Menu

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (7η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των αγώνων της 7ης αγωνιστικής.

1ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Οίαξ Ναυπλίου – Πεντέλη 58-69

Απόλλων Σμύρνης – Σπαρτιατικός 71-57

Χαρίλαος Τρικούπης – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 73-57

Πόλις Καλλιθέας – Ακράτα 71-64

ΚΑΟΚ – Ίκαρος Καλλιθέας 78-67

Κεραυνός Αιγίου – Γλαύκος 73-63

ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας – Μανδραϊκός 72-68

 

Φύλλα αγώνα

Οίαξ Ναυπλίου – Πεντέλη 58-69

Δεκάλεπτα: 13-17, 24-40, 39-56, 58-69

Διαιτητές: Μπούσιας, Κωνσταντινίδου

Οίαξ (Νόντας): Τσοτσοκός 2, Παζαράς 3, Κοσσιώρης 10, Στατεράς, Σταθογιαννόπουλος, Κατσαλούδης 4, Παπασαράντος, Μπούκουρας 9 (3), Παπαμήτρου, Ευστρατίου 22, Λιακόπουλος, Μπάλτσης 8 (2).

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μάντσιος 7 (1), Λίτσο 7 (1), Αποστολόπουλος 4 (1), Κωνσταντάκος, Λουγιάκης 1, Καρτσωνάκης 9 (2), Γάσπαρης, Καλογερόπουλος 6,  Μπίγκος 11 (1), Καραβασάνης 9, Μουστόπουλος 10, Γρατσιάτος 5.

 

Απόλλων Σμύρνης – Σπαρτιατικός 71-57

Δεκάλεπτα: 21-12, 36-28, 60-43, 71-57

Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Κοτσίρης

Απόλλων (Χατζής): Κοντούδης, Γκινούτσης, Πετρόπουλος 7, Νιώτης 2, Σιώμος 2, Αρναουτάκης 9 (1), Παπουτσής, Αθανασάκης 7, Πάντσιος 11 (1), Θυμνιός 10, Τσελέμπης 18 (3), Τάσιος 5 (1).

Σπαρτιακός (Νάνος): Παπαδάκος 5 (1), Σταθάκος 3 (1), Μανιατάκος, Τζάτζας 6, Αλεξόπουλος, Αναγνωστάκος, Αγγελόπουλος 14 (1), Κυρίτσης 6 (1), Θεοδωρόπουλος 3 (1), Βουργιώτης , Δόρλης , Κατσαρής .

 

Χαρίλαος Τρικούπης – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 73-57

Δεκάλεπτα: 18-9, 28-22, 53-46, 73-57

Διαιτητές: Λογοθέτης, Καρπάνος

Χαρίλαος Τρικ. (Ζωντός): Ιωάννου 14 (2), Βουρνάς 2, Ζαμπέτης 13 (1), Σταμούλης 6 (2), Καρέτσος, Μουράτογλου 11 (1), Σταυρόπουλος 8 (1), Δημητρόπουλος, Γεωργιάδης 4, Παπαγεωργίου 3, Καρβέλης, Ψάλτου 12.

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Κοσμίδης): Ρωμοσιός 3, Στεφανής 6, Βλασσόπουλος 5 (1), Γόντικας 9, Νικολάι, Κρητικός 7 (1), Μπασέας 4, Μπούσι 11 (1), Διαμαντόπουλος 8 (1), Νιφόρας, Τσίτος.

 

Πόλις Καλλιθέας – Ακράτα 71-64

Δεκάλεπτα: 23-12, 39-33, 58-52, 71-64

Διαιτητές:  Βαλούρδος, Μαρίγλη

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 8 (2), Χάλαρης 10, Κόκκινος 12, Βαρθακοκοίλης 9 (2), Λυγγερίδης 8, Κασπαριάν 17, Λάβαρης 3 (1), Παπατρέχας, Κακαργιάς, Κωνσταντίνου, Μανίκας 4.

