×

Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 947
Menu

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (7η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής στον 1ο και το 2ο Όμιλο της Β' Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Φιλαθλητικός-Χολαργός 78-70
Παπάγου-Έσπερος 62-63
Κορωπί-Νίκη Αμαρουσίου 82-80
Ιωνικός Νικαίας-Ηράκλειο 86-58
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Ίκαρος Νέας Σμύρνης 67-59
Προμηθέας Χαλανδρίου-Αμύντας 91-95
Εργοτέλης-Ένωση Ιλίου 71-70
Πανιώνιος-Πανελευσινιακός 82-78

Παπάγου-Έσπερος 62-63
Διαιτητές: Μακρής, Κώτσου
Δεκάλεπτα: 22-13, 38-32, 46-47, 62-63.
Παπαγου (Καραγιάννης): Βιδαλης 2, Σιμόπουλος, Αποστολίδης 5 , Δέδες 16(4), Ρουμπέας, Διαμαντόπουλος 15, Σιούτης 12(4), Τζιβελέκας 2, Υφαντής 2, Αρσένης 2, Δορκοφίκης 6.
Εσπερος (Κεσεπίδης): Φραντζής, Στυλίδης 9(1), Μαγιντόμπε 8, Ροκανάς, Κελεσίδης 2, Τρυφωνόπουλος 2, Αγγελόπουλος 5, Καραβανάς 6, Γκόβας 12(1), Ψαρόπουλος 14(2), Μακρής 5(1).

Εργοτέλης-Ένωση Ιλίου 71-70
Διαιτητές: Μπούσιας, Κωνσταντινίδου.
Δεκάλεπτα: 16-21, 36-31, 45-56, 71-70.
Εργοτέλης (Μακράκης): Κριθινάκης,  Ξενάκης, Χασάπης 3, Πετράκης 26 (4), Σακελλαράκης 10, Καρακωνσταντάκης, Βασιλειάδης 6, Αρναουτάκης 6, Σκλήβας 4, Καραλής 16 (2).
Ένωση Ιλίου(Πανούλιας): Βαϊδάκης 2, Μπέλας Ι. 6 (1), Καπινιάρης 21 (2), Φούντας 14 (2), Τσολάκης 9, Μπασδέκης, Μπέλλας Οδ. 14 (1), Κόκκας, Σκόρδας 4, Στρατοδήμος, Γεωργιάδης.



Ιωνικός Νικαίας-Ηράκλειο 86-58
Δεκάλεπτα: 17-18, 38-30, 61-42, 86-58
Διαιτητές: Παντελίδης-Κοτσίμπος
Ιωνικός Νικαίας (Οικονόμου): Γιαννίκος 15 (1), Κούτουλας 11(1), Βανδώρος, Μαντούβαλος, Ντιμπ 10(2), Μπολάτογλου 3(1), Μούκας, Ρεκουνιώτης 4, Τασόπουλος 14 , Γκιουζέλης, Λυκογιάννης 15, Βεσκούκης 14(2).
Ηράκλειο (Ράλλης): Πρωτογεράκης 1, Φραγκιαδάκης, Αυγενικός 9(1), Κουπίδης 9(1), Λιανός 18(2), Μαραγκάκης, Καραδολάμης 9(1), Αντωνογιαννάκης, Σπυριδάκης, Πάλλης 12.

Κρόνος Αγ. Δημ.-Ικαρος Ν.Σμύρνης 67-59
Διαιτητές: Ζακεστίδης, Αναγνώστου
Δεκάλεπτα: 19-14, 37-29, 56-41, 67-59
Κρόνος Αγ. Δημ. (Σαββάτης): Μπάλας 2, Στραγανιώτης, Μητσάκης 11(2), Ξιούρας 5(1), Κόης, Ζούκας 9, Αντωνόπουλος 13(3), Φρουσκλιάς 12(1), Χαλβατζής 3, Γιαννόπουλος, Ματαλιωτάκης 10, Περαντωνάκης 2.
Ικαρος Ν.Σμύρνης (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 9, Σταμάτης 13(1), Πασπαλάς 5, Βούζας 1, Βουρλίτης 10, Δορκοφύκης, Μιχαλόπουλος, Δαρμογιάννης 9(3),Αντωνούσος-Καλυβιώτης, Τζέμης 12.


