Menu

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (5η αγωνιστική)

Όλα τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των αγώνων της Γ΄ Ενικής Ανδρών.

1ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Οίαξ Ναυπλίου - Μανδραϊκός 50-75

Απόλλων Σμύρνης - Γλαύκος 67-47

Χαρίλαος Τρικούπης - Πεντέλη 73-79

Πόλις Καλλιθέας - Σπαρτιατικός 70-47

Ακράτα - ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 67-60

ΚΑΟΚ - ΕΣΚΔ Ν. Ιωνία 76-47

Κεραυνός Αιγίου - Ίκαρος Καλλιθέας 76-74

 

Φύλλα αγώνα

Οίαξ Ναυπλίου - Μανδραϊκός 50-75

Δεκάλεπτα: 11-20, 22-44, 33-58, 50-75.

Διαιτητές:  Καμήτσος, Ασημακάκη

Οίαξ (Κοκκάλλας): Τσοτσόκος 4, Παζαράς 3, Κοσσιώρης 10 (1), Στατεράς, Οικονόμου 7 (1), Σταθογιαννόπουλος, Κατσαλούδης 2, Παπασαράντος 2, Μπούκουρας 5 (1), Παπαμήτρου, Ευστρατίου 15, Μπάλτσης 2.

Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου 3 (1), Σπυρόπουλος 10 (2), Καραλής 5 (1), Κούρτης 14 (2), Δρακωτός, Μπούτρης, Γιατράκος 4, Στέφος 13, Λαμπρόπουλος, Καμπερίδης 3 (1), Καρυπίδης 18 (2).

 

Απόλλων Σμύρνης - Γλαύκος 67-47

Δεκάλεπτα: 22-16, 36-28, 54-33, 67-47

Διαιτητές: Βαλούρδος, Χριστινάκης

Απόλλων (Χατζής): Κοντούδης 11 (3), Γκινούτσης, Πετρόπουλος 12 (2), Σιώμος, Αρναουτάκης 10, Παπουτσής 1, Αθανασάκης 5, Πάντσιος 13 (2), Θυμνιός 2, Τσελέμπης 6, Τάσιος, Νιώτης 5 (1).

Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης, Σερέτης 8, Παπανικολόπουλος, Τασσιόπουλος 3 (1), Ρέλλας 2, Σταυράκης 2, Παπαβασιλόπουλος 10 (2), Κάλλης 6, Δρακόπουλος 3 (1), Σουλιώτης 11, Μπιτινής 2.

 

Χαρίλαος Τρικούπης - Πεντέλη 73-79

Δεκάλεπτα: 19-18, 37-41, 50-63, 73-79

Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Μαγκαφάς

Χαρίλαος Τρικ. (Δεράος): Ιωάννου 15 (3), Βουρνάς 11, Ζαμπέτης, Σταμούλης, Τριπολίδης, Μουράτογλου 7 (1), Σταυρόπουλος 8, Δημητρόπουλος, Γεωργιάδης 7, Παπαγεωργίου 3 (1), Τριφτανίδης 4, Ψάλτου 18.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μάντσιος 4 (1), Λίτσο 21 (6), Αποστολόπουλος 15 (1), Λουγιάκης 9 (1), Καρτσωνάκης 3 (1), Καλογερόπουλος 6,  Μπίγκος 6 (1), Καραβασάνης 2, Μουστόπουλος 4, Γρατσιάτος 9 (1).

 

Πόλις Καλλιθέας - Σπαρτιατικός 70-47

Δεκάλεπτα: 20-15, 42-23, 56-39, 70-47

Διαιτητές: Καρπάνος, Λαμπίρης

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 9 (2), Χάλαρης 6 (2), Κακαριάς 4, Κόκκινος 11, Βαρθακοκοίλης 3, Λυγγερίδης 11, Βελιζιώτης 6, Κασπαριάν 17 (1), Λάβαρης, Παπατρέχας 3 (1), Κωνσταντίνου, Μανίκας.

Σπαρτιακός (Νάνος): Παπαδάκος 6 (2), Σταθάκος 5, Μανιατάκος 6, Αργυρούλης, Τζάτζας 4, Αλεξόπουλος 8 (2), Αναγνωστάκος, Αγγελόπουλος 11, Κυρίτσης, Θεοδωρόπουλος, Βουργιώτης 7.

