Menu

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (11η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα της 11ης αγωνιστικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Οίαξ Ναυπλίου – Πόλις Καλλιθέας 68-76 (68-68 κ.α.) 

Απόλλων Σμύρνης – Χαρίλαος Τρικούπης 66-55

ΚΑΟΚ – Γλαύκος 70-50

Κεραυνός Αιγίου – Ακράτα 55-56

ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας – ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ 71-69

Ίκαρος Καλλιθέας – Σπαρτιατικός 71-59

Μανδραϊκός – Πεντέλη 78-76

 

Φύλλα αγώνα

Οίαξ Ναυπλίου – Πόλις Καλλιθέας 68-76 (68-68 κ.α.)

Δεκάλεπτα:15-11, 29-32, 53-51, 68-68, 68-76

Διαιτητές: Κοτσιμπός, Χαϊνά

Οίαξ (Νόντας): Παζαράς 2, Κοσσιώρης 7, Γκίκας, Φλεβάρης, Κατσαλούλης 4, Παπασαράντος 9 (3), Μπούκουρας 19 (5), Ευστρατίου 16, Μπαλτσής 2, Οικονόμου 7 (2) Στατέρας 2.

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 3, Κόκκινος 25, Βαρθακοκοίλης 6, Λυγγερίδης 1, Παπατρέχας, Κασπαριάν 25 (2), Λάβαρης 7 (1), Κακαργιάς, Κωνσταντίνου 5, Μανίκας 4.

 

Απόλλων Σμύρνης – Χαρίλαος Τρικούπης 66-55

Δεκάλεπτα: 25-14, 40-27, 52-44, 66-55

Διαιτητές: Νάστος, Ρίζος

Απόλλων (Χατζής): Κοντούδης, Γκινούτσης, Πετρόπουλος 10 (1), Νιώτης, Αρναουτάκης 8 (1), Παπουτσής, Αθανασάκης 13, Πάντσιος 10 (1), Θυμνιός 8, Τσελεμπής 11 (1), Τάσιος 6, Σιώμος.

Χαρίλαος Τρικ. (Ζωντός): Ιωάννου 4 (1), Βουρνάς 4, Ζαμπέτης 7, Σταμούλης, Καρέτσος, Μουράτογλου 8, Σταυρόπουλος 10 (1), Δημητρόπουλος, Γεωργιάδης 6, Παπαγεωργίου, Μπαλτάς, Ψάλτου 16.

 

ΚΑΟΚ – Γλαύκος 70-50

Δεκάλεπτα: 13-9, 29-28, 46-40, 70-50

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Ουσταμπασίδης

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Μπολάνος, Αναγνωστόπουλος 8, Πάππος 10, Κατσαμάκης 11 (3), Τσακιρίδης 13 (1), Πράττης 4, Μακρής 2, Δανιήλ 5 (1), Γκιώνης, Σταυρόπουλος 5 (1), Σταυριανόπουλος 6 (2), Γιαννουλάκος 6.

Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης, Σερέτης 8, Σουλιώτης 7 (1), Παπανικολόπουλος 8, Τασόπουλος 5 (1), Κουμπούρας 1, Παπαβασιλόπουλος 3 (1), Κάλλης 16 (1), Δρακόπουλος, Λιούρδης 2.

 

Κεραυνός Αιγίου – Ακράτα 55-56

Δεκάλεπτα: 8-17, 26-32, 42-43, 55-56

Διαιτητές: Τσάτσης, Σκαλτσής

Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 17 (2), Ταπεινός 12 (3), Κεφαλάς 7 (1), Βασιλειάδης, Τρυφωνόπουλος 1, Σουφλιάς 6, Λυμπέρης Δ. 6 (2), Λυμπέρης Β., Σκόνδρας 6 (1), Μουρίκης, Γκούμας.

