Menu

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (6η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα της 6ης αγωνιστικής.

1ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Γλαύκος – Οίαξ Ναυπλίου 70-52

Πεντέλη – Απόλλων Σμύρνης 64-78

Σπαρτιατικός – Χαρίλαος Τρικούπης 87-81

ΦΕΑ – Πόλις Καλλιθέας 60-69

Ακράτα – ΚΑΟΚ 76-65

Μανδραϊκός – Κεραυνός Αιγίου 74-68

Ίκαρος Καλλιθέας – ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 71-62

 

Φύλλα αγώνα

Γλαύκος – Οίαξ Ναυπλίου 70-52

Δεκάλεπτα: 6-18, 30-29, 48-47, 70-52

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Ασημακάκη

Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης 8 (2), Σερέτης 15, Λιβιεράτος 3, Παπανικολόπουλος 9 (1), Τασσιόπουλος 3, Ρέλλας 10 (1), Σταυράκης 3 (1), Παπαβασιλόπουλος 1, Κάλλης 13 (1), Δρακόπουλος, Σουλιώτης 5, Μπιτινής.

Οίαξ (Κοκκάλλας): Παζαράς 5, Κοσσιώρης 14, Στατεράς, Οικονόμου 8, Φλεβάρης, Κατσαλούδης , Παπασαράντος 4, Μπούκουρας 10 (2), Παπαδημητρίου, Ευστρατίου 6, Λιακόπουλος.

 

Πεντέλη – Απόλλων Σμύρνης 64-78

Δεκάλεπτα: 10-22, 31-38, 47-59, 64-78

Διαιτητές: Φασόλης, Ορφανός

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μάντσιος 9 (1), Λίτσο 11 (2), Αποστολόπουλος 3 (1), Κωνσταντάκος, Λουγιάκης 9, Καρτσωνάκης, Γάσπαρης, Καλογερόπουλος 4,  Μπίγκος 11 (1), Καραβασάνης 6 (1), Μουστόπουλος 5, Γρατσιάτος 6.

Απόλλων (Χατζής): Κοντούδης 4, Γκινούτσης, Πετρόπουλος 3, Νιώτης, Αρναουτάκης 12 (1), Παπουτσής, Αθανασάκης 9, Πάντσιος 19 (2), Θυμνιός 10, Τσελέμπης 11 (3), Τάσιος 10 (2).

 

Σπαρτιατικός – Χαρίλαος Τρικούπης 87-81 (72-72 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 27-15, 48-46, 59-59, 72-72, 87-81 (παρ.)

Διαιτητές: Τσάτσης, Τσολάκος

Σπαρτιακός (Νάνος): Παπαδάκος 17 (4), Σταθάκος 6, Μανιατάκος 14, Τζάτζας, Αλεξόπουλος, Αναγνωστάκος, Αγγελόπουλος 20 (2), Κυρίτσης 2, Θεοδωρόπουλος, Βουργιώτης 22, Δόρλης 1, Κατσαρής 5 (1).

Χαρίλαος Τρικ. (Ζωντός): Ιωάννου 11 (2), Βουρνάς 11, Ζαμπέτης 10 (1), Σταμούλης, Καρέτσος, Μουράτογλου 7, Γεωργιάδης 26 (2), Παπαγεωργίου, Τριφτανίδης 2, Ψάλτου 14, Μπαλτάς.

 

ΦΕΑ – Πόλις Καλλιθέας 60-69

Δεκάλεπτα: 24-19, 37-33, 51-54, 60-69

Διαιτητές: Αναστασίου, Φραγκούλη

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Κοσμίδης): Ρωμοσιός 8, Στεφανής 5, Βλασσόπουλος 5, Γόντικας 3 (1), Νικολάι 2, Κρητικός 2, Μπασέας 11(1), Μπούσι 5 (1), Διαμαντόπουλος 13 (2), Νιφόρας 2, Μυστίλογλου 4, Τσίτος.

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 6 (2), Χάλαρης 6, Κόκκινος 7, Βαρθακοκοίλης 11, Λυγγερίδης 13, Βελιζιώτης 13 (1), Κασπαριάν 11, Λάβαρης 2 , Κακαργιάς, Κωνσταντίνου, Μανίκας .