Ακράτα (Ζιζιλάς): Σαρικάς 23 (2), Σταυρόπουλος 4, Βασιλακόπουλος, Σχορτσανίτης 9, Πολυδέρας 2, Λάφης 14, Μπιτσάκος 5, Οικονομόπουλος 4, Μάλλης, Σακελλαρίου 3 (1).

 

ΚΑΟΚ – Ίκαρος Καλλιθέας 78-67

Δεκάλεπτα: 15-17, 44-30, 59-50, 78-67

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Μακρόπουλος

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Πράττης, Κατσαμάκης 17 (1), Τσακιρίδης 18 (2), Αναγνωστόπουλος 10, Μακρής 2, Δανιήλ 16 (2), Γκιώνης, Σταυρόπουλος 14 (2), Πάππος 1.

Ίκαρος Καλλιθέας (Mησιακός): Ιορδάνογλου 4, Ντουζίδης 7 (1), Κουρέπης 1, Οικονόμου 13, Φωτίου 13 (3), Χαϊκάλης 7, Τσάτας, Αντωνόπουλος 2, Παπαδούλης, Παπαπέτρου 20 (2).

 

Κεραυνός Αιγίου – Γλαύκος 73-63

Δεκάλεπτα: 19-17, 41-30, 55-38, 73-63

Διαιτητές: Μπανασάκης, Κώτσου

Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 4, Κουτσουρέλας, Ταπεινός, Κεφαλάς 19, Βασιλειάδης 8 (1), Μουρίκης, Σουφλιάς 13 (1), Λυμπέρης Δ. 13 (3), Λυμπέρης Β. 8, Σκόνδρας 5 (1), Θωμάς 3 (1).

Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης 8 (2), Σερέτης 6, Λιβιεράτος, Παπανικολόπουλος 9 (1), Τασιόπουλος 14 (3), Ρέλλας 11 (2), Σταυράκης 6 (2), Παπαβασιλόπουλος 2, Κάλλης 2, Δρακόπουλος, Σουλιώτης 5, Μπιτινής.

 

ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας – Μανδραϊκός 72-68

Δεκάλεπτα: 14-13, 31-34, 50-48, 72-68

Διαιτητές: Γρίβα, Γαρινή

Ν. Ιωνία (Σαμόλης): Σταυρόπουλος, Τόρα, Θάνος 23 (2), Σιλιτζήρης 12 (1), Κεφαλάς 14 (1), Λίτσιος 12 (1), Δήμας 2, Μαυρίδης 4, Αναστασόπουλος 5.

Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου 6, Σπυρόπουλος 6, Περλορέντζος, Καραλής 12 (1), Κούρτης 2, Στέφος 24, Λαμπρόπουλος 12, Καρυπίδης 6.

 

Βαθμολογία

1. ΚΑΟΚ 13

2. Πόλις Καλλιθέας 13

3. Ακράτα 12

4. Μανδραϊκός 12

5. Απόλλωνας Σμύρνης 12

6. Κεραυνός Αιγίου 11

7. Πεντέλη 11

8. Γλαύκος 10

9. Χαρίλαος Τρικούπης 10

10. ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 9

11. Ίκαρος Καλλιθέας 9

12. ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 9

13. Οίαξ Ναυπλίου 8

14. Σπαρτιατικός 8

 

Επόμενη αγωνιστική (8η, 29/11)

Σπαρτιατικός – Οίαξ Ναυπλίου

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – Απόλλων Σμύρνης

Ακράτα – Χαρίλαος Τρικούπης

Πόλις Καλλιθέας – ΚΑΟΚ

Πεντέλη – Κεραυνός Αιγίου

Γλαύκος – ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας

Μανδραϊκός – Ίκαρος Καλλιθέα

 

 

2ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Τρίτων – Πρωτέας Βούλας  68-56

Ηρόδοτος – Έσπερος Λαμίας  64-76

Κάδμος – Αγία Παρασκευή  67-74

Άρης Νίκαιας – Ιπποκράτης 85-80

Άρης Πετρούπολης – Κύδων  79-56

Σάββατο 21/11

Πανναξιακός – Ηλυσιακός 73-59

Τετάρτη 2/12

Σπόρτιγκ - Μαρούσι

 

