκας): Βλαχάκης 9 (1), Υφαντόπουλος 6 (2), Αλεξίου 8, Ζανιδάκης, Πούρος, Τσαμπάς 12, Μπερτίδης, Μπαγάκης 2, Κολαρετάκης, Γκιούλης 5, Λιονάκης 3, Κοντογιάννης 1.

Ιπποκράτης Κω (Κανελλόπουλος): Δημητρίεβιτς 3 (1), Κουκουράβας 10 (2), Τσιλιγκίρης, Πλευράκης 2, Γκοράτσας, Σκουφής, Ασημακόπουλος 23, Μελεούνης, Χαρίσης 21, Ψάλτου 2, Κανταρέγια, Τσατάλας 14.

 

Μαρούσι – Αγία Παρασκευή 81-75

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Πολυχρόνης

Δεκάλεπτα: 18-19, 43-43, 67-59, 81-75

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Ξύδας 13 (1) Στασινός 3, Πολυχρονόπουλος, Μπαλαμπάνης, Ραλλάτος 8, Μπαλάφας 15 (1), Σκιαθίτης, Γεωργίου 7 (1), Κανέλλης 10 (1), Σουρλής 11 (2), Καπετάνιος, Παπαδημητρίου 13 (1).

ΚΑΠ (Σταυρόπουλος): Σκάνδαλος Χ. 14, Σκάνδαλος Γ. 2, Βασιλόπουλος 10 (2), Αριστοτέλους, Δρίβας 16 (3), Γρίλλης 6, Παππουλίδης 18, Σκούταρης, Παπαγιαννόπουλος, Ψωμαδέρης 9, Κούργιας.

 

Ηλυσιακός - Έσπερος Λαμίας 85-70

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Ζιώγας

Ηλυσιακός (Χατζηπανηγύρης): Κανελλόπουλος 6(1), Πελίγκος 16(2), Μαλτέζος 15, Χατζηβέρογλου 9(2), Άρχος 16(4), Παντελάκης 6(1), Ολύμπιος 12(3).

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γεωργιάδης 3(1), Στογίλκοβιτς 12(2), Σοφογιάννης 19(2), Φούντας 8, Ζαχαράκης 23(6).

 

Bαθμολογία

1. Μαρούσι 23

2. Ιπποκράτης 23

3. Πρωτέας Βούλας 23

4. Κάδμος 22

5. ΚΑΠ 22

6. Άρης Πετρούπολης 21

7. Πανναξιακός 21

8.Τρίτωνας 20

9. Άρης Νικαίας 19

10. Κύδωνας 17

11. Ηλυσιακός 16

12. Έσπερος Λαμίας 15

13. Σπόρτιγκ 15

14. Ηρόδοτος 13

* Τρίτωνας και Ηρόδοτος έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (14η, 23-24/1)

Σάββατο 23/01

Κύδων – Άρης Νικαίας

Κυριακή 24/01

Άρης Πετρούπολης – Τρίτων

Πανναξιακός – Ηρόδοτος

Σπόρτιγκ – Κάδμος

Μαρούσι – Ιπποκράτης Κω

Ηλυσιακός –ΚΑΠ

Πρωτέας Βούλας – Έσπερος Λαμίας

 

 

1ος Όμιλος Βορρά

Aποτελέσματα

Πρωτέας Γρεβενών – ΑΣ Καρδίτσα 76-82 (κ.α. 74-74)

Σιάτιστα – Μελίκη  65-74

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Πτολεμαΐδα  84-75

Αριστοτέλης Φλώρινας – Ερμής Αγιάς  63-101

Μακεδονικός- Διόσκουροι Κοζάνης 82-69

 

Φύλλα αγώνα

Πρωτέας Γρεβενών – ΑΣ Καρδίτσα 76-82

Δεκάλεπτα: 17-20, 41-40, 52-58, 74-74 (κ.α.), 76-82

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ., Παπαγεωργίου

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τσούκας 4, Γιαννάκης 8, Κλωνάρας 3 (1), Κολοβός, Κιούρκας 5 (1), Μπόζιαρης 7 (2), Μαλιούρας 13, Γάτος, Συλλάκος, Ρίγκος 12, Τζήμου 24 (5).