 

Ακράτα – ΚΑΟΚ 76-65

Δεκάλεπτα: 20-16, 30-27, 47-43, 76-65

Διαιτητές: Λαζαρίδης, Ορφανός Εμμ.

Ακράτα (Ζιζιλάς): Σαρικάς 15 (2), Σταυρόπουλος, Βασιλάτος, Βασιλακόπουλος, Σχορτσανίτης 11, Λάφης 12, Πιτσάκος 10 (2), Οικονομόπουλος 12 (2), Μάλλης 15 (3), Σακελλαρίου 1

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Πάππος, Αναγνωστόπουλος 13, Κατσαμάκης 8 (1), Τσακιρίδης 21 (2), Πράττης 2, Δανιήλ 11, Γκιώνης, Σταυρόπουλος 11 (1) .

 

Μανδραϊκός – Κεραυνός Αιγίου 74-68

Δεκάλεπτα: 20-17, 28-37, 46-53, 74-68

Διαιτητές: Φάκαρος, Λιότσος

Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλο, Σπυρόπουλος 12 (2), Καραλής 28 (7), Κούρτης 7 (1), Δρακωτός, Μπούτρης, Γιατράκος, Στέφος 15, Λαμπρόπουλος 2, Καμπερίδης, Καρυπίδης 10 (1).

Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 15 (1), Γουρδέλος, Λαμπρόπουλος, Κεφαλάς 10 (1), Βασιλειάδης, Σουφλιά 5, Τριανταφυλλόπουλος , Λυμπέρης Δ. 26 (6), Λυμπέρης Β. 2, Σκόνδρας 9, Τρυφωνόπουλος 7 (1).

 

Ίκαρος Καλλιθέας – ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 71-62

Δεκάλεπτα: 16-13, 33-21, 51-42, 71-62

Διαιτητές: Ραχιώτης, Καρακωνσταντόπουλος

Ίκαρος Καλλιθέας (Μισιακός-Διονυσόπουλος): Ιορδάνογλου 8, Ντουζίδης 6 (2), Κουρέπης 6, Οικονόμου 11, Παπαπέτρου 9 (1), Φωτίου 18 (2), Χαϊκάλης 3 (1), Τσαντάς, Σάλεχ, Αντωνόπουλος 2, Παπαδούλης 8 (2), Αρχιμανδρίτης.

 Ν. Ιωνία (Σαμόλης): Σταυρόπουλος, Τόρα 11 (3), Θάνος 16 (1), Σιμιτζήρης 16 (1), Κεφαλάς 6 (2), Νικολακόπουλος, Ιγγλέζος, Λίτσιος 5, Δήμας 4, Λύτρας, Μαυρίδης, Αναστασόπουλος 4.

 

Βαθμολογία

1. Ακράτα 11

2. Μανδραϊκός 11

3. ΚΑΟΚ Π. 11

4. Πόλις Καλλιθέας 11

5. Απόλλωνας Σμύρνης 10

6. Κεραυνός Αιγίου 9

7. Πεντέλη 9

8. Γλαύκος 9

9. Χαρίλαος Τρικούπης 8

10. ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 8

11. Ίκαρος Καλλιθέας 8

12. ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 7

13. Οίαξ Ναυπλίου 7

14. Σπαρτιατικός 7

 

Επόμενη αγωνιστική (7η, 22/11)

Οίαξ Ναυπλίου – Πεντέλη

Απόλλων Σμύρνης – Σπαρτιατικός

Χαρίλαος Τρικούπης – ΦΕΑ

Πόλις Καλλιθέας – Ακράτα

ΚΑΟΚ – Ίκαρος Καλλιθέας

Κεραυνός Αιγίου – Γλαύκος

ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας – Μανδραϊκός

 

 

2ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Ηλυσιακός – Τρίτων 59-76

Πρωτέας Βούλας – Ηρόδοτος 93-55

Εσπερος Λαμίας – Κάδμος Θήβας 58-61

Αγία Παρασκευή – Αρης Νικαίας 71-59

Ιπποκράτης Κω – Αρης Πετρούπολης 77-63

Μαρούσι – Πανναξιακός 68-41

Κύδων – Σπόρτιγκ 66-58

 

Φύλλα αγώνα

Ηλυσιακός – Τρίτων 59-76

Δεκάλεπτα: 18-1, 30-29, 35-53, 59-76

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Σπυρόπουλος Σπ.

