×

Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 947
Menu

Β' Εθνική: Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής στον 1ο και τον 2ο Όμιλο έχουν ως εξής:

 

1ος Όμιλος

Ηράκλειο – Φιλαθλητικός 76-56
Ίκαρος Ν. Σμύρνης - Παπάγος 73-78
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Κορωπί 67-59
Ιωνικός Ν. - Προμηθέας Χαλ. 90-77
Νίκη Αμαρουσίου - Εργοτέλης 68-57
Έσπερος - Πανιώνιος 57-73
Χολαργός - Αμύντας 71-65
Ένωση Ιλίου - Πανελευσιανιακός 86-89

 

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Παπάγος 73-78
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Καραβίτης
Δεκάλεπτα: 11-18, 17-23, 19-17, 26-20
11-18, 28-41, 47-58, 73-78
Ικαρος Ν.Σμ. (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 10(1), Πασπαλάς 5, Σταματής 12(2), Βουρλίτης 24(3), Δορκοφίκης 5(1), Μιχαλόπουλος 2, Δαρμογιάννης 9(1), Τζέμης 6.
Παπάγος: Οικονομάκης, Βιδάλης 18(3), Σιμόπουλος, Δέδες 5(1), Αρσένης, Διαμαντόπουλος 20(3), Σιούτης 11, Τζιβελέκας 6(2), Υφαντής 3(1), Ρουμπέας, Δορκοφίκης 15.

Έσπερος-Πανιώνιος 57-73
Δεκάλεπτα: 15-20, 32-44, 43-56, 57-73
Διαιτητές: Κατραχούρας, Μακρής
Εσπερος (Κεσαπίδης): Φραντζής 11 (2), Στυλίδης 5, Ροκανάς 2, Κελεσίδης 8, Τρυφωνόπουλος, Αγγελόπουλος, Καραβανάς 13, Γκόβας 14, Ψαρόπουλος 2, Μακρής 2, Γιαλελής.
Πανιώνιος (Ζιάγκος): Γαρμπής 5, Παπαρέγκας, Τσουράκης, Κόκκαλης 34 (6), Ζώρζος, Μανσαράι 6, Μίχαλος 9 (1), Φιλιππάκος 2, Τσιάκος 15, Αναγνωστάκης, Πρισκομάτης, Μουρίκης 2.

Ένωση Ιλίου - Πανελευσιανιακός 86-89
Δεκάλεπτα: 13-19, 32-39, 51-63, 86-89
Διαιτητές: Παπαθανασίου, Ορφανός Ι.
Ενωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 8, Μπέλλας Γ. 12 (4), Καπινιάρης 12 (1), Φουντάς 8 (2), Ραλλάκης, Τσολάκης 14 (2), Μπασδέκης 11 (1), Μπέλλας Οδ. 6, Κόκκας 8, Σκορδάς 5, Γεωργιάδης 2.
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 9 (1), Μιχαλούτσος 10, Μποχωρίδης 23 (3), Ντέντα 18, Ζούμπος 10, Σπηλιόπουλος, Δούκας 4, Ηλιάδης Ηλ., Μαντζιώρης 15 (2).

Ιωνικός Ν.-Προμηθέας Χαλ. 90-77
Διαιτητές:Τσάτσης, Φραγκούλη.
Δεκάλεπτα: 25-23, 51-42, 77-62, 90-77.
Ιωνικός Ν. (Οικονόμου): Κούτουλας 13(2), Βανδώρος, Ντιμπ 8, Μπολάτογλου 2, Μούκας 8, Ρεκουνιώτης 6, Τασόπουλος 25, Γκιουζέλης 11(3), Βεσκούκης 15(3), Γιαννίκος 2.
Προμηθέας Χαλανδρίου (Νικητόπουλος): Καραθανασόπουλος 6 (2), Σαμιώτης 5, Αλεξόπουλος, Τασιόπουλος 18 (2), Καρούζος 11 (3), Παπαθανασόπουλος 15, Ζερβός 8 (1), Λοϊζος 7, Μαλούκος 7.

Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Κορωπί 67-59
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλο, Ζακεστίδης
Δεκάλεπτα: 17-16, 34-36, 45-48, 67-59
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Σαββάτης): Μπάλλας, Στραγανιώτης 4 (1), Μπιτσάκης 12 (2), Ξιούρας, Νικαντάμ 16 (2), Ζούκας 14, Περαντωνάκης, Φρουσκλιάς 3, Χαλβατζής 14, Γιαννόπουλος 1, Ματαλιωτάκης, Κόης 3 (1)
Κορωπί (Δάγλας): Αγγελής, Μελάς 10 (2), Κούσουλας 5, Στούκας 3 (1), Υφαντής 3 (1), Τύρλας, Κερασοβίτης 12 (1), Αμπαράς 2, Σκλάβος 2, Χρύσης 11, Αγαδάκος 11.

Ηράκλειο -  Φιλαθλητικός 76-56
Διαιτητές: Παφίλη, Συμεωνίδης
Δεκάλεπτα: 15-17, 30-24,55-37, 76-56
Ηράκλειο (Ράλλης): Μεταξωτός, Αγαπιάδης 8(2) Αυγενικός  , Σπυριδάκης  , Καραδολάμης 21(3) , Κουπίδης  6(2),Πρωτογεράκης, Μαραγκάκης , Λιανός  26(3), Φραγκιαδάκης Κυρίτσης 6(2), Πάλλης 9.
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 3(1), Κελαϊδής 3(1), Γκαβασιάδης 7(1), Κεφάλας 5(1), Λιακόπουλος 5(1), Βαρνάβας Δ 6, Σαμοθράκης 12(1), Λυμπερόπουλος , Λεγκίκας 7(1), Τράφαλης 2, Αγγελόπουλος 4, Πανταζής 2.



Χολαργός-Αμύντας 71-65
Διαιτητές: Διμπινούδης, Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 15-24, 36-41, 51-53, 71-65
Χολαργός (Καλλιάς - Παπαμάρκος): Λάππας 8 (2), Δρόσος 3 (1), Παππάς 11 (1), Αγόρης, Καρτέρης 12 (3), Μουμπάρακ 9 (1), Καραμπάς 6, Γραμματίκας 5 (1), Κιαπέκος, Γιανναλέτσος 17
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 5, Αγγελόπουλος 7 (1), Τοπάλι 2, Διαμαντόπουλος 14 (2), Ματζούρος 3 (1), Βαρδιάνος 3 (1), Πίνης 8 (1), Κουκουνιάς 4, Μπάρδας 6 (1), Καμπούρης 5 (1), Βογιατζής 8

Η βαθμολογία
1. Ηράκλειο 18
2. Φιλαθλητικός 17
3. Πανιώνιος 17
4. Ιωνικός Νικαίας 17
5. Παπάγος 16
6. Πανελευσινιακός 16
7. Αμύντας 16
8. Χολαργός 15
9. Έσπερος Πατρών 15
10. Κορωπί 14
11. Εργοτέλης 14
12. Ένωση Ιλίου 14
13. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 13
14. Νίκη Αμαρουσίου 13
15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 13
16. Προμηθέας Χαλανδρίου 12

Η επόμενη (11η) αγωνιστική:

Φιλαθλητικός - Ίκαρος Νέας Σμύρνης
Παπάγος - Κρόνος Αγίου Δημητρίου
Κορωπί - Ιωνικός Νικαίας
Προμηθέας Χαλανδρίου - Ένωση Ιλίου
Εργοτέλης - Ηράκλειο
Πανιώνιος - Νίκη Αμαρουσίου
Αμύντας - Έσπερος Πατρών

 