Φύλλα αγώνα

Κάδμος – Αγία Παρασκευή 67-74

Δεκάλεπτα: 20-25, 37-42, 48-57, 67-74

Διαιτητές: Μαντήλας, Σταθόπουλος

Κάδμος  (Αναστασίου): Γιάννου, Πανταζής 5, Παπαδάκης 3(1), Γκρινιάρης 12(2),Τσιριμώκος 2, Χαρατσής 15(2), Στεφάνου 5(1), Κουμπές, Τσαπρούνης 6, Δρακάκης 9, Μητρόπουλος 10(2).

Κ.Α.Π. (Ταυρόπουλος, Ζάχος): Σκάνδαλος Χ. 2, Σκάνδαλος Γ., Βασιλόπουλος 3(1), Αριστοτέλους 8, Δρίβας 2, Γρύλλης 8, Παπουλίδης 25, Σκούταρης 12(3), Ψωμαδέρης 14(3), Κούργιας.

 

Πανναξιακός - Ηλυσιακός 73-59

Δεκάλεπτα: 26-15, 31-28, 52-39, 73-59

Διαιτητές: Νάστος, Ρίζος

Πανναξιακός ΑΟΝ (Δαμιανίδης): Πολίτης 5 (1), Καρβούνης 4, Καλαβρός, Μαγιντόμπε 9 (3), Μαγγιώρος 1, Καραγιαννίδης, Κυριακόπουλος 4, Μάκαρης 9 (1), Ακτύπης – Γουνές 8 (2). Χριστόδουλος 12, Μυλωνάς 9, Παγώνης 12.

Ηλυσιακός ΑΟ (Γιαννάκης): Παντελάκης 5 (1), Αρχος 7 (1), Χατζηβερόγλου , Γκόλιας 1, Χούμας 6 (2), Παπαφωτίου 3, Μαλτέζος 7, Κανελλόπουλος 21, Πελίγκος 3, Λιγνός, Θώδος 2, Ολύμπιος 4.

 

Αρης Νικαίας – Ιπποκράτης Κω 85-80

Δεκάλεπτα: 24-15, 52-38, 64-56, 85-80

Διαιτητές: Γιακείμη, Τσολάκος

Αρης Ν. (Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 18 (1), Φωστέρης 14 (2), Αλσαντζής 7 (1), Θεοδοσίου 18 (2), Στογιάνοβιτς 8 (2), Κόλιας 14, Πεταλάς 4, Ρεντίφης 2, Κράμπαρης, Κωνσταντόπουλος.

Ιπποκράτης (Κανενόπουλος): Κουκουράβας 7, Γκοτάτσας 10 (2), Σκουφής 18 (2), Μελεούνης 4, Ασημακόπουλος 17 (1), Χαρίσης 15, Σάλτου 7 (1), Χρήστου 2.

 

Άρης Πετρούπολης – Κύδωνας Χανίων 79-56

Δεκάλεπτα: 18-20, 39-32, 58-41, 79-56

Διαιτητές: Φάκαρος, Λουκαράκης

Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Σολδάτος 3 (1), Βεινιτουράκης 11(1), Παπαδόπουλος, Γραμμένος, Χρονόπουλος 18 (3), Μπαζιώτης 18 (2), Αρτεμάκης 5 (1), Παπαγεωργόπουλος 7, Βεντούρης 7 (1), Μακρόπουλος 20.

Κύδωνας (Σδράκας): Βλαχάκης 8, Υφαντόπουλος 3 (1), Αλεξίου 15 (3), Παπαμαστοράκης, Πούρος, Τσαρουχάς 3, Μπερτίδης, Μπαγάκης 3 (1), Κολαρετάκης, Αδοντάκης 19, Λιονάκης 5, Κοντογιάννης.

 

Τρίτων - Πρωτέας Β. 68-56

Δεκάλεπτα: 22-21, 35-31, 58-45, 68-56

Διαιτητές: Παυλόπουλος, Καλογερόπουλος Φ.