 

Ακράτα - ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 67-60

Δεκάλεπτα: 18-13, 36-32, 53-44, 67-60

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Ζιώγας

Ακράτα (Ζίζηλας): Σαρίκας 16, Μουργέλας, Βασιλακόπουλος 3, Σκορτσιανίτης 5, Πολυδέρας, Σταυρόπουλος, Μάλλης 14 (1), Μπιτσάκος 17 (3), Οικονομόπουλος 5 (1), Λάφης 7, Σακελλαρίου.

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Κοσμίδης): Ρωμοσιός 5 (1), Στεφανής 16 (1), Βλασσόπουλος 5 (1), Γόντικας, Νικολάι, Κρητικός 10, Μπασέας 4, Μπούσι, Διαμαντόπουλος 10 (1), Νιφόρας, Μυστίλογλου 10.

 

ΚΑΟΚ - ΕΣΚΔ Ν. Ιωνία 76-47

Δεκάλεπτα: 22-18, 36-31, 57-36, 76-47

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Καρανικόλα Αλ.

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Πάππος 8 (1), Αναγνωστόπουλος 15, Μπολάνος, Κατσαμάκης 8 (1), Τσακιρίδης 10 (1), Πράττης 3 (1), Μακρής, Δανιήλ 15 (3), Γκιώνης 4, Σταυρόπουλος 13 (2), Μάγλος.

Ν. Ιωνία (Σαμόλης): Θεοδωράκος, Τόρα, Θάνος 5, Φιλιδήρης 9, Κεφαλάς 4 (1), Σταυρόπουλος, Νικολακόπουλος, Λήτσιος 4, Δήμας 10, Λύτρας, Μαυρίδης 4, Αναστασόπουλος 11 (2).

 

Κεραυνός Αιγίου - Ίκαρος Καλλιθέας 76-74

Δεκάλεπτα: 23-25, 46-39, 58-53, 76-74

Διαιτητές: Ρίζος, Τσιμπούρης

Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 9 (2), Παρίσης, Λαμπρόπουλος 9 (2), Κεφαλάς 16 (1), Βασιλειάδης, Σουφλιάς 14, Σακελλαρόπουλος 2, Λυμπέρης Δ. 4 (1), Σκόνδρας 19 (2), Τρυφωνόπουλος 3.

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Ιορδάνογλου 9 (1), Ντουζίδης 18 (4), Κουρέπης 13, Οικονόμου 15, Παπαπέτρου 7 (1), Φωτίου 12 (1), Χαϊκάλης, Αντωνόπουλος, Παπαδούλης.

 

Βαθμολογία

1. ΚΑΟΚ Π. 10

2. Μανδραϊκός 9

3. Ακράτα 9

4. Πόλις Καλλιθέας 9

5. Πεντέλη 8

6. Κεραυνός Αιγίου 8

7. Απόλλωνας Σμύρνης 8

8. ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 7

9. Χαρίλαος Τρικούπης 7

10. Γλαύκος 7

11. ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 6

12. Ικαρος Καλλιθέας 6

13. Οίαξ Ναυπλίου 6

14. Σπαρτιατικός 5

 

Επόμενη αγωνιστική (6η, 15/11)

Γλαύκος – Οίαξ Ναυπλίου

Πεντέλη – Απόλλων Σμύρνης

Σπαρτιατικός – Χαρίλαος Τρικούπης

ΦΕΑ – Πόλις Καλλιθέας

Ακράτα – ΚΑΟΚ

Μανδραϊκός – Κεραυνός Αιγίου

Ίκαρος Καλλιθέας – ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας

 

 

2ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Τρίτων – Μαρούσι 67-68

Ηρόδοτος – Ηλυσιακός  63-68

Κάδμος – Πρωτέας Βούλας 53-62

Αρης Νικαίας- Εσπερος Λαμίας  91-58

Ιπποκράτης Κω – Αγ. Παρασκευή 68-51

Αρης Πετρούπολης – Σπόρτιγκ  68-50

Πανναξιακός – Κύδων 68-55

 

Φύλλα αγώνα

Ιπποκράτης Κω – Αγία Παρασκευή  68-51

Δεκάλεπτα: 19-10, 32-21, 45-42, 68-51

Διαιτητές: Τσαχάκης, Τσολάκος

Ιπποκράτης (Κανενόπουλος): Δημητρίεβιτς, Κουκουράβας 10 (2), Τσιλιγκίρης 1, Σκούφης 8 (2), Μελεούνης, Ασημακόπουλος 21 (2), Χαρίσης 11, Ψάλτου, Χρήστου, Γκοράτσας 17 (3).