Ηλυσιακός (Γιαννάκης): Άρχος 6, Παντελάκης 4, Γκόλιας 1, Xούμας 13, Παπαφωτίου 2, Mαλτέζος 6, Κανελλόπουλος 16, Πελίγκος 8, Kατσούλης, Θώδος 2, Ολύμπιος 1.

Τρίτων (Μιχελάκος): Κυριακόπουλος 8(2), Σμιρλής 4, Ζαχαρίας, Κουρής 10(1), Κουκουδιάς 8, Καλαντζής, Ζακυνθινός 15, Παπαργυρόπουλος 10, Ανδρεόπουλος 16(1), Βερτούδος 5(1).

 

Αγία Παρασκευή – Άρης Νικαίας 71-59

Δεκάλεπτα: 20-11, 33-26, 53-41, 71-59

Διαιτητές: Πολυχρόνης, Πλιάκας

Κ.Α.Π. (Ταυρόπουλος, Ζάχος): Σκάνδαλος Χ. 15 (2), Σκάνδαλος Γ. , Βασιλόπουλος 8 (1), Αριστοτέλους 4, Δρίβας 5 (1), Σβαρνάς, Γρύλλης 13 (3), Παπουλίδης 8, Σκούταρης 10 (2), Παπαγιαννακόπουλος, Ψωμαδέρης 8 (2), Κούργιας.

Άρης Νίκαιας (Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 14, Φωστέρης, Αλτζατζής 8(2), Κουκουβάκης, Θεοδοσίου 12(2), Στογιάνοβιτς 6(2), Γαλίτης 3(1), Κόλλιας 10, Πεταλάς 5(1), Ρεντίφης 1, Ζήσης.

 

Μαρούσι – Πανναξιακός 61-48

Δεκάλεπτα: 19-6, 36-16, 48-36, 61-48

Διαιτητές: Kυριακόπουλος, Καρπάνος

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Ξύδας 5, Στασινός 3 (1), Πολυχρονόπουλος 2, Μπαλαμπάνης. Ραλλάτος 12, Μπαλάφας 17 (4), Σκιαθίτης 2, Γεωργίου 7 (1), Καννέλης 2, Σουρλής 7 (1), Καπετάνιος, Παπαδημητρίου 4.

Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Πολίτης, Καρβούνης 11 (2), Καλαβρός, Μαγιτόνμπε 9 (1), Μαγιάρος, Καραγιάννης, Κυριακόπουλος, Μάκαρης 8 (1), Ακτύπης 15 (1), Χριστόδουλος 5, Μυλωνάς, Παγώνης.

 

Πρωτέας Βούλας – Ηρόδοτος ΑΟΝΑ 93-55

Δεκάλεπτα: 26-08,41-26,77-42,93-55

Διαιτητές: Χαϊνά, Ροδίτης

Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης, Ποδαράς): Πέρβι 20 (3), Μούτσα 6 (1) , Βαρδαβάς 12, Εμμανουλίδης 9, Παπάδης 13 (3), Λάτσης 4, Αθηνιώτης 8, Πεφάνης 5 (1), Καλογεριάς 4, Χανιάς 10, Κονδύλης 2 , Μόρφης.

Ηρόδοτος ΑΟΝΑ (Καρκανάκης):  Βερτούδος 8, Χαρωνίτης 11, Ζερβουδάκης 7, Σταθάκης 13 (1) , Πυργιώτης 2, Παναγιωτίδης 4, Μίχος 1, Δρόσος 3 (1) , Καρλάφτης 3 (1), Μητρόπαπας 4, Σμαραγδάκης, Καφούσης.

 

Εσπερος Λαμίας – Κάδμος Θήβας 58-61

Δεκάλεπτα: 9-16, 22-32, 39-42, 58-61

Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Λύρας

Έσπερος (Σοφογιάννης): Ρόκας 11 (2), Διαμαντής 8 (2), Γεωργιάδης 6 (2), Κούτιας 3, Ξυρός 6, Σοφογιάννης 7, Φούντας 8, Ζαχαράκης 9 (2).