2ος Ομιλος

Ευκαρπία-Πιερικός Αρχέλαος      79-87
Ερμής Λαγκαδά-Αίολος Αστακού      60-76
ΑΕΛ-Αγρίνιο      85-70
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Τιτάνες Παλαμά      94-86
Ανατόλια-Αργος Ορεστικό      77-88
Πολύγυρος-Στρατώνι      66-65
Ιωνικός Ιωνίας-ΓΣ Λάρισας      47-73
Ρεπό η Καστοριά     

ΑΕΛ-Αγρίνιο      85-70
Δεκάλεπτα: 22-12, 44-33, 68-57, 85-70
Διαιτητές: Πανταζής-Φούτζηλας
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Τζήμας, Αθανασόπουλος 10 (1), Σαριμπαλίδης 18 (6), Παπαϊωάννου, Τσούτσος 6, Κουτίνας 14, Κονδυλόπουλος 2, Παπανικολάου 5, Μαλτέσιος 8, Πολίτης 13, Παπακώστας 9, Φιλιππόπουλος.
Αγρίνιο (Μυριούνης): Μπερερής 16 (1), Παραπούρας 3 (1), Ναούμης 17 (1), Μπαρούχας 15 (1), Σκαρλάτος 5, Κυρίλης, Μήτσου, Γεωργούλας 2, Αναστασάκης 6, Πουρνάρας 6.

ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Τιτάνες Παλαμά      94-86
Δεκάλεπτα: 13-19, 29-44, 57-63, 94-86
Διαιτητές: Τσιτλής, Δημάδης
ΕΑΚ (Νικολαϊδης): Δικταπανίδης, Καλπαξίδης 16, Γαιτανίδης 7(2), Γιαννουζάκος 2, Καραισκάκης 18(4), Παπαθανασίου 3, Δάλπας 18(4), Μέγας 5(1), Πολιτόπουλος 16, Γιαννούλης 9
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Κρομμύδας): Φαπιάκης, Τριανταφύλλου 6, Αρχοντής, Γεωργαντζάς 8(1), Παπαιωάννου 10, Τσέλιος 12(3), Σταυρόπουλος 6(2), Αργύρης 3, Χουχούμης 16(3), Γκέρος 22, Αποστολάκης 5.

Ερμής Λαγκαδά-Αίολος Αστακού      60-76
Δεκάλεπτα: 17-20, 31-36, 40-58, 60-76
Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Τσουμαχίδης
Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης): Καϊκλής, Μήνου, Αβοκάντος, Ελευθεριάδης, Ακεψιμαΐδης 11 (1), Γεωργιάδης 2, Νότης 3, Παρίτσης 11 (3), Πιλκούδης 4, Βενετίδης, Γκαμούρας 21, Καντάρκος 8 (2).
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 11 (2), Καλισώρας, Μπεκατώρος, Μακρής, Παππάς 4, Κατσαρές 15, Θανόπουλος 2, Κακλαμάνος 13 (3), Κιτσούλης 16, Καλαντζής, Χαρισμίδης 10, Ψωμάς-Λυμπάρης 5.

Ιωνικός Ιωνίας-ΓΣ Λάρισας      47-73
Δεκάλεπτα: 24-28, 32-44, 36-61, 47-73
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Πρωτούλης 6 (1), Παναγιώτου 16 (2), Τάκης 1, Βάλλιος 3 (1), Σιδεροηλίας 3, Μούκας 2, Σαρρής 2, Κρομήδας 14.
ΓΣ Λάρισας (Πρίμορατς): Λεπενιώτης 12 (1), Μπόγδανος 11 (1), Βαβάτσικος 13 (1), Τσιαβές 2, Λαμπρόπουλος 8 (2), Παπαχρήστος 14 (2), Αγγελόπουλος 6, Νταλός, Δερμιτζάκης 4, Χανέλλι 1, Γοργόλης, Σπανούλης 2.