Φιλαθλητικός - Χολαργός 78-70
Διαιτητές: Μπίκας-Διμπινούδης
Δεκάλεπτα: 20-22, 36-44, 59-62, 78-70
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 6, Γκαβασιάδης 24(1), Κεφαλάς 4(1), Λιακόπουλος, Βαρναβάς 9(1), Σαμοθράκης 7(1), Λυπερόπουλος 5(1), Λέγκικας 11(1), Τράφαλης 12(1).
Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Λάππας 8, Δρόσος, Παπάς 2, Αγόρης 6(1), Καρτέρης 5(1), Μουμπάρακ 11(3), Καραμπάς 10(2), Γραμματίκας 8(2), Κιαπέκος , Μπουργανός, Γιανναλέτσος 20.

Πανιώνιος - Πανελευσινιακός 82-78
Διαιτητές: Αποστολίδης-Μαγκουνής
Δεκάλεπτα: 19-19, 42-42, 66-59, 82-78.
Πανιώνιος: Γαρμπής, Παπαρέγκας, Βλάχος 13 (1), Κόκκαλης 12, Ζωρζος 13 (2), Μαντσαράι, Μίχαλος 14 (2), Φιλιππάκος 6, Μουρίκης 6, Τσιάκος 13, Αναγνωστάκης 5(1)
Πανελευσινιακός: Αβραμίδης 4, Μιχούτσος, Μποχωρίδης 32 (5), Ηλιάδης Β. 6, Ντέντας 17, Ζούμπος 7(1), Μπένος 4, Μαντζιώρης 8, Σπηλιώπουλος.

Κορωπί-Νίκη Αμαρουσίου 82-80
Διαιτητές: Παυλόπουλος-Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 25-15, 50-36, 64-52, 82-80
Κορωπί (Δάγλας): Ντάσης, Καράμπελας, Μελάς 12 (3), Στούκας 2, Υφαντής 5 (1), Τύρλας 4, Κερασοβίτης 16 (2), Αμπαράς 3 (1), Σκλάβος 15 (1), Χρύσης 8, Αγαδάκος 17 (1), Σαρλής.
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Τσέκενης Γ., Οικονομόπουλος 25 (4), Θωμόπουλος, Παβλίσεβιτς 16 (2), Κυπριτζόγλου 16, Ατζαμόγλου 10 (3), Σταθόπουλος 4, Σαλτουρίδης 2, Τσέκενης Α., Μούγιος 7, Μαύρος.


Προμηθέας Χ.-Αμύντας 91-95
Διαιτητές: Τσανάκης-Χρηστίδης Ηλ.
Δεκάλεπτα: 29-25, 43-54, 66-81, 91-95
Προμηθέας Χ. (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος, Καραθανασόπουλος 15 (5), Σαμιώτης, Αλεξόπουλος 1, Λοΐζος 2, Τασιόπουλος 23 (3), Καρούζος 15 (3), Παπαπαθανασόπουλος 2, Ζερβός 7 (1), Ρώσσης 2, Ανδρουλάκης 14 (2), Μαλούκος 10.
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 7, Αγγελόπουλος 22 (1), Διαμαντόπουλος 27 (3), Μαντζούρος 10 (1), Βαρδιάνος 6 (1), Πίνης 14 (4), Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 3 (1), Βογιατζής 1, Καμπούρης 5.