Τρίτων (Μιχελάκος): Κυριακόπουλος 6, Σμυρλής, Κουρής 14(4), Καλατζής, Κουκουνιάς 5, Ζακυνθινός 7, Παπαργυρόπουλος 12(2), Γκαβανόπουλος 11(3), Ανδρεόπουλος 13, Βερτούδος.

Πρωτέας (Μανουσέλης): Κονδύλης, Πέρβι 2, Λάτσης, Παπάδης, Εμμανουηλίδης 13(1), Αθηνιώτης 11(1), Ζευκιλής 3, Βαρδαβάς 11, Μόρφης 4, Χανιάς4, Πεφάνης 8(2), Μούτσα.

 

Ηρόδοτος - Έσπερος Λαμίας 64-76

Δεκάλεπτα: 17-20, 42-40, 52-61, 64-76

Διαιτητές: Ραχιώτης, Αντωνίου

Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Μίχος 12, Βερτούδος 5, Χαρωνίτης 14(1), Ζερβουδάκης, Σταθάκης 10(1), Πυργιώτης, Παναγιωτίδης 2, Καρλάφτης 5(1), Μητρόπαπας 2, Αλετρας 2, Μαϊστρέλλης 11(1).

Έσπερος (Σοφογιάννης): Ρόκας 3(1), Διαμαντής, Γεωργιάδης 4(1), Κούτιας 5, Ξηρός 2, Στογίλκοβιτς, Φύκας 11, Σοφογιάννης 24(4), Φούντας 7, Ζαχαράκης 20(3), Τσαπούρνας, Αργύρης.

 

Βαθμολογία

1. Πρωτέας Βούλας 13

2. ΚΑΠ 12            

3. Ιπποκράτης 12

4. Πανναξιακός ΑΟΝ 12

5. Τρίτων 12

6. ΕΣ Κάδμος 12

7. ΓΣ Αμαρουσίου 10

8. Άρης Νικαίας ΓΝΟ 10

9. Άρης Πετρούπολης 10

10. ΑΟ Κύδων 9

11. ΑΟ Σπόρτιγκ 8

12. ΑΟΝΑ Ηρόδοτος 8

13. Ηλυσιακός ΑΟ 8       

14. Έσπερος Λαμίας 8

 

Επόμενη αγωνιστική (8η, 29/11)

Εσπερος Λαμίας – Τρίτων

Αγία Παρασκευή – Ηρόδοτος

Ιπποκράτης – Κάδμος

Αρης Νικαίας – Αρης Πετρούπολης

Πρωτέας Βούλας – Πανναξιακός

Ηλυσιακός – Σπόρτιγκ

Μαρούσι – Κύδων

 

 

1ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Πρωτέας Γρεβενών - Αίας Ευόσμου   79-70

Καρδίτσα - Διόσκουροι Κοζάνης  78-71

Πτολεμαΐδα - Ερμής Αγιάς  73-79

Σιάτιστα - Μακεδονικός  78-66

ΑΓΣ Ιωαννίνων - Εύαθλος Πολυκάστρου  75-61

 

Φύλλα αγώνα

Πρωτέας Γρεβενών – Αίας Ευόσμου 79-70

Δεκάλεπτα: 23-13, 41-34, 57-54, 79-70.

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Τσουμαχίδης

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τσούκας 18 (3), Γιαννάκης 7 (1), Κλωνάρας 6 (2), Κολοβός, Κιούρκας 4, Μπόζιαρης 5 (1), Μαλιούρας 14, Τζήμας 18 (1), Γάτος 2, Συλλάκος 2, Γρίβας, Ρίγκος 3 (1).

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούντζιας 9 (1), Καδής 5 (1), Μαυρίδης 20 (3), Λύτας 18 (5), Βελλίδης 3 (1), Σικαλίδης 6, Παπαδόπουλος, Σπύρας 9 (1).