Ακράτα (Ζιζιλάς): Σαρίκας 13, Σταυρόπουλος, Σχορτσανίτης 4, Πολύδερας, Λάφης 15, Μπιτσάκος 2, Οικονομόπουλος 5 (1), Μαλλής 14 (4), Σακελλαρίου 3 (1), Μουργέλας, Βασιλάτος, Παναγόπουλος.

 

ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας – ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ 71-69

Δεκάλεπτα: 12-17, 29-39, 50-50, 71-69

Διαιτητές: Αναστασίου, Λαζαρίδης

Ν. Ιωνία (Σαμόλης): Καλασούντας 3, Τόρα 2, Θάνος 36 (2), Τσιλιτζήρης 10,  Θεοδωράκος 6 (1), Δήμας, Μαυρίδης 4, Ιγγλέζος 2, Αναστασόπουλος 8 (2).

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Κοσμίδης): Ρωμοσιός 6, Στεφανής 13 (1), Βλασσόπουλος 18 (1), Γόντικας 5 (1), Νίκολι, Μπούσι 10, Διαμαντόπουλος 10, Μυστίλογλου 7.

 

Ίκαρος Καλλιθέας – Σπαρτιατικός 71-59

Δεκάλεπτα: 17-16, 33-35, 57-53, 71-59

Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Καμήτσος

Ίκαρος Καλλιθέας (Mησιακός): Ιορδάνογλου 13 (1), Ντουζίδης 13 (3), Κουρέπης, Οικονόμου 2, Φωτίου 13 (3), Χαϊκάλης, Αντωνόπουλος 7, Σάλεχ, Παπαδούλης 2, Παπαπέτρου 11 (1), Αρχιμανδρίτης, Ψαράς.

Σπαρτιακός (Τσώνης): Τζατζάς 2, Σταθάκος 8, Μανιατάκος 2, Παπαδάκος, Κόρο, Αλεξόπουλος, Βουργιώτης 18 (1), Κυρίτσης, Αγγελόπουλος 14 (2), Αναγνωστάκος 2, Κάτσαρης 13 (2), Δορλής.

 

Μανδραϊκός – Πεντέλη 78-76

Δεκάλεπτα: 23-19, 39-40, 61-60, 78-76

Διαιτητές: Φασόλης, Αργυρούδης

Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου, Σπυρόπουλος 2, Καραλής 10 (2), Κούρτης 16 (1), Δρακωτός, Μπούτρης 5 (1), Στέφος 25, Λαμπρόπουλος 4, Καρυπίδης 16.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μάντσιος 5, Λίτσο 6, Αποστολόπουλος 10 (2), Γιωτάκης, Καρτσωνάκης 9 (1), Καλογερόπουλος 12,  Μπίγκος 7, Μουστόπουλος 21, Καραβασάνης 6, Γρατσιάτος.

 

Βαθμολογία

1. Απόλλωνας Σμύρνης 20

2. ΚΑΟΚ 19

3. Πόλις Καλλιθέας 19

4. Ακράτα 19

5. Μανδραϊκός 19

6. Πεντέλη 17

7. Κεραυνός Αιγίου 17

8. Χαρίλαος Τρικούπης 16

9. Γλαύκος 15

10. Ίκαρος Καλλιθέας 15

11. Νέα Ιωνία 15

12. ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ 14

13. Οίαξ Ναυπλίου 13

14. Σπαρτιατικός 13

 

Επόμενη αγωνιστική (12η, 10/1/2016)

Χαρίλαος Τρικούπης – Οίαξ Ναυπλίου

Απόλλων Σμύρνης – ΚΑΟΚ

Πόλις Καλλιθέας – Κεραυνός Αιγίου

Ακράτα – ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – Ίκαρος Καλλιθέας

Σπαρτιατικός – Μανδραϊκός

Πεντέλη – Γλαύκος

 

 

2ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Άρης Πετρούπολης – Ηλυσιακός 65-47