1.Ηράκλειο 13
2.Φιλαθλητικός 13
3.Αμύντας 12
4.Ιωνικός Νικαίας 12
5.Πανιώνιος 12
6.Χολαργός 11
7.Έσπερος Πατρών 11
8.Ένωση Ιλίου 10
9.Παπάγος 10
10.Πανελευσινιακός  10
11.Κορωπί 10
12.Προμηθέας Πατρών 9
13.Εργοτέλης 9
14.Ίκαρος Νέας Σμύρνης 9
15.Νίκη Αμαρουσίου 9
16.Κρόνος Αγίου Δημητρίου 8

H επόμενη (8η) αγωνιστική:
Εσπερος ΑΟΠΑ-Φιλαθλητικός
Νίκη Αμαρουσίου-Παπάγος
Ηράκλειο-Κορωπί
Ικαρος Ν. Σμύρνης-Ιωνικός Νίκαιας
Κρόνος-Προμηθέας Χαλ.
Χολαργός-Εργοτέλης
Ενωση Ιλίου-Πανιώνιος
Πανελευσινιακός-Αμύντας

2ος Όμιλος

Πιερικός Αρχέλαος-Ιωνικός Ιωνίας      94-80
Αίολος Αστακού-Πολύγυρος      85-57
Αγρίνιο-Ανατόλια      80-76
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Ευκαρπία      64-55
ΑΕΛ-Ερμής Λαγκαδά      65-62
Τιτάνες Παλαμά-ΓΣ Λάρισας      64-86
Στρατώνι-Καστοριά      74-72

Αίολος Αστακού-Πολύγυρος      85-57

Δεκάλεπτα: 22-12, 48-27, 64-40, 85-57

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος-Νάστος

Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 7 (1), Καλισώρας, Μακρής 4, Παππάς 6, Θανόπουλος 14 (1), Κακλαμάνος 17 (4), Κιτσούλης 13 (1), Καλαντζής, Χαρισμίδης 13, Ψωμάς-Λυμπάρης 4, Καραγιώργος 3 (1), Κατσαρές 4.

Πολύγυρος (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Πιπιλιάρης 12, Μυλωνάς, Τσιούντος 13, Τσιμπής 7 (1), Λαζαρίδης, Ζεϊμπέκης, Βούλγαρης 4, Χρηστίδης, Νουκάρης 10 (2), Κοτζαγιάννης 11, Χαριστός Κ., Χαριστός Σ.

 

ΕΑΚ-ΠΣ Ευκαρπίας 64-55

Τα Δεκάλεπτα 12-15 28-26, 46-37, 64-55

ΕΑΚ Θεσσαλονίκης (Νικολαΐδης): Δικταπανίδης, Καλπαξίδης 16, Παπαβασιλείου, Γαϊτανίδης 8 (2), Γαρέζος 6 ,Παπαθανασίου 2, Δάλπας 10 (2), Μπέγας 5 (1), Πολιτόπουλος , Γιαννούλης 17

Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Ματενίδης 5 (1), Τζινόπουλος 4, Δώδος 5 (1), Κουντουρατζόγλου 11 (1), Γκουτζιομήτρος 10 (3), Κολότσιος, Γκαβέζος, Απιδόπουλος , Γκόφας. Σουτζόπουλος 12, Κόκουρας 8.

 

ΑΕΛ-Ερμής Λαγκαδά 65-62

Τα δεκάλεπτα: 17-16, 31-29, 52-48, 65-62

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 5, Αθανασόπουλος, Σαριμπαλίδης 19 (4), Τζήμας, Τσούτσος 4, Κουτίνας 17 (3), Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου 4, Μαλτέσιος, Πολίτης 6, Παπακώστας 10, Φιλιππόπουλος

Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης): Καϊκλής 6 (1), Ελευθεριάδης, Ρίζος, Ακεψιμαΐδης 13 (1), Γεωργιάδης 3, Νώτης 2, Παρίτσης 12 (1), Πιλκούδης, Βενετίδης, Γκαμούρας 21, Μίνου, Καντάρκος 5 (1).

 

 

Στρατώνι - Καστοριά 74-72

Δεκάλεπτα: 24-18, 38-33, 54-54, 74-72

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Νικολαίδης): Κολοκοτρώνης, Αμπατζάς 5, Δήμου 10(2), Δεληγιάννης 12(2), Γεωργάκης 7, Αρνίδης 3(1), Φλιάτης Ι.22 (3), Φλιάτης Γ. 5, Χαντζίδης, Δασκαλόπουλος 10.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Πανταζής 8, Ζυγούρας 6(2), Κρανιάς, Γυμνόπουλος 3, Τερσενίδης 3(1), Τακίδης, Ντάλλης 11, Τασιούδης 7, Αντωνιάδης 19(1), Τσαούσης, Τεπετίδης, Βοϊβατόπουλος 15.