Αγία Παρασκευή (Ταυρόπουλος): Σκάνδαλος Χ. 5, Σκάνδαλος Γ., Βασιλόπουλος 8 (2), Δρίβας 7 (1), Γρύλλης 5 (1), Παπουλίδης 21, Σκούταρης 5 (1), Ψωμαδέρης.

 

Άρης Νικαίας – Έσπερος Λαμίας 91-58

Δεκάλεπτα: 21-19, 40-25, 65-43, 91-58

Διαιτητές: Λουκαράκης, Μαυρατζάς

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 26 (20 ριμπ.), Φωστέρης 14 (2), Αλσατζής 3 (1), Κουκουβάκης, Θεοδοσίου 29 (3), Στογιάνοβιτς, Γαλίτης, Κόλλιας 4, Πεταλάς 4, Ρεντίφης 10 (1), Τράμπαρης, Κωνσταντόπουλος 1.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 14 (2), Γεωργιάδης 6 (2), Κούτκιας 9, Στογιάκοβιτς 2, Ξηρός 2, Σοχογιάννης 9, Φούντας 4, Ζαχαράκης 6 (2), Τσαπούρνας 6.

 

Άρης Πετρούπολης – Σπόρτιγκ 68-50

Δεκάλεπτα: 25-7, 39-23, 54-41, 68-50

Διαιτητές: Μαραμής, Γιακείμη

Άρης Π. (Κακαλιάς): Σολδάτος, Βεντουράκης, Ηλιόπουλος 13 (3), Γραμμένος, Χρονόπουλος 23 (3), Μπαζιώτης 7 (1), Κώτσιας 2, Αρτεμάκης 1, Μπινιάρης, Παπαγεωργόπουλος 6, Μακρόπουλος 4, Βεντούρης 12 (2).

Σπόρτιγκ (Κλήμης): Καστανιώτης 9, Χατζηνικόλας 8 (1), Τσαμπής 12 (1), Παπαπέτρος 3, Χαϊδεμένος 10, Χουζούρης, Κούτρης, Ενεζλης 2, Χασάπης, Καραμπάτσος, Αγγελής, Δόξας 6.

 

Πανναξιακός – Κύδων  68-55

Δεκάλεπτα: 13-16, 26-28, 48-42, 68-55

Διαιτητές:  Σοφιανόπουλος, Τσακαλογιάννης

Πανναξιακός (Διαμιανίδης): Πολίτης 6 (2), Καρβούνης 11(3), Μαγιτόμπε, Μαγκιόρος, Καραγιάννης, Κυριακόπουλος 2, Μάκαρης 13, Ακτύπης 6, Χριστόδουλος 14, Μυλωνάς, Παγώνης 13 (3).

Κύδωνας Χανίων (Σδρακάς): Βλαχάκης 4, Υφαντόπουλος, Αλεξίου 1, Παπαμαστοράκης, Ζανιδάκης, Τσαρουχάς 15 (3), Μπαγάκης, Κολαρετάκης 2, Γκιούλης, Αδοντάκης 10, Λιονάκης 16, Κοντογιάννης 6.

 

Κάδμος – Πρωτέας Βούλας  53-62

Δεκάλεπτα: 20-23, 30-35, 38-47, 53-62

Διαιτητές: Μπανασάκης, Μαρίγλη

Κάδμος (Αναστασίου): Στεφάνου, Κουμπές 3 (1), Χαρατσής 12 (1), Παπαδάκης, Γιάννου, Τσαπρούνης 13, Μητρόπουλος 2, Τσιριμώκος, Γκρινιάρης 16 (1), Δρακάκης, Πανταζής 7.

Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης): Μόρφης 2, Πεφάνης 7(1), Μούτσας, Χανιάς 4, Βαρδαβάς 9, Ζευκίλης 11, Πέρβι 10(2), Εμμανουηλίδης 12, Κονδύλης,  Λάτσης, Αθηνιώτης 2, Παπάδης 5 (1).