Πανναξιακός – Ιπποκράτης Κω 58-57

Τρίτων – Άρης Νίκαιας  89-61

Ηρόδοτος – Κάδμος 45-67

Σπόρτιγκ – ΚΑΠ 58-89

Κύδων – Έσπερος Λαμίας  74-53

Μαρούσι – Πρωτέας Βούλας 71-52

 

Φύλλα αγώνα 

Άρης Πετρούπολης - Ηλυσιακός 65-47

Διαιτητές: Χρηστίδης, Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 20-15, 34-25, 51-32, 65-47

Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Σολδάτος, Βενιτουράκης 9(3), Ηλιόπουλος 8(1), Καραουλάνης, Χρονόπουλος 14(1), Μπαζιώτης 6(2), Κώτσιας, Αρτεμάκης, Παπαγεωργόπουλος 16(2), Βεντούρης 3, Μακρόπουλος 9, Μπινιάρης.

Ηλυσιακός (Γιαννάκης): Παντελάκης, Άρχος 5(1), Χατζηβερόγλου 4, Γκόλιας, Λιγνός, Παπαφωτίου 3, Μαλτέζος 18, Καννελόπουλος 5, Πελίγκος 6(1), Θόδως 6, Ολύμπιος.

 

Πανναξιακός – Ιπποκράτης 58-57

Διαιτητές: Κονταράτος, Καρακωνσταντόπουλος

Δεκάλεπτα: 12-11, 23-23, 45-39, 58-57

Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Πολίτης 8 (2), Καρβούνης 3, Καλαβρός, Μαγιτόμπε, Καζακίδης, Καραγιάννης, Μαγγιώρος, Μάκαρης 6, Ακτύπης 6, Χριστόδουλος 25, Μυλωνάς 1, Παγώνης 9 (1).

Ιπποκράτης Κω (Κανενόπουλος): Δημητρίεβιτς, Κουκουράβας 4, Τσιλιγκίρης, Σκούφης 11 (1), Γκοράτσας, Μελεούνης, Ασημακόπουλος 17, Γιαννούλης, Χαρίσης 8, Ψάλτου 6, Κανταρέγια, Τσατάλας 11 (1).

 

Μαρούσι - Πρωτέας Βούλας 71-52

Διαιτητές: Αναγνώστου, Μαραμής

Δεκάλεπτα: 18-11, 33-26, 53-34, 71-52

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Ξυδάς 15 (2), Στασινός, Μαραγκίδης 4, Μπαλαμπάνης, Ραλλάτος 15, Μπαλάφας 8 (1), Σκιαθίτης, Γεωργίου 4, Κανέλλης 2, Σούρλης 19 (2), Καπετάνιος 2, Παπαδημητρίου 3

Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης): Κονδύλης 2, Μόρφης 4, Λάτσης, Παπάδης 3, Εμμανουηλίδης 9 (2), Αθηνιώτης 10, Ζευκίδης 12, Βαρδάβας 8 (2), Πέρβη 6, Χανιάς, Πεφάνης, Ορλάντο 1.

 

Α.Ο Τρίτων - Γ.Ν.Ο Άρης Νικαίας 89-61

Διαιτητές: Σιώκας, Φραγκούλη

Δεκάλεπτα: 25-15, 42-23, 69-39, 89-61

Τρίτων(Μιχελάκος): Κυριακόπουλος 5(1), Σμυρλής 4(1), Κορακίτης 3(1), Κουρής 5, Κουκουνιάς 11, Ζαχαριάς 8(2), Σόβολος 2, Ζακυνθινός 3(1), Παπαργυρόπουλος 16, Πλουτέτσκι 3(1), Ανδρεόπουλος 10, Βερτούδος 19(5)

Άρης Νικαίας(Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 16, Φωστέρης 2, Αλσαντζής 4, Κουκουβάκης, Θεοδοσίου 12(2), Στογιάνοβιτς 3(1), Γαλίτης 6(1), Κόλλιας 4, Πεταλάς, Ρεντίφης 9, Τράμπαρης, Κωνσταντόπουλος 2.