 

 Αγρίνιο-Ανάτολια 80-76

Διαιτητές: Τσιαπλής, Κατωτικίδης. Δεκάλεπτα: 19-24, 38-43, 58-60, 80-76.

Αγρίνιο (Μυριούνης): Μπερερής 10, Τσιρώνης 4, Παραπούρας 9 (1), Ναούμης 20 (3), Μπαρούχας 5 (1), Σκαρλάτος, Κλασίδης, Μήτσου 8 (2), Γεωργούλας 14 (3), Κυριλής, Αναστασάκης 10, Πουρνάρας.

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Γκάτζιας 21 (3), Δοξάκης 2, Σιώπης 8, Γαλανίδης 10 (2), Τριανταφυλλίδης 11 (1), Θεοδωρίδης, Καραμανώλης 4, Βρεττάς, Σιώμος 8, Βεργίνης 12.

Τιτάνες Παλαμά-ΓΣΛ 64-86

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Τσουμακίδης. Δεκάλεπτα: 9-14, 23-41, 42-63, 64-86.

Τιτάνες Παλαμά (Σερίφης): Τριανταφύλλου 16, Παπαϊωάννου 12, Γεωργαντζάς 2, Τσέλιος 3, Σταυρόπουλος 6, Αργύρης 4, Χουχούμης 8, Γκέρος7, Αποστολάκης 6.

ΓΣΛ (Πρίμορατς): Δερμιτζάκης, Τσιαμπαλής, Γοργόλης, Παπαχρήστος 6, Λαμπρόπουλος 8 (2), Μπόγδανος 23 (3), Τσιαβές 14 (1), Νταλός, Αγγελόπουλος 8, Βαβάτσικος 10, Χανέλλι 4, Λεπενιώτης 13 (1).

Πιερικός/Αρχέλαος-Ιωνικός Ιωνίας         94-80

Δεκάλεπτα: 27-16, 50-38, 74-57, 94-80. Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ.-Πιτσίλκας Β.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Τσιλιγγαρίδης, Γκοντόπουλος 35 (9), Γκογκίδης 20 (5), Παπαδόπουλος 6, Ζησόπουλος, Σουκαράς, Ασημάκης 22 (4), Σαββίδης, Τοπούζης 3, Καλτσούνας 4, Μουρίκας, Οικονόμου 4.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Μπαξεβάνης): Μητακίδης, Πρωτούλης 16 (1), Παναγιώτου 21, Τάκης, Βάλλιος, Δικταπανίδης, Σιδεροηλίας 6, Μούκας 12 (2), Σαρρής 14 (1), Κρομμύδας 9, Πολυχρονίδης, Μαυροκεφαλίδης 2.

 

Η βαθμολογία

1. Αίολος Αστακού          12

2. ΑΕΛ   12           

3. Στρατώνι        11

4. ΓΣ Λάρισας    11

5. Ανατόλια        11

6. Ερμής Λαγκαδά           10

7. Αγρίνιο            10           

8. Πολύγυρος (1-0)          10           

9. Ευκαρπία (0-1)             10           

10. Πιερικός Αρχέλαος 9              

11. Καστοριά     9              

12. Ε.Α.Κ. Θεσσαλονίκης              8

13. Αργος Ορεστικό        8

14. Τιτάνες Παλαμά        8

15. Ιωνικός Ιωνίας           8

 

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 22/11)

 

Πολύγυρος-Πιερικός Αρχέλαος

Ανατόλια-Αίολος Αστακού

Ευκαρπία-Αγρίνιο

Ερμής Λαγκαδά- GBA Αργοναύτης

ΑΕΛ-Τιτάνες Παλαμά

Ιωνικός Ιωνίας-Αργος Ορεστικό 

Καστοριά-ΓΣ Λάρισας

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 15 Νοεμβρίου 2015 22:44
επιστροφή στην κορυφή