 

Τρίτων - Μαρούσι 67-68

Δεκάλεπτα: 19-17, 31-35, 44-50, 67-68

Διαιτητές: Ραχιώτης , Ορφανός

Τρίτων (Μιχελάκος): Σμιρλής, Κορακίτης 13 (2), Κουρής 8 (2), Κουκουδιάς 4, Καλαντζής, Γκαβανόπουλος 17 (3), Ζακυνθινός 4 (1), Παπαργυρόπουλος 11, Πλουτέσκι 4 (1), Ανδρεόπουλος 6, Βερτούδος.

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Ξύδας 14 (2), Στασινός, Πολυχρονόπουλος, Μπαλαμπάνης 9 (1), Ραλλάτος 14, Μπαλάφας 3 (1), Σκιαθίτης, Γεωργίου 6, Κανέλλης, Σουρλής 20 (2), Καπετάνιος 2 Παπαδημητρίου.

 

Ηρόδοτος - Ηλυσιακός 63-68

Δεκάλεπτα: 20-15, 27-27, 51-46, 63-68

Διαιτητές: Δημόπουλος, Ντάνος

Ηρόδοτος (Καρκανάκης Σ.): Χριστοδουλάκης, Δρόσος, Μαϊστρέλης 9 (3), Βερτούδος 3, Παναγιωτίδης 20 (1), Καρλάφτης 5 (1), Μίχος 12, Ζερβουδάκης 2, Σταθάκης 2, Μητρόπαπας 2, Πυργιώτης 2,Χαρωνίτης 6 (1).

Ηλυσιακός (Γιαννάκης): Παντελάκης 4, Αρχος 6, Κανελλόπουλος 4, Γκόλιας 3 (1), Χούμας 14 (1), Λιγνός, Μαλτέζος 17, Παπαφωτίου 1, Πελίγκος 5, Κατσούλης, Θώδος 8, Ολυμπίου 6 (1).

 

Βαθμολογία

1. Πρωτέας Βούλας 10

2. Κάδμος 9

3. Πανναξιακός 9

4. Ιπποκράτης 9

5. Τρίτωνας 8

6. ΚΑΠ 8

7. Μαρούσι 8

8. Σπόρτιγκ 7

9. Άρης Πετρούπολης 7

10. Άρης Νικαίας 7

11. Κύδωνας 6

12. Ηρόδοτος 6

13. Ηλυσιακός 6

14. Έσπερος Λαμίας 5

 

Επόμενη αγωνιστική (6η, 15/11)

Ηλυσιακός – Τρίτων

Πρωτέας Βούλας – Ηρόδοτος

Εσπερος Λαμίας – Κάδμος

ΚΑΠ – Αρης Νικαίας

Ιπποκράτης – Αρης Πετρούπολης

Μαρούσι – Πανναξιακός

Κύδων – Σπόρτιγκ

 

 

1ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Πρωτέας Γρεβενών-Εύαθλος  73-59

Καρδίτσα-Μακεδονικός  84-74

Μελίκη-Αίας Ευόσμου  58-75

Πτολεμαΐδα-Διόσκουροι Κοζάνης   58-69

Σιάτιστα-Αριστοτέλης Φλώρινας  69-63

 

Φύλλα αγώνα

Μελίκη – Αίας Ευόσμου 58-75

Δεκάλεπτα: 11-17, 27-31, 47-52, 58-75

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 14 (1), Μαυρίδης 15, Δημητριάδης 11 (1), Γιαννόπουλος 4 (1), Παπαρώσης, Ρογκότης, Κωτσάμπασης 7 (1), Σταυρουλάκης, Τζουνόπουλος 7, Τζαφέρης.

Αίας Ευόσμου(Χατζούλης): Αμούντζιας 16 (1), Καδής 7 (1), Μαυρίδης 27, Λύτας 5 (1), Βελλίδης 8 (2), Σικαλίδης 10 (2), Παπαδόπουλος, Σπύρας 2, Τσομπάνιδης.