ΑΣ Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 10 (2), Πανάρας 11 (2), Γεωργίου 3, Αντωνίου 5, Πάσσας 2, Θέος 22 (2), Παπαδόπουλος 18, Βούλγαρης, Καμαριώτης 11.

 

Σιάτιστα – Μελίκη 65-74

Δεκάλεπτα: 12-12, 30-34, 47-57, 65-74

Διαιτητές: Δαμίγος-Παπαδόπουλος Χαρ.

Σιάτιστα (Μπαρτζώκας): Γεωργάκας 5 (1), Χιώνος 5, Γράβας 22 (1), Ρέππας Χρ. 11 (3), Παπαθωμάς 2,  Τσιαούσης 14 (2), Καλαμπούκας 6, Δεληγιάννης, Σβώλης, Καρακουλάκης, Σερέφας, Κουζιώνης.

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 23 (4), Δημητριάδης 17 (2), Ρογκότης, Κοτζάμπασης 19 (2), Σταυρουλάκης 8 (2), Γιαννόπουλος 3 (1), Παπαρώσης, Τζαφέρης, Τζουνόπουλος 4.

 

Αριστοτέλης Φλώρινας – Ερμής Αγιάς  63-101

Δεκάλεπτα: 25-24, 38-48, 52-77, 63-101

Διαιτητές: Φουτζήλας, Κουκουλεκίδης

Ερμής Αγιάς  (Γιασάρης): Δαουλάρης 5, Περρωτής 7, Μηλιώνης  14, Γούλας 25, Χαλκιάς 13, Καλεμτζάκης 15, Καμπούρης 4, Κόμματος 18, Παπαζήσης, Ντεβές.

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Πτολεμαΐδα 84-75

Δεκάλεπτα: 17-23, 38-38, 55-61, 84-75

Διαιτητές: Μαραθιώτης,  Παπαθανασίου

ΑΓΣ Ιωαννίνων  (Τσουκανέλης): Γεωργίου, Μουζακίτης 6 (2), Μπαρτζώκας 3, Μακης 4, Αυγερινός 16 (3), Φίλιος 1, Μάντζιος 2, Πάτρας 29 (1) Σκορίλας 2, Μάλλιος, Κοντός 20 (2), Αντωνίου 1.

Πτολεμαϊδα (Μουρουζίδης): Μαλούτας 20 (5), Τούζος 11 (3), Καλομενίδης 2, Τσολάκης, Κλωνάρας 25, Τσακλιάγκανος 7, Σαχπαζίδης, Πανίδης 8, Σκορδάς, Πλεξίδας 4, Χαζηνεράτζης, Ναϊπλής.

 

Μακεδονικός- Διόσκουροι Κοζάνης 82-69

Δεκάλεπτα: 23-28, 40-42, 62-55, 82-69

Διαιτητές: Δημάδης, Μπακάλης

Μακεδονικός (Μύθου): Χαρτόπουλος 14,  Κοντσές Α. 4, Ντισλής 15 (3), Μιχαηλίδης 5, Λυχριδάς, Κομματας, Χαλάτσης 2, Παπαγρηγορίου, Μποβασιανός 15, Πυλακούτας 6, Νταράκης 21, Γραβάνης.

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 5 (1), Σκορδάρης 12 (2), Ντόβας 18 (3), Βλάχος 14 (2), Ζολώτας 7 (1), Νικολάου, Ανδρίτσος, Καρανώτας 13, Τσαουσίδης, Μανακίτσας, Ατματσίδης.