Κάδμος  (Αναστασίου): Γιάννου, Πανταζής 10, Παπαδάκης 5 (1), Γκρινιάρης 18,Τσιριμώκος 3 (1), Χαρατσής 12, Στεφάνου 3 (1), Κουμπές, Τσαπρούνης, Δρακάκης 8, Μητρόπουλος 2.

 

Ιπποκράτης Κω – Αρης Πετρούπολης 77-63

Δεκάλεπτα: 24-22, 38-29, 59-43, 77-63

Διαιτητές: Αντωνίου, Κονταράτος

Ιπποκράτης Κω (Κανενόπουλος): Δημητρίεβιτς, Κουκουράβας 10 (2), Τσιλιγκίρης, Σκούφης 6 (2), Βουρλούμης, Μελεούνης 9 (1), Ασημακόπουλος 15 (1), Γιαννούλης, Χαρίσης 24, Ψάλτου 4, Χρήστου, Γκοράτσας 9 (3).

Αρης Π. (Κακαλιάς): Βενετουράκης 3 (1), Χρονόπουλος 12, Μπαζιώτης 5, Κώτσιας, Αρτεμάκης 4, Μπινιάρης, Παπαγεωργόπουλος 23 (2), Μακρόπουλος 6, Βεντούρης 10 (1).

 

Κύδωνας Χανίων – Σπόρτιγκ 66-58

Δεκάλεπτα: 15-22, 34-33, 49-47, 66-58

Διαιτητές: Καρακάσης, Κρεστενίτης

Κύδων (Σδράκας): Βλαχάκης 6, Υφαντόπουλος 3, Αλεξίου 1, Παπαμαστοράκης, Πούρος, Τσαρουχάς 18 (4), Ζανιδάκης, Μπαγάκης, Κολαρετάκης 2, Αδοντάκης 16, Λιονάκης 10, Κοντογιάννης 10.

Σπόρτιγκ (Κλήμης): Καστανιώτης 19, Τσαμπής 21 (1), Χατζηνικόλας 12, Παπαπέτρος 1, Χαϊδεμένος 1, Χουζούρης, Κούτρης, Ενεζλης 2, Καραμπάτος, Αγγελής 2.

 

Βαθμολογία

1. Πρωτέας Βούλας 12

2. Κάδμος 11

3. Ιπποκράτης 11

4. Πανναξιακός 10

5. Τρίτωνας 10

6. ΚΑΠ 10

7. Μαρούσι 10

8. Σπόρτιγκ 8

9. Άρης Πετρούπολης 8

10. Άρης Νικαίας 8

11. Κύδωνας 8

12. Ηρόδοτος 7

13. Ηλυσιακός 7

14. Έσπερος Λαμίας 6

 

Επόμενη αγωνιστική (7η, 22/11)

Τρίτων – Πρωτέας Βούλας

Ηρόδοτος – Εσπερος Λαμίας

Κάδμος – Αγία Παρασκευή

Αρης Νικαίας – Ιπποκράτης Κω

Αρης Πετρούπολης – Κύδων

Πανναξιακός – Ηλυσιακός

Σπόρτιγκ – Μαρούσι

 

 

1ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα 

Μακεδονικός – Πρωτέας Γρεβενών  66-61

Αίας Ευόσμου – ΑΣΚ Καρδίτσας 89-93 (77-77 κ.α.)

Διόσκουροι Κοζάνης – Μελίκη  90-62

Εύαθλος- Σιάτιστα   69-49

Αριστοτέλης Φλώρινας – ΑΓΣ Ιωαννίνων  62-70

 

Φύλλα αγώνα

Μακεδονικός - Πρωτέας Γρεβενών 66-61

Δεκάλεπτα: 16-12, 36-30, 48-50, 66-61

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας

Μακεδονικός (Τσούρμας): Χαρτόπουλος 8 (1), Κοντσές Α. 2, Ντισλής 31 (1), Μιχαηλίδης 8 (1), Κοντσές Β., Κομμάτας, Χαλάτσης, Παρχαρίδης, Πηλακούτας 5 (1), Μποβασιανός, Νταράκης 12, Γραβάνης.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τσούκας 6 (2), Γιαννάκης 1, Κλωνάρας 3 (1), Ζήμπρας -, Ρίγκος 4, Κολοβός 2, Κιούρκας 8, Μπόζιαρης 8 (2), Μαλιούρας 16, Τζήμας 11 (3), Γάτος 2, Συλλάκος.