 

Καρδίτσα – Μακεδονικός 84-74

Δεκάλεπτα: 20-17, 44-43, 59-66, 84-74

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Κατωτικίδης

Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 4, Πανάρας 32 (4), Γεωργίου 12 (1), Τσιαμούρας 2, Αντωνίου 6, Κουρέπης, Πάσσας, Ζωιτσάκος, Θέος 18, Παπαδόπουλος 10.

Μακεδονικός (Τσούρμας): Χαρτόπουλος 7 (1), Κοντσές Α., Ντισλής 26 (4), Μιχαηλίδης 9 (1), Παρχαρίδης, Πηλακούτας 10 (1), Μποβασιανός 3, Νταράκης 17 (1), Γραβάνης 2.

 

Σιάτιστα – Αριστοτέλης Φλώρινας 69-63

Δεκάλεπτα: 23-12, 38-30, 50-47, 69-63

Διαιτητές: Πιτσίλκας Β., Καρακώστας

Σιάτιστα (Μπαρτζώκας): Γεωργάκας, Γράβας 5 , Ρέππας Χρ. 17 (2), Παπαθωμάς, Ρέππας Ν. 16 (1), Καρακουλάκης, Χιόνος 8 (2), Τσιαούσης 14 (2), Καλαμπούκας 9, Γκουζιώτης, Σβώλης, Σερέπας.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Μαυρουδίου 5 (1), Κέκελης 3 (1), Βίτκας 9 (1), Παπαδημητρίου 16 (2), Ρούζιος 10(2), Κεσίδης 4, Παπαπαϊωακείμ 16, Τραϊανού, Καραβατάκης, Μήλιος, Αραπίδης, Πετρίδης.

 

Πρωτέας Γρεβενών – Εύαθλος Πολυκάστρου 73-59

Δεκάλεπτα: 14-11, 38-17, 54-37, 73-59

Διαιτητές: Θεοδώρου, Γραικός

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τσούκας 6, Γιαννάκης 3, Κλωνάρας 2, Ρίγκος, Κολοβός 3 (1), Κιούρκας 9 (1), Μπόζιαρης 7 (1), Μαλιούρας 14, Τζήμας 19 (3), Γάτος 8, Συλλάκος 2.

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 3, Γκαντίδης 4, Ημερίδης 23, Πούλος 2, Σιώπκας 6, Κουτούλας 5, Ζεμπεκίδης 1 , Κηρύκος, Πολυχρονίδης 6 (2), Τσελέκης 9, Σιδηρόπουλος.

 

Πτολεμαΐδα – Διόσκουροι Κοζάνης 58-69

Δεκάλεπτα: 22-17, 36-34, 48-53, 58-69

Διαιτητές: Φούτζηλας, Πετανίδου

Πτολεμαΐδα (Μορουζίδης): Μαλούτας 9 (1), Καλομενίδης 14 (3) , Κλωνάρας 14 (1), Τσιαγκλαντάνος, Σαχπατζίδης, Πανίδης 14 , Πλεξίδας 2, Ματκάρης, Τούζος 3 (1) Τσολάκης, Χατζηνεράτζης, Ναϊκλής 2.

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 2 , Σκορδάρης 8 (2), Ντόβας 19 (4), Βλάχος 17 (3), Ζολώτας 4, Νικολάου 4, Ανδρίτσος 9, Καρανώτας 6, Γκοβεδάρος.

 

Βαθμολογία

1. ΑΣ Καρδίτσας 10

2. Μακεδονικός 7

3. Μελίκη 7

4. Πρωτέας Γρεβενών 7

5. Ερμής Αγιάς 6

6. Σιάτιστα 6

7. ΑΓΣ Ιωαννίνων 6

8. Αίας Ευόσμου 6

9. Εύαθλος Πολυκάστρου 6

10. Αριστοτέλης Φλώρινας 6

11. Διόσκουροι Κοζάνης 5

12. ΑΠΣ Πτολεμαΐδας 5

*Μακεδονικός, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Πρωτέας Γρεβενών, Ερμής Αγιάς και Σιάτιστα έχουν έναν αγώνα λιγότερο, ενώ οι Διόσκουροι Κοζάνης δύο.
**Ο Ερμής Αγιάς έχει έναν μηδενισμό.