 

Βαθμολογία

1. ΑΣ Καρδίτσας 22

2. Ερμής Αγιάς 19

3. Αίας Ευόσμου 18

4. Διόσκουροι Κοζάνης 18

5. Μακεδονικός 18

6. Πρωτέας Γρεβενών 17

7. ΑΓΣ Ιωαννίνων 17

8. ΓΑΣ Μελίκης 16

9. Εύαθλος Πολυκάστρου 14

10. ΓΣ Σιάτιστας 14

11. Αριστοτέλης Φλωρ. 12

12. ΑΠΣ Πτολεμαΐδας 12

 

Επόμενη αγωνιστική (14η, 24/1)

Σιάτιστα - Καρδίτσα

Ιωάννινα - Μελίκη

Αριστοτέλης Φλώρινας - Πτολεμαΐδα

Εύαθλος - Ερμής Αγιάς

Αίας Ευόσμου - Διόσκουροι Κοζάνης

 

 

2ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης – Χαλκηδόνα  84-57

Ορφέας Νέου Σκοπού – Ζέφυρος 75-86

ΧΑΝΘ – ΑΕ  Κομοτηνή  79-75 (κ.α. 66-66)

Αγία Βαρβάρα -Αρετσού  75-71

Ίκαροι Σερρών – Ελευθερούπολη  93-67

ΓΑΣ Κομοτηνή – ΒΑΟ  82-66

Γαλάτιστα – Γέφυρα  70-75

 

Φύλλα αγώνα

ΧΑΝΘ- ΑΕ Κομοτηνής 79-75

Δεκάλεπτα: 25-11, 40-29, 53-47, 66-66 (κ.α.), 79-75

Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόγκας

 ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 2, Παυλέας 16 (2), Λεμονιάς, Σταματέλλος, Ελευθεριάδης 3, Ζιάκας 8 (1), Ερμείδης 2, Γιανλλάρης, Παπαχρήστου 18 (4), Δαβάνης 13 (1), Αγγελίδης 5 (1), Μελίδης 12 (2).

ΑΕ Κομοτηνής (Κουκοβίνος): Σταματέλος, Χατζηδημητρίου 6, Χονδρόπουλος 25 (4), Βακρίνος 3 (1), Γεροντίδης, Βαχαρίδης 2, Κουτσοβασίλης 14 (2), Θεοδωρίδης 2, Σιμάκης, Χατζηπαυλίδης 7 (1), Τελούδης 6, Τερζίδης 1.

 

Αγία Βαρβάρα – Αρετσού  75-71

Δεκάλεπτα: 15-14, 33-31, 52-47, 75-71

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγυρας

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς, Μπάμπουλης 12 (3), Μητρούλης 9 (1), Ράμμος 2, Γ. Σουλίδης, Κουμλέλης 28 (1), Χαριζάνης 17 (1), Κάτσικας 5, Μανάκας 2.

Αρετσού (Πετρόπουλος): Πετρίδης 12 (2), Ντομόπουλος 2, Στυλιανίδης 29 (3), Μωυσίδης 2, Αρνίδης 2, Παντελίδης 7, Καραδήμας 3, Φώτογλου 14 (4).

 

Ίκαροι Σερρών – Ελευθερούπολη 93-67

Δεκάλεπτα: 24-12, 41-39, 74-57, 93-67

Διαιτητές: Σιταρίδης, Λουλουδιάδης

Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Καλογεράτος 12 (3), Γεωργιανός 22, Τράκας 20 (1), Παπαδόπουλος Γ. 3, Θολιώτης 9, Κάτος, Εξουζόγλου, Καραμπέκης 2,  Γρίψιος 19 (1) Γκουτζιάς 6, Βουρλίδας.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπαζούδης 6, Ανίσογλου 3 (1), Καρατσομπάνης 15 (1), Ρότσας 5 (1), Γκούμας 7, Αδαμόπουλος 2, Δανίκας 11, Πανδής 18.

 

Ασπίδα Ξάνθης – Χαλκηδόνα  84-57

Δεκάλεπτα: 25-12, 49-15, 68-36, 84-57

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Σαρακενίδης

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης - Κωτάκης): Κουμπάνης 4, Δάτσης, Καραμπίνης 5 (1), Πατσής 2, Κέλλης, Χατζημιχαηλίδης 9 (3), Παλλάκης, Κουτσογιάννης 18 (1), Πετς 14 (2), Στεφανίδης 8 (2), Τσιώγκας 15 (5), Παπαδάκης 2, Τσίλογλου, Γρούδος 7.