 

Κύδων – Έσπερος Λαμίας 74-53

Διαιτητές: Δημόπουλος-Τσακαλογιάννης

Δεκάλεπτα: 22-22, 41-30, 60-36, 74-53

Κύδων (Σδράκας): Βλαχάκης 2, Υφαντόπουλος, Αλεξίου 14 (2), Ζανιδάκης, Τσαρουχάς 13 (3), Μπερτίδης 2, Μπαγάκης 3, Κολαρετάκης, Αδοντάκης 20, Λιονάκης 15, Τσαμπάς 3, Κοντογιάννης 2.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 5 (1), Διαμαντής, Γεωργιάδης, Κούτκιας 3, Στογίλκοβιτς 8 (1), Ξηρός 3, Φύκας 2, Σοφογιάννης 16 (3), Φούντας 3, Ζαχαράκης 10 (2), Τσαπούρνας, Αργύρης 3.

 

Ηρόδοτος - Κάδμος 45-67

Δεκάλεπτα: 16-23, 26-34, 39-52, 45-67

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Καραπάνος

Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Δρόσσος 6(2), Σταυρακάκης 2, Μαϊστρέλης 7(1), Βερτούδος 9(1), Παναγιωτίδης 5(1), Καρλάφτης 3, Μίχος, Αλετράς 3, Μητρόπαπας 5, Χαρωνίτης 5(1).

Κάδμος (Αναστασίου): Στεφάνου 2, Πανταζής 11, Παπαδάκης, Γκρινιάρης 4, Τσιριμώκος 10(2), Σπηλιωτόπουλος, Χαράτσης 19, Τσαπρούνης 3, Κουπές, Δρακάκης 10, Μητρόπουλος 8(2).

 

Βαθμολογία

1. Πρωτέας Βούλας 20

2. Μαρούσι 19

3. Τρίτωνας 19

4. ΚΑΠ 19

5. Ιπποκράτης 19

6. Πανναξιακός 18

7. Κάδμος 18

8. Άρης Πετρούπολης 17

9. Άρης Νικαίας 16

10. Κύδωνας 15

11. Έσπερος Λαμίας 13

12. Ηλυσιακός 13

13. Σπόρτιγκ 13

14. Ηρόδοτος 12

 

Επόμενη αγωνιστική(12η, 10/01)

Κάδμος – Τρίτων

Ηρόδοτος – Αρης Πετρούπολης

Αρης Νικαίας – Πανναξιακός

Ιπποκράτης – Σπόρτιγκ

Αγία Πρασκευή – Κύδων

Εσπερος Λαμίας - Μαρούσι

Πρωτέας Βούλας – Ηλυσιακός

 

 

1ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Πρωτέας Γρεβενών – Πτολεμαΐδα 68-60

ΑΣ Καρδίτσας – Μελίκη 80-51

Σιάτιστα – Ερμής Αγιάς 65-101

Αριστοτέλης Φλώρινας – Διόσκουροι Κοζάνης 68-80

Εύαθλος – Αίας 52-71

 

Φύλλα αγώνα

Αριστοτέλης Φλώρινας – Διόσκουροι Κοζάνης  68-80

Δεκάλεπτα: 19-30, 38-41, 49-51, 68-80

Διαιτητές: Σιταρίδης, Κουκουλεκίδης

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Μαυρουδίου, Κέκελης 3, Βίτκας 13 (3), Παπαδημητρίου, Ρούζιος 15 (3), Παπαπαϊωακείμ 24, Συμεών 7, Αραπίδης, Κεσίδης 2, Βασιλείου 4.

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 19 (2), Σκορδάρης 11 (1), Ντόβας 17 (2), Βλάχος 20, Ζολώτας 1, Νικολάου 4, Ανδρίτσος 6, Καρανώτας 2, Γκοβεδάρος.