 

Επόμενη αγωνιστική (6η, 15/11)

Μακεδονικός – Πρωτέας Γρεβενών

Αίας Ευόσμου – Καρδίτσα

Διόσκουροι Κοζάνης – Μελίκη

Εύαθλος – Σιάτιστα

Αριστοτέλης – ΑΓΣ Ιωαννίνων

 

 

2ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης – ΓΑΣ Κομοτηνη 64-58

Χαλκηδόνα – Γαλάτιστα  82-78

ΑΕ Κομοτηνής – Ζέφυρος   78-80

Αρετσού- ΚΣ Γέφυρας   61-81

Ελευθερούπολη – ΒΑΟ  80-70

Ορφέας Ν. Σκοπού – Αγ. Βαρβάρα  70-79

ΧΑΝΘ – Ικαροι Σερρών   79-54

 

Φύλλα αγώνα

Αρετσού – ΚΣ Γέφυρας 61-81

Δεκάλεπτα: 18-26, 34-49, 47-71, 61-81

Διαιτητές: Τζιβελεκίδου, Αγραφιώτης

Αρετσού (Πετρόπουλος): Θεοδοσιάδης 4, Ντολόπουλος 6, Στυλιανίδης 4, Σταφυλάς 12 (2), Οικονόμου, Παντελίδης 2, Αρνίδης 7 (1), Μωυσίδης, Καραδήμας 9 (3), Φώτογλου 10 (2), Αποστόλου, Πετρίδης 7 (1).

ΚΣ Γεφυρας (Τουλούμης): Τουλούμης 17 (4), Δανάκης 11 (1), Δώνης, Τολιόπουλος 5, Μπάρκος 7, Μυλωνίδης 29 (3), Μπίσκας 6 (2), Κουλουμπής 3 (1), Γεράκης, Αλμπάντης 3, Σιόλογκας, Χαρισόπουλος, Τσακιρμπαλόγλου.

 

Χαλκηδόνα - Γαλάτιστα 82-78

Δεκάλεπτα: 25-21, 40-40, 56-54, 82-78

Διαιτητές: Τζιοπάνος, Παπαδόπουλος Χ.

 Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Μαρκίδης 13 (1), Σιδηρόπουλος, Δέτσικας 17 2, Μπατάκας 17 (1), Σεφερίδης 7 (1), Μακαλέκας 3 (1), Μαραπίδης 23 (4), Ευαγγελίδης 2 Αλεξιάδης, Λαϊδης, Παπαδόπουλος.

Γαλάτιστα (Καραμουσαλίδης): Ρίζος, Κουλαξής 22 (3), Γρηγορίου 7 (1), Ματσούκης 7, Δάγκας, Γιαχανατζής 7 (1), Ακριτίδης 8, Καρανώτας 7, Δεμόνης, Τσακίρης, Πέτρουλας 4, Καραϊσκος 16 (2).

 

ΧΑΝΘ - Ικαροι Σερρών   79-54

Δεκάλεπτα: 22-13, 30-29, 52-47, 79-54

Διαιτητές : Κατρακάρης, Μπακάλης

ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 6 (1),Παυλέας 6,Παπαδημητρίου 2,Σταματέλλος 6 (2),Ελευθεριάδης 18, Αγγελίδης 12 (1), Ερμείδης 6, Γιανλλάρης, Παπαχρήστου, Δαβάνης 4, Ζιάκας 12 (2),Μελίδης 7.

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Καραμπέκης 2, Καλογεράτος ,Γεωργιανός 7 (1),Τράκας 16 (1), Δεληγιάννης, Παπαδόπουλος 12, Γκούτζιας 2, Φραγκούλης 6 (2), Θολιώτης 9 (1), Εξίζογλου.

 

ΓΣ Ελευθερούπολης – ΒΑΟ 80-70

Δεκάλεπτα: 28-23, 47-42, 61-59, 80-70

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας

ΓΣ Ελευθερούπολης (Θεοδοσιάδης): Παπαζούδης, Ανίσογλου 3 (1), Καρατσομπάνης 8, Ρότσας, Γκούμας 11 (1), Αδαμόπουλος 36 (5), Δανίκας 10, Αμπεριάδης 5, Λαζαρίδης, Πανδής 7.