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Μαρκίδης 3, Σιδηρόπουλος 4, Δέτσικας 4, Μπατάκος 9, Σεφερίδης 1, Μακαλέκας 9 (2), Μαραπίδης 8 (2), Αλεξιάδης 6, Λαϊδης 8 (2), Παπαδόπουλος 5.

 

Ορφέας Νέου Σκοπού – Ζέφυρος 75-86

Δεκάλεπτα: 26-29, 43-42, 59-67, 75-86

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Καρακώστας

Ορφέας Νέου Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 11(1), Παππάς 5 (1), Δεμερτζής 8 (1), Κουτσιάντζης, Σουλούγκας 13 (3), Χατζής 13 (3), Τσανάκας, Καβαργύρης, Ιωσηφίδης 2, Κηπουρός 23 (2).

Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Φωτιάδης, Μυλωνάς 15, Τσάμογλου, Γκιζέλης, Μήτσικας 18(3), Πατίκας 11 (3), Αποστολίδης 6, Μυστηλιάδης 21 (4), Κλουντζός 8 (1), Αλεξανδρίδης 7 (2).

 

ΓΑΣ Κομοτηνή – ΒΑΟ  82-66

Δεκάλεπτα: 17-29, 37-38, 61-50, 82-66

Διαιτητές: Κατρακάρης, Κολοκυθά

ΓΑΣ Κομοτηνή (Βελή- Ντίνας): Καραμπέκης 14, Μπεκρής 20 (4), Στασινόπουλος 4, Μαγκώνης 13 (1), Χαλίλ 4, Καλαντζής 20 (4), Αθανασίου 3 (1), Ντίνος, Μπούντας 4, Πασχαλινόπουλος, Πίτατζης.

ΒΑΟ (Κατσής): Τσιώγκας, Λεπτοκαρίδης 18 (3), Γαλανίδης 13 (2), Παπαβασιλείου 9 (1), Γεωργιάδης, Δέλλας 13, Γρηγοριάδης 4, Ριζόπουλος 3 (1), Παρασκευάς 6, Ζησόπουλος.

 

Γαλάτιστα – ΚΣ Γέφυρας  70-75

Δεκάλεπτα: 20-24, 34-40, 46-58, 70-75

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Αγραφιώτης Γ.

Γαλάτιστα  (Μητακίδης): Ρίζος, Κουλαξής 8 (2), Ματσούκης 6, Δάγκας 4, Γιαχανατζής 16 (3), Ακριτίδης 9, Καρανώτας 5, Τασιούλας 3, Τσακίρης 4, Πέτρουλας 6, Καραϊσκος 10 (1).

ΚΣ Γέφυρας (Τουλούμης): Τουλούμης 31 (4), Δανάκης 7, Δώνης, Τολιόπουλος 9, Μπάρκος, Μυλωνίδης 23, Μπίσκας, Κουλουμπής 6, Γεράκης, Αλμπάντης 1, Ευσταθιάδης.

 

Βαθμολογία

1. ΚΣ Γέφυρας 25

2. ΧΑΝΘ 24

3. Ασπίδα Ξάνθης 24

4. ΓΑΣ Κομοτηνή 22

5. Ικαροι Σερρών 22

6. Ζέφυρος 21

7. ΑΕ Κομοτηνής 20

8. Ορφέας Νέου Σκοπού 19

9. Αγία Βαρβάρα 18

10. Αρετσού  16

11. ΑΟ Γαλάτιστας 16

12. ΓΣ Ελευθερούπολης 15

13. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 14

14. ΒΑΟ 14

*Ο ΓΑΣ Χαλκηδόνας έχει -3 βαθμούς.

 

Επόμενη αγωνιστική (14η, 24/1)

Ορφέας Ν. Σκοπού – Ασπίδα Ξάνθης

ΧΑΝΘ – Χαλκηδόνα

Αγ. Βαρβάρα – ΑΕ Κομοτηνής

Ικαροι Σερρών – Αρετσού

ΓΣ Κομοτηνής – Ελευθερούπολη

Γαλάτιστα – ΒΑΟ

Ζέφυρος 02 – Γέφυρα

 

 

Τελευταία τροποποίηση στιςΤετάρτη, 17 Φεβρουαρίου 2016 12:53
επιστροφή στην κορυφή