 

Εύαθλος – Αίας Ευόσμου 52-71

Δεκάλεπτα: 15-16, 28-36, 36-51, 52-71

Διαιτητές: Ρούκας, Μπακάλης

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 2, Γκαντίδης 4, Ημερίδης 24 (2), Πούλος 2, Σιώπκας, Κοτούλας 6, Ζεμπεκίδης, Κηρύκος 8 (2), Πολυχρονίδης, Τσελέκης 6, Σιδηρόπουλος, Βαρβούτας.

Αίας Ευόσμου(Χατζούλης): Αμούτζιας 8, Καδής, Μαυρίδης 10, Παπαδόπουλος, Σπύρας 2, Λύτας 16 (4), Δελίδης 9 (1), Σικαλίδης 11 (1), Πεχλιβάνης 15 (1).

 

Σιάτιστα – Ερμής Αγιάς  65-101

Δεκάλεπτα: 16-21, 33-56, 52-76, 65-101

Διαιτητές: Τσιβελεκίδου, Αγραφιώτης

Σιάτιστα (Μπαρτζώκας): Γεωργάκας 2, Χιώνος 9 (1), Γράβας 11 (2) ,Παπαθωμάς,  Τσιαούσης 25 (4), Καλαμπούκας 12 (1), Δεληγιάννης 4, Σβώλης, Καρακουλάκης 2, Σερέφας, Κατσιάνης.

Ερμής Αγιάς (Γιασάρης): Μηλιώνης 18 (3), Χαλκιάς 8 (2), Γούλας 24 (2), Περρωτής 11, Γκανέτσας, 16 (3), Δαουλάρης 10 (2), Καλεμτζάκης 2, Καμπούρης 6, Αργυρούλης 3 (1), Ντεβές, Στεργιουλας, Σπανός 3 (1).

 

ΑΣ Καρδίτσας – Μελίκη  80-51

Δεκάλεπτα: 26-11, 43-23, 67-33, 80-51

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Πράττος

ΑΣ Καρδίτσας (Φόρος): Δεσπούλης 5, Πανάρας 8 (1), Γεωργίου 2, Τσιαμούρας 5 (1), Αντωνίου 4, Κουρέπης 8, Πάσσας 8, Θέος 19, Παπαδόπουλος 6, Βούλγαρης 4 (1), Καμαριώτης 11, Κατσαρός.

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 16, Δημητριάδης 6, Ρογκότης 6, Κοτζάμπασης 9 (1), Σταυρουλάκης 11 (3), Τζουνόπουλος, Γιαννόπουλος, Παπαρώσης, Παπαδόπουλος 2, Κουτσιαμπασόπουλος, Ιωάννου 1, Παυλίδης.

 

Πρωτέας Γρεβενών – Πτολεμαΐδα  68-60

Δεκάλεπτα: 20-15, 43-29, 56-45, 68-60

Διαιτητές: Πετανίδου, Τσανακτσίδης

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τσούκας 5 (1), Γιαννάκης 10 (1), Κλωνάρας, Κολοβός 2, Κιούρκας 8 (2), Μπόζιαρης 14 (4), Μαλιούρας 13, Γάτος 4, Συλλάκος, Ρίγκος, Μπαρτζώκας, Δήμου 12 (2).

Πτολεμαΐδα  (Μουρουζίδης): Μαλούτας 15 (3), Καλομενίδης 8 (1), Κλωνάρας 18 (2), Τσιαγκλαντάνος 7 (1), Σαχπατζίδης, Πανίδης 4, Πλεξίδας, Τούζος 8 (2), Τσολάκης, Σκόρδας.