 

Καρδίτσα  – Διόσκουροι Κοζάνης 78-71

Δεκάλεπτα: 21-17, 34-32, 57-45, 78-71

Διαιτητές: Θεοδώρου, Κοϊμτζόγλου

Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 9, Πανάρας 14 (2), Γεωργίου 18 (1), Τσιαμούρας, Αντωνίου 16 (1), Κουρέπης, Πάσσας 2, Θέος 15, Παπαδόπουλος 4, Βούλγαρης, Κατσαρός, Μπρούτσος.

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 10 (2), Σκορδάρης 4, Ντόβας 10 (1), Βλάχος 18 (3), Ζολώτας 4, Νικολάου 9 (1), Ανδρίτσος 4, Καρανώτας 12, Γκοβεδάρος, Τσαουσίδης, Ατματσίδης, Χαρακτσής.

 

Πτολεμαΐδα - Ερμής Αγιάς 73-79 (63-63 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 22-19, 32-34, 53-48, 63-63, 73-79

Διαιτητές: Γαζέτας, Λουλουδιάδης

Πτολεμαΐδα (Μουρουζίδης): Μαλούτας 16 (3), Καλομενίδης 7 (1), Κλωνάρας 19 (1), Τσιαγκλαντάνος 6 (2), Σαχπατζίδης, Πανίδης 9, Πλεξίδας, Ματκάρης, Τούζος 14 (4), Τσολάκης, Χατζηνεράτζης, Ναϊκλής 2.

Ερμής Αγιάς (Γιασάρης): Δαουλάρης 14 (1), Καλεμτζάκης 5 (1), Μηλιώνης, Χαλκιάς 14, Γούλας 20 (2), Περωτής 14, Στεργούλας, Γκάνετσας 12 (3), Ντέβες, Καντούρης.

 

Σιάτιστα - Μακεδονικός 78-66

Δεκάλεπτα: 12-20, 29-32, 44-44, 78-66

Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ., Καρακώστας

Σιάτιστα (Μπαρτζώκας): Γεωργάκας, Γράβας 24 (3), Ρέππας Χρ., Ρέππας Ν. 19 (1), Καρακουλάκης 1, Τσιαούσης 28 (7), Καλαμπούκας 2, Σβώλης 1, Τζώνος, Δεληγιάννης, Χιώνος 1, Παπαθωμάς 2, Σερέφας.

Μακεδονικός (Τσούρμας): Χαρτόπουλος 7, Κοντσές Α. 2, Ντισλής 25 (3), Μιχαηλίδης 4, Κομματάς, Χαλάτσης 2, Παρχαρίδης 3 (1), Πηλακούτας 4 , Μποβασιανός-, Νταράκης 19, Γραβάνης, Παπαγρηγορίου.

 

Ιωάννινα – Εύαθλος Πολυκάστρου 75-61

Δεκάλεπτα: 24-17, 36-32, 57-48, 75-61

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας

Ιωάννινα (Τσουκανέλης): Μουζακίτης 3 (1), Γεωργίου, Μπαρτζώκας 8, Κοντός 12 (2), Αντωνίου, Σκορίλας 3 (1), Πάτρας 8, Φίλιος 4 (1), Αυγερινός 29 (5), Μάλλιος, Μάντζιος 8, Τζίμας.

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος, Γκαντίδης 4 (1), Ημερίδης 25 (1), Πούλος 10, Σιώπκας, Κουτούλας, Ζεμπεκίδης 2, Κηρύκος 2, Πολυχρονίδης 8 (1), Τσελέκης 3, Σιδηρόπουλος 7, Βαρβούτας.

 

Βαθμολογία

1. Καρδίτσα 14

2. Μακεδονικός 10

3. Πρωτέας Γρεβενών 10

4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 9

5. Εύαθλος Πολυκάστρου 9

6. Σιάτιστα 9

7. Διόσκουροι Κοζάνης 8

8. Ερμής Αγιάς 8

9. Αίας Ευόσμου 8

10. Μελίκη 8

11. Αριστοτέλης Φλώρινας 7

12 Πτολεμαϊδα 6

 

Επόμενη αγωνιστική (8η, 29/11)