 

Αίας Ευόσμου - Καρδίτσα 89-93 (77-77 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 20-13, 37-25, 48-48, 77-77, 89-93

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας

Αίας Ευόσμου(Χατζούλης): Αμούντζιας 26 (1), Καδής 6 (2), Μαυρίδης 14, Λύτας 21 (5), Βελλίδης 12 (4), Σικαλίδης 3 (1), Παπαδόπουλος, Σπύρας 7 (2).

Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 8 (2), Πανάρας 20 (3), Γεωργίου 24 (3) , Τσιαμούρας 8 (2), Αντωνίου 11 (1), Κουρέπης, Πάσσας, Θέος 6, Παπαδόπουλος 16, Βούλγαρης, Κατσαρός, Μπρούτσος.

 

Διόσκουροι Κοζάνης – Μελίκη 90-62

Δεκάλεπτα: 16-16, 33-38, 66-45, 90-62

Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν., Γαζέτας

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 9 (1), Σκορδάρης 11 (1), Ντόβας 11 (1), Βλάχος 18 (2), Ζολώτας 19, Νικολάου 8, Ανδρίτσος 2, Καρανώτας 12, Γκοβεδάρος, Τσαουσίδης.

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 6 (2), Μαυρίδης 33 (6), Δημητριάδης 7 (2), Γιαννόπουλος 3 (1), Ρογκότης 4, Κωτσάμπασης 5 (1), Τζουνόπουλος 4 , Τζαφέρης.

 

Αριστοτέλης Φλώρινας - Ιωάννινα 62-70

Δεκάλεπτα: 13-16, 27-32, 45-52, 62-70

Διαιτητές: Τζιβελεκίδου, Εμμανουήλ

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Μαυρουδίου, Κέκελης 6 (2), Βίτκας 14 (2), Παπαδημητρίου 9 (1), Ρούζιος 11 (1), Παπαϊωακείμ 22, Καραβατάκης, Μήλιος, Αραπίδης, Βασιλείου.

Ιωάννινα (Τσουκανέλης): Μουζακίτης 6 (1) Γεωργίου, Μπαρτζώκας 8, Κοντός 8, Αντωνίου 5, Σκορίλας 9 (3), Πάτρας 10, Φίλιος, Αυγερινός 13 (1), Μάλλιος 2, Μάντζιος 9.

 

Εύαθλος  Πολυκάστρου - Σιάτιστα 69-49

Δεκάλεπτα: 19-14, 31-25, 48-34, 69-49

Διαιτητές: Φουτζήλας, Παπαθανασίου

Εύαθλος (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 2, Γκαντίδης 2 , Ημερίδης 19 (2) , Πούλος 8 , Σιώπκας 4, Κουτούλας 5 (1), Χεμπεκίδης, Κηρύκος 3 (1), Πολυχρονίδης 9 (3), Τσελέκης 10, Σιδηρόπουλος 7 (1), Καλογεράκης.

Σιάτιστα (Μπαρτζώκας): Γεωργάκας, Γράβας 6, Ρέππας Χρ. 5 (1), Ρέππας Ν. 12 (1), Καρακουλάκης, Τσιαούσης 10, Καλαμπούκας 7, Σβώλης 1, Τζώνος 8 (1), Δεληγιάννης.

 

Βαθμολογία

1. Καρδίτσα 12

2. Μακεδονικός 9

3. Πρωτέας Γρεβενών 8

4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 8

5. Μελίκη 8

6. Εύαθλος Πολυκάστρου 8

7. Διόσκουροι Κοζάνης 7

8. Σιάτιστα  7

9. Αιας Ευόσμου 7

10. Αριστοτέλης Φλώρινας 7

11. Ερμής Αγιάς 6

12. Πτολεμαΐδα 5

*Μακεδονικός, Πρωτέας Γρεβενών, Σιάτιστα, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Αίας Ευόσμου και Πτολεμαΐδα έχουν έναν αγώνα λιγότερο, ενώ Διόσκουροι Κοζάνης και Ερμής Αγιάς έχουν δύο.