 

Βαθμολογία

1. ΑΣ Καρδίτσας 20

2. Μακεδονικός 17

3. Ερμής Αγιάς 15

4. Πρωτέας Γρεβενών 15

5. Διόσκουροι Κοζάνης 15

6. Αίας Ευόσμου 14

7. ΑΓΣ Ιωαννίνων 14

8. Εύαθλος Πολυκάστρου 13

9. Σιάτιστα 12

10. ΓΑΣ Μελίκης 12

11. Αριστοτέλης Φλώρινας 11

12. Πτολεμαΐδα 9

 

Επόμενη αγωνιστική (12η, 10/1)

ΓΑΣ Μελίκης - Πρωτέας Γρεβενών

Πτολεμαϊδα - Σιάτιστα

 Ερμής Αγιάς - ΑΓΣ Ιωαννίνων

 Διόσκουροι Κοζάνης - Εύαθλος Πολυκάστρου

Αίας Ευόσμου - Μακεδονικός

 

 

2ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης – Αρετσού  77-68

Χαλκηδόνα – ΑΕ Κομοτηνής  60-73

Ορφέας Ν. Σκοπού – Γαλάτιστα  79-64

ΧΑΝΘ – Ελευθερούπολη  74-67

Αγ Βαρβάρα – ΒΑΟ 91-76

Ικαροι Σερρών – ΚΣ Γέφυρας 87-67

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ζέφυρος 02  74-65

 

Φύλλα αγώνα

Ικαροι Σερρών – ΚΣ Γέφυρας 87-67

Δεκάλεπτα: 18-14, 40-33, 66-54, 87-67

Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ., Πιτσίλκας Β.

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Καλογεράτος 21 5, Γεωργιανός 7, Τράκας 15 (2), Παπαδόπουλος Γ. 8, Θολιώτης 7 (1), Δαλαγκόζης, Γρίπσιος 24 (2) Κούντζιος 5 Δεληγιάννης  Καραμπέκης.

ΚΣ Γέφυρας (Τουλούμης): Τουλούμης 13, Δανάκης 10 (1), Δώνης 2, Τολιόπουλος 5, Μυλωνίδης 23 (1), Μπίσκας 10 (2), Κουλουμπής 4.

 

Αγία Βαρβάρα – ΒΑΟ  91-76

Δεκάλεπτα: 26-17, 45-37, 67-56, 91-76

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χρυσάφης

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 5 (1), Μπάμπουλης 3 (1), Χατζηαντωνίου, Μητρούλης 3 (1), Ράμμος 9 (1), Αμπελακιώτης 19 (2), Αγανικόλας, Κουμλέλης 14, Χαριζάνης 20 (1), Φασουλάς 10, Μανάκας 8.

ΒΑΟ (Κατσής): Παρασκευάς 14, Τζουβάρας 3 (1), Λεπτοκαρίδης 8 (2), Γαλανίδης 12 (2), Παπαβασιλείου 14 (4), Τσιόγκας 4, Γεωργιάδης, Γρηγοριάδης 21 (1).

 

ΧΑΝΘ – Ελευθερούπολη  74-67

Δεκάλεπτα: 21-16, 42-32, 58-47, 74-67

Διαιτητές: Κετούλας, Δολγύρας

ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 4, Παυλέας 7 (1), Λεμονιάς, Σταματέλλος 13 (3), Ελευθεριάδης 12, Ζιάκας 21 (5), Παπαχρήστου 2, Δαβάνης 6, Αγγελίδης 4, Μελίδης 5.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπαζούδης 3 (1), Ανίσογλου, Καρατσομπάνης 4, Ρότσα 14 (3), Γκούμας 6, Αδαμόπουλος 17 (2), Δανίκας 2, Αμπεριάδης 6, Λαζαρίδης 3 (1), Πανδής 12.

 

Ορφέας Ν. Σκοπού – Γαλάτιστα  79-65

Δεκάλεπτα: 25-23, 46-37, 57-56, 79-65

Διαιτητές: Θεοδώρου, Μαραθιώτης

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 19 (4), Παππάς 6, Σουλούγκας 4, Χατζής 9 (1), Τσανάκας, Καβαργύρης 24 (14ρ.), Ιωσηφίδης 2, Κηπουρός 15 (1), Καντσουρίδης.