Διόσκουροι Κοζάνης – Πρωτέας Γρεβενών

Ερμής Αγιάς – Μελίκη

Αίας Ευόσμου – Σιάτιστα

Μακεδονικός – ΑΓΣ Ιωαννίνων

Εύαθλος – Αριστοτέλης Φλώρινας

 

 

2ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης – Ζέφυρος 89-76 (κ.α. 70-70)

Χαλκηδόνα – ΚΣ Γέφυρας  65-78

ΑΕ Κομοτηνής – ΒΑΟ  65-59

Αρετσού – Ελευθερούπολη

Ορφέας Ν. Σκοπού – Ίκαροι Σερρών  62-71

ΧΑΝΘ - Γαλάτιστα 57-43

Αγ. Βαρβάρα – ΓΑΣ Κομοτηνής 71-75

 

Φύλλα αγώνα

Αγ. Βαρβάρα – ΓΑΣ Κομοτηνή 71-75

Δεκάλεπτα: 19-21, 33-38, 59-51, 71-75

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χαρ., Κουκουλεκίδης

Αγ. Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς, Μπάμπουλης 10 (1), Μητρούλης, Ράμμος 2, Αμπελακιώτης 17 (1), Γ. Σουλίδης 2, Κουμλέλης 16 (1), Χαριζάνης 6, Κάτσικας 7, Φασουλάς 9 (1), Μανάκας 2.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Ντίνας): Διαμαντίδης 1, Λεχούδης 12 (3), Καραμπέκης 18 (2), Μαγκώνης, Μπεκρής 11, Καλατζής 9 (1), Βελή Χασάν 10 (1), Στασινόπουλος 10, Χαλίλ Καδήρ 4.

 

Αρετσού – ΓΣ Ελευθερούπολης 73-65

Δεκάλεπτα: 20-7, 35-22, 46-42, 73-65

Διαιτητές: Φακίτσας, Χρυσάφης

Αρετσού  (Πετρόπουλος): Θεοδοσιάδης, Ντομόπουλος 2, Αποστόλου, Στυλιανίδης 21, Σταφυλάς 8, Οικονόμου 1, Παντελίδης 4, Αρνίδης 6, Μωυσίδης 4, Καραδήμας 2, Φώτογλου 22, Πετρίδης 3 (1).

ΓΣ Ελευθερούπολης (Θεοδοσιάδης): Παπαζούδης 2, Ανίσογλου, Καρατσομπάνης 7, Ρότσας, Γκούμας 18 (2), Αδαμόπουλος 22 (2), Δανίκας 5, Αμπεριάδης 4, Λαζαρίδης 3 (1), Πανδής 4.

 

ΧΑΝΘ - Γαλάτιστα 57-43

Δεκάλεπτα: 17-19, 26-25, 39-33, 57-43

Διαιτητές: Μαραθιώτης, Γραικός

ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 4, Λεμονιάς, Σταματέλλος 8 (2), Ελευθεριάδης 14, Αγγελίδης 3, Ερμείδης 6, Παπαχρήστου 2, Δαβάνης 6, Ζιάκας 5 (1), Μελίδης 9.

Γαλάτιστα (Καραμουσαλίδης):Κουλαξής 2, Δάγκας, Ματσούκης 4 (1), Ρίζος, Καρανώτας 12 (1), Γιαχανατζής 9 (2), Γρηγορίου 3, Καλογεράς, Καραίσκος 7 (1), Ακριτίδης 6.

 

Ασπίδα Ξάνθης – Ζέφυρος 89-76 (70-70 κ.α.)       

Δεκάλεπτα: 16-12, 36-31, 48-52, 70-70, 89-76

Διαιτητές: Δημάδης, Μπακάλης

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης-Κωτάκης): Κουμπάνης 4, Δάτσης, Καραμπίνης, Κέλλης, Χατζημιχαηλίδης 4, Παλλάκης, Κουτσογιάννης 31 (3), Πετς 10, Στεφανίδης  20 (2), Τσιώγκας 9 (3), Παπαδάκης 10, Γρούδος 1.