Πολύγυρος-Στρατώνι      68-66
Δεκάλεπτα: 19-14, 35-31, 56-49, 68-66
Διαιτητές: Θεοδώρου-Τζιοπάνος
Πολύγυρος(Πεγιάς–Παπαδόπουλος): Πιπιλιάρης 15 (1), Τσιμπής 7 (1), Τσιούντος 5 (1), Παπασαραφιανός 7 (1), Χαριστός Κ., Βούλγαρης, Ζεϊμπέκης 3 (1), Χρηστίδης 2, Νουκάρης 19 (1), Κοτζαγιάννης 10, Χαριστός Σ.
Στρατώνι (Νικολαΐδης): Κολοκοτρώνης, Αμπατζάς 4, Δήμου 3 (1), Δεληγιάννης 10, Γεωργάκης, Φλιάτης Ι. 26 (4), Φλιάτης Γ. 11, Χαντζίδης, Δασκαλόπουλος 12.

Ανατόλια-Αργος Ορεστικό      77-88
Δεκάλεπτα: 21-25, 38-49, 58-70, 77-88
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ρούκας
Ανατόλια(Γκαϊτατζής): Γραντάς, Γκάτζιας 7 (1), Δοξάκης 4, Σιώπης 5 (1), Γαλανίδης 22 (4), Τριανταφυλλίδης 6 (2), Θεοδωρίδης, Καραμανώλης 6 (2), Βρεττάς, Σιώμος 15, Βεργίνης 12, Κόλαρης.
Αργος Ορεστικό  (Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος, Σαββίδης 2, Κίτσιου 4, Μιχαηλίδης 12 (3), Βασάδης, Μαυρίδης 14 (1), Τράντας 15 (3), Κόττας 15 (3), Μανδαλάκης 21, Χατζόπουλος 5, Μποζίνης, Παντελίδης.

Ευκαρπία-Πιερικός Αρχέλαος      79-87
Δεκάλεπτα: 18-23, 38-49, 60-68, 79-87
Διαιτητές: Γερακίνης-Ξέρας
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Ματενίδης 9, Τζινόπουλος 6 (1), Δώδος 2, Κουντουρατζόγλου 13, Γκουτζιομήτρος 7 (2), Κολότσιος, Απιδόπουλος 2, Γκόφας 21 (3), Σουτζόπουλος 15 (2), Κόκουρας 4.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Γκοντόπουλος 24 (3), Τοπούζης 15, Γκογκίδης 10 (2), Παπαδόπουλος 8, Ζησόπουλος, Παρμακτσίδης 11, Ασημάκης 19 (2), Μουρίκας, Καλτσουνάς, Τσιλιγγαρίδης, Σουκάρας, Οικονόμου.

Η βαθμολογία

1.Αίολος Αστακού     18
2.ΑΕΛ     18
3.ΓΣ Λάρισας     15
4.Πολύγυρος     15
5.Αγρίνιο    14
6.Στρατώνι    14     
7.Ερμής Λαγκαδά    14
8.Πιερικός Αρχέλαος    14
9.Ευκαρπία    14
10.Ανατόλια    14
11.Αργος Ορεστικό    13
12.Καστοριά    12
13.Ε.Α.Κ. Θεσσαλονίκης    12
14.Ιωνικός Ιωνίας     12
15.Τιτάνες Παλαμά     11

Η επόμενη (11η) αγωνιστική
Πιερικός Αρχέλαος-Ερμής Λαγκαδά
Αίολος Αστακού-ΑΕΛ
Αγρίνιο-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης
Αργος Ορεστικό-Ευκαρπία
Στρατώνι-Ανατόλια
ΓΣ Λάρισας-Πολύγυρος
Καστοριά-Ιωνικός Ιωνίας
Ρεπό οι Τιτάνες Παλαμά
 

Τελευταία τροποποίηση στιςΔευτέρα, 07 Δεκεμβρίου 2015 00:02
επιστροφή στην κορυφή