Γαλάτιστα (Ματσούκης-Κασαπίδης): Ρίζος, Γρηγορίου 16 (2), Ματσούκης 4, Δάγκας, Γιαχανατζής 9 (1), Ακριτίδης 6, Καρανώτας 15, Πέτρουλας, Καραϊσκος 15, Κουλαξής, Δεμόνης.

 

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ζέφυρος 74-65

Δεκάλεπτα: 24-13, 33-27, 50-45, 74-65

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Εκίζογλου 

ΓΑΣ Κομοτηνή (Βελή- Ντίνας): Καραμπέκης 12 (1), Μπεκρής 21 (3), Στασινόπουλος 10, Λεχούδης 20 (2), Μαγκώνης 7, Χαλίλ, Καλαντζής 4,  Διαμαντίδης, Μπούνας.

Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Φωτιάδης 2, Τσάμογλου, Ουρκέλογλου, Γκιζέλης, Μήτσικας 16 (1), Πατίκας 8 (2), Αποστολίδης 10, Μυστηλιάδης 10 (1), Κλουντζός 10 (2), Λιούνης, Αλεξανδρίδης 9 (2).

 

Ασπίδα Ξάνθης – Αρετσού 77-68

Δεκάλεπτα: 17-16, 32-38, 56-53, 77-68

Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόγκας 

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης-Κωτάκης): Κουμπάνης 12 (1), Δάτσης, Καραμπίνης, Κέλλης, Χατζημιχαηλίδης 12 (3), Κουτσογιάννης 18, Πετς 3, Ελευθερίου, Στεφανίδης  12 (3), Τσιώγκας 9 (3), Παπαδάκης 11 (1), Γρούδος .

Αρετσού (Πετρόπουλος): Ντομόπουλος 6 (1), Στυλιανίδης 21(4), Παντελίδης 11(3), Αρνίδης, Μωϊσίδης 4, Καραδήμας 8, Φώτογλου 9 (1), Πετρίδης 9 (3).

 

Χαλκηδόνα – ΑΕ Κομοτηνής 60-73

Δεκάλεπτα: 24-22, 35-39, 45-60, 60-73

Διαιτητές: Καρακώστας, Λελούδας

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Σιδηρόπουλος 1, Δέτσικας 2, Μπατάκος 13, Σεφερίδης 6, Μακαλέκας 13 (3), Μαραπίδης 16 (3), Λαϊδης 7 (1) Παπαδόπουλος 2.

ΑΕ Κομοτηνής (Κουκοβίνος): Σταματέλος 14 (1), Χονδρόπουλος 6 (1), Κουτσοβασίλης 12 (1) Γεροντίτης 7, Σιμάκης 12, Τελούδης 13 (1), Βάκρινος 1, Χατζηπαυλίδης 4 (1), Θεοδωρίδης 2, Βαχαρίδης 2.

 

Βαθμολογία

1. ΚΣ Γέφυρας 21

2. ΧΑΝΘ 20

3. Ασπίδα Ξάνθης 20

4. ΓΑΣ Κομοτηνή 19

5. Ικαροι Σερρών 18

6. ΑΕ Κομοτηνής 18

7. Ζέφυρος 17

8. Ορφέας Ν.Σκοπού 16

9. Αγ. Βαρβάρα 15

10. Γαλάτιστα 14

11. Χαλκηδόνα 12

12. ΒΑΟ 12

13. Ελευθερούπολη 12

14. Αρετσού 12

 

Επόμενη αγωνιστική (12η, 10/1)

Κομοτηνή – Ασπίδα Ξάνθης

 Χαλκηδόνα – Ορφέας Ν. Σκοπού

 Αρετσού – ΧΑΝΘ

 Ελευθερούπολη - Α γ. Βαρβάρα

 ΒΑΟ – Ικαροι Σερρών

 ΚΣ Γέφυρας – Κομοτηνή

 Ζέφυρος 02 – Γαλάτιστα

Τελευταία τροποποίηση στιςΤετάρτη, 17 Φεβρουαρίου 2016 13:12
επιστροφή στην κορυφή