ΒΑΟ (Κατσής): Παρασκευάς 1, Σιώγκας, Τζουβάρας, Λεπτοκαρίδης 13 (1), Γαλανίδης 22 (4), Παπαβασιλείου 10 (2), Χολέβας 12 (3), Γεωργιάδης 6, Δέλλας 6, Γρηγοριάδης.

 

Ορφέας Νέου Σκοπού – Αγία Βαρβάρα 70-79

Δεκάλεπτα: 20-17, 41-36, 53-56, 70-79

Διαιτητές: Μαραθιώτης, Κουκουλεκίδης

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 14 (3), Παππάς 15 (3), Δεμερτζής, Σουλούγκας 6, Χατζής 7 (1), Τσανάκας 5 (1), Καβαργύρης 6, Αποστόλου, Κηπουρός 17 (1), Ιωσηφίδης, Καραμπατζιάκης.

Αγ. Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς, Μπάμπουλης 2, Χατζηαντωνίου, Μητρούλης, Ράμμος 11 (1), Αμπελακιώτης 13 (3), Γ. Σουλίδης 5 (1), Κουμλέλης 31 (1), Χαριζάνης 10, Κάτσικας 3, Φασουλάς 2, Μανάκας 2.

 

Ασπίδα Ξάνθης - ΓΑΣ Κομοτηνής 64-58

Δεκάλεπτα: 16-10, 30-20, 47-38, 64-58

Διαιτητές: Δαμίγος, Γαζέτας

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης-Κωτάκης): Κουμπάνης, Καραμπίνης, Κέλλης, Χατζημιχαηλίδης 11 (1), Παλλάκης 8 (2), Κουτσογιάννης 10, Πετς 13 (2), Στεφανίδης 7 (1) , Τσιώγκας 11 (3), Τσίλογλου, Παπαδάκης 4, Γρούδος.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Βελή- Ντίνας): Καραμπέκης 11, Μπεκρής 11 (2), Στασινόπουλος, Λεχούδης 11 (2), Μαγκώνης 2, Χαλίλ 2, Καλαντζής 15 (2), Μιχαηλίδης, Αθανασίου, Διαμαντίδης 6 (2), Μπουνάτας, Βελή.

 

ΑΕ Κομοτηνής - Ζέφυρος 78-80

Δεκάλεπτα: 23-26, 40-44, 62-61, 78-80

Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόγκας

ΑΕ Κομοτηνής (Κουκοβίνος): Σταματέλος 10 (1), Χονδρόπουλος 8 (2), Κουτσοβασίλης 21 (1), Σιμάκης 8, Τελούδης 15 (3), Καναράς 2, Βάκρινος 3, Θεοδωρίδης 5, Χατζηπαυλίδης 6 (1), Μεχμέτ Τσαους. 

Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Φωτιάδης 17 (3), Μυλωνάς 12, Τσάμογλου, Ουρκέλογλου 3 (1), Γκιζέλης, Μήτσικας 21 (2), Πατίκας, Αποστολίδης 3 (1), Μυστηλιάδης 18 (2), Κλουντζός 6, Αγγελόπουλος, Λιούνης.

 

Βαθμολογία

1. ΚΣ Γέφυρας 10

2. ΧΑΝΘ 9

3. Ασπίδα Ξάνθης 9

4. Ζέφυρος 9

5. ΓΑΣ Κομοτηνή 8

6. Ικαροι Σερρών 8

7. ΑΕ Κομοτηνής 7

8. ΑΟ Γαλάτιστας 7

8. Αγία Βαρβάρα 7

10. Ορφέας Νέου Σκοπού 7

11. ΓΣ Ελευθερούπολης 6

12. Αρετσού 6

13. Χαλκηδόνα 5

14. ΒΑΟ 5 

 

Επόμενη αγωνιστική (6η, 15/11)

ΑΟ Γαλάτιστας - Ασπίδα Ξάνθης

Ζέφυρος - Χαλκηδόνα

ΚΣ Γέφυρας - ΑΕ Κομοτηνής

ΒΑΟ - Αρετσού

ΓΣ Ελευθερούπολης - Ορφέας Ν.Σκοπού

ΓΑΣ Κομοτηνή - ΧΑΝΘ

Ικαροι Σερρών - Αγ. Βαρβάρα

Τελευταία τροποποίηση στιςΠέμπτη, 18 Φεβρουαρίου 2016 10:26
επιστροφή στην κορυφή