**Ο Ερμής Αγιάς έχει έναν μηδενισμό.

 

Επόμενη αγωνιστική (7η, 22/11)

Πρωτέας Γρεβενών - Αίας Ευόσμου

Καρδίτσα - Διόσκουροι Κοζάνης

Πτολεμαΐδα - Ερμής Αγιάς

Σιάτιστα - Μακεδονικός

ΑΓΣ Ιωαννίνων - Εύαθλος

 

 

2ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Γαλάτιστα – Ασπίδα Ξάνθης 54-68

Ζέφυρος 02 – Χαλκηδόνα 78-57

ΚΓ Γέφυρας -ΑΕ Κομοτηνή 77-53

ΒΑΟ – Αρετσού 94-71

ΓΣ Ελευθερούπολης – Ορφέας Ν. Σκοπού 61-72

ΓΑΣ Κομοτηνής – ΧΑΝΘ 66-67

Ικαροι Σερρών – Αγ. Βαρβάρα 62-60

 

Φύλλα αγώνα

Γαλάτιστα - Ασπίδα Ξάνθης 54-68

Δεκάλεπτα: 9-13, 16-35, 39-49, 54-68

Διαιτητές: Ξέρας, Καρακώστας

Γαλάτιστα (Καραμουσαλίδης): Ρίζος 2, Κουλαξής 2, Γρηγορίου 6, Ματσούκης 4 (1), Δάγκας 2, Γιαχανατζής 5 (1), Ακριτίδης 3, Καρανώτας 14, Τσακίρης 1, Πέτρουλας 4 (1), Καραϊσκος 11 (1), Δεμόνης.

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης-Κωτάκης): Κουμπάνης 15, Δάτσης, Καραμπίνης, Χατζημιχαηλίδης 8, Κουτσογιάννης 16, Πετς 14, Στεφανίδης 9 (1) , Τσιώγκας, Παπαδάκης 6, Τσιλόγλου, Γρούδος, Ματσουράνης.

 

Ικαροι Σερρών – Αγία Βαρβάρα  62-60

Δεκάλεπτα: 11-7, 26-21, 40-42, 62-60

Διαιτητές: Δαμίγος, Πετανίδου

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Καραμπέκης, Καλογεράτος 15 (3), Γεωργιανός 15 (3), Τράκας 9, Παπαδόπουλος 9, Γκούτζιας 4, Φραγκούλης, Θολιώτης 10 (1).

Αγ. Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς, Μπάμπουλης 2, Μητρούλης, Ράμμος 2, Αμπελακιώτης 12 (1), Γ. Σουλίδης 7 (1), Κουμλέλης 20, Χαριζάνης 12, Κάτσικας 1, Φασουλάς 4.

 

Ζέφυρος - Χαλκηδόνα 78-57             

Δεκάλεπτα: 19-13, 32-23, 48-40, 78-57

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Μαραθιώτης

Ζέφυρος  (Κοντονάσιος): Φωτιάδης 5 (1), Μυλωνάς 19, Ουρκέρογλου , Γκιζέλης, Μήτσικας 23 (3), Πατίκας 6 (1), Αποστολίδης 2, Μυστηλιάδης 13 (3), Κλουντζός 10, Αγγελόπουλος, Λιούνης, Τσάμογλου.

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Μαρκίδης 6, Σιδηρόπουλος 2, Δέτσικας 8, Μπατάκας 16 (1), Σεφερίδης 4, Μακαλέκας, Μαραπίδης 12 (2), Ευαγγελίδης 7, Αλεξιάδης, Λαϊδης 2, Παπαδόπουλος.

 

ΚΣ Γέφυρας- ΑΕ Κομοτηνής 77-53         

Δεκάλεπτα: 13-17, 36-28, 53-42, 77-53

Διαιτητές: Εκίζογλου, Λαδάς

ΚΣ Γέφυρας (Τουλούμης): Τουλούμης 22 (6), Δανάκης, Δώνης 5 (1), Τολιόπουλος 5, Μπάρκος 5 (1), Μυλωνίδης 20, Μπίσκας 12 (2), Κουλουμπής 2, Γεράκης, Αλμπάντης 2, Τσακιρμπάρογλου 2, Ευσταθιάδης 2.

ΑΕ Κομοτηνής (Κουκοβίνος): Σταματέλος 4, Χονδρόπουλος 12 (2), Κουτσοβασίλης 11 (2), Σιμάκης 11, Βάκρινος, Θεοδωρίδης, Χατζηπαυλίδης 2 Παπαγεωργίου, Καπραλιώτης, Τερζίδης 2,  Γεροντίδης 7, Κανάρας 4.