Ζέφυρος  (Κοντονάσιος): Φωτιάδης 5 (1), Μυλωνάς 12, Ουρκέλογλου 5 (1), Γκιζέλης , Μήτσικας 22 (4), Πατίκας 14 (4), Μυστηλιάδης 12 (2), Κλουντζός 6.

 

Χαλκηδόνα – Γέφυρα 65-78 

Δεκάλεπτα: 21-14, 36-40, 53-55, 65-78

Διαιτητές:  Τζιοπάνος Ν., Αγραφιώτης Γιάν.

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Μαρκίδης 15 (2), Σιδηρόπουλος, Δέτσικας 5, Μπατάκας 6 (1), Σεφερίδης 6 (1), Μακαλέκας 9 (3), Μαραπίδης 15 (4), Ευαγγελίδης 2 Αλεξιάδης, Λαϊδης 4, Παπαδόπουλος, Τσαλώνης 3 (1).

ΚΣ Γέφυρας (Τουλούμης): Τουλούμης 30 (5), Δανάκης 11 (2), Δώνης, Τολιόπουλος 4, Μπάρκος 5 (1), Μυλωνίδης 19 (1), Μπίσκας 3 (1), Κουλουμπής 4, Γεράκης, Αλμπάντης, Σιολόγκας 2, Χαρισόπουλος.

 

Ορφέας Ν. Σκοπού – Ικαροι Σερρών 62-71

Δεκάλεπτα: 25-22, 35-42, 48-58, 62-71

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Σιταρίδης

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 25 (4), Παππάς 3, Δεμερτζής 4, Σουλούγκας, Χατζής 6, Τσανάκας 1, Καβαργύρης 6, Ιωσηφίδης, Κηπουρός 10 (2), Καραμπατάκης,  Χατζηπέτρου 7, Καντσουρίδης.

Ικαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Καλογεράτος 13 (4), Γεωργιανός 21 (2), Τράκας 15, Παπαδόπουλος Γ. 6, Φραγκούλης, Θολιώτης 13 (1), Κάτος, Καραμπέκης 3 (1) Δρίψιος, Κούτζιας. 

 

ΑΕ Κομοτηνής - ΒΑΟ 65-59    

Δεκάλεπτα: 14-17, 33-35, 48-46, 65-59

Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόγκας

ΑΕ Κομοτηνής (Κουκοβίνος): Σταματέλος 7(1), Χονδρόπουλος 12 (2), Κουτσοβασίλης 17, Γεροντίτης 2, Σιμάκης 5, Τελούδης 13, Καναράς 2, Βάκρινος 3, Χατζηπαυλίδης 4, Τερζίδης.

ΒΑΟ (Κατσής): Τζουβάρας 3 (1), Λεπτοκαρίδης 12, Γαλανίδης 8 (1), Παπαβασιλείου 6 (2), Χολέβας 14 (3), Γεωργιάδης 3, Δέλλας 7, Γρηγοριάδης 4, Τσιόγκας 3.

 

Βαθμολογία

1. ΚΣ Γέφυρας 14

2. ΧΑΝΘ 13

3. Ασπίδα Ξάνθης 13

4. Ζεφυρος 12

5. Ικαροι Σερρών 12

6. Κομοτήνη 11

7. Ορφέας Ν. Σκοπού 10

8. ΑΕ Κομοτηνής 10

9. Αρετσού 9

10. Γαλάτιστα 9

11. Αγ. Βαρβάρα 9

12. Ελευθερούπολη 8

13. ΒΑΟ 8

14. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 7

 

Επόμενη αγωνιστική (8η, 29/11)

ΚΣ Γέφυρας-Ασπίδα Ξάνθης

ΒΑΟ-ΓΑΣ Χαλκηδόνας

Ελευθερούπολη-ΑΕ Κομοτηνής

Αρετσού-Ορφέας Ν. Σκοπού

Ζέφυρος-ΧΑΝΘ

Γαλάτιστα-Αγ. Βαρβάρα

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ικαροι Σερρών

Τελευταία τροποποίηση στιςΠέμπτη, 18 Φεβρουαρίου 2016 10:19
επιστροφή στην κορυφή