 

ΒΑΟ - Αρετσού 94-71

Δεκάλεπτα: 24-14, 42-33, 71-48, 94-71

Διαιτητές: Σιταρίδης, Παπαδόπουλος Χαρ.

ΒΑΟ (Κατσής): Παρασκευάς 5, Σιώγκας, Τζουβάρας, Λεπτοκαρίδης 15 (3), Γαλανίδης 14 (1), Παπαβασιλείου 10 (3), Χολέβας 24 (3), Γεωργιάδης 10, Δέλλας 2, Γρηγοριάδης 8, Ριζόπουλος 5, Ζησόπουλος 1.

Αρετσού (Πετρόπουλος): Θεοδοσιάδης, Ντομόπουλος 7, Στυλιανίδης 17 (4), Σταφυλάς 4, Οικονόμου, Παντελίδης 9, Αρνίδης 5 (1), Μωϊσίδης, Καραδήμας 8 (1), Φώτογλου 17, Πετρίδης 4.

 

ΓΑΣ Κομοτηνής – ΧΑΝΘ 66-67

Δεκάλεπτα: 13-19,26-36,44-53,66-67

Διαιτητές: Ταρενίδης, Παπαγεωργίου

ΓΑΣ Κομοτηνής (Ντίνας): Μιχαηλίδης, Διαμαντίδης 8,Λεχούδης 15 (2),Καραμπέκης 12 (1), Μαγκουνής 2, Καλατζής 9 (3),Βελή 7, Στασινόπουλος 8,Χαλίλ 5.

ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 2,Παυλέας 2,Λεμονιάς,Σταματέλλος,Ελευθεριάδης 1, Αγγελίδης 13, Ερμείδης 8 (2), Παπαχρήστου, Δαβάνης 11,Ζιάκας 17 (3),Μελίδης 13 (1).

 

Ελευθερούπολη- Ορφέας Ν. Σκοπού 61-72

Δεκάλεπτα: 10-11, 28-37, 48-47, 61-72

Διαιτητές: Ρούκας, Μπακάλης

ΓΣ Ελευθερούπολης (Θεοδοσιάδης): Παπαζούδης 14 (2), Ανίσογλου, Καρατσομπάνης 2, Ρότσας 9 (2), Γκούμας 3, Αδαμόπουλος 7 (1), Δανίκας 11, Αμπεριάδης 9 (1), Λαζαρίδης, Πανδής 6, Γαϊτατζής, Μακρής.

Ορφέας Νέου Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 26 (3), Παππάς 9 (1), Δεμερτζής 7 (1), Χατζής 6 (1), Τσανάκας 1, Καβαργύρης, Αποστόλου, Κηπουρός 17 (3), Ιωσηφίδης 6, Κουτσιαντζής, Καραμπατάκης.

 

Βαθμολογία

1. ΚΣ Γέφυρας 12

2. ΧΑΝΘ  11

3. Ασπίδα Ξάνθης 11

4. Ζέφυρος 11

5. Ικαροι Σερρών 10

6. ΓΑΣ Κομοτηνής  9

7. Ορφέας Νέου Σκοπού  9

8. ΑΕ Κομοτηνής   8

9. Γαλάτιστα  8

10. Αγία Βαρβάρα  8

11. ΒΑΟ  7

12. Ελευθερούπολη  7

13. Αρετσού  7

14. Χαλκηδόνα  6

*Η Χαλκηδόνα έχει μείον δύο βαθμούς

 

Επόμενη αγωνιστική (7η, 22/11)

Ασπίδα Ξάνθης – Ζέφυρος 02

Χαλκηδόνα – ΚΣ Γέφυρας

ΑΕ Κομοτηνής – ΒΑΟ

Αρετσού – Ελευθερούπολη

Ορφέας Ν. Σκοπού – Ικαροι Σερρών

ΧΑΝΘ -Γαλάτιστα

Αγ. Βαρβάρα – ΓΑΣ Κομοτηνής

Τελευταία τροποποίηση στιςΠέμπτη, 18 Φεβρουαρίου 2016 10:17
επιστροφή στην κορυφή