Menu

Γ΄ Εθνική Ανδρών: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (3η αγωνιστική)

Με πολλούς ενδιαφέροντες αγώνες και μία αναβολή αγώνα συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα και οι βαθμολογίες.

1ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Οίαξ Ναυπλίου – ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 63-51

Απόλλλων Σμύρνης – Ίκαρος Καλλιθέας 87-71

Χαρίλαος Τρικ. – Μανδραϊκός 57-70

Πόλις Καλλιθέας – Γλαύκος 85-54

Ακράτα – Πεντέλη 60-57

ΦΕΑ – Σπαρτιατικός 87-57

ΚΑΟΚ Π. - Κεραυνός Αιγίου 70-41

 

Φύλλα αγώνα

Οίαξ Ναυπλίου – ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 63-51

Δεκάλεπτα: 24-11, 37-28, 49-38, 63-51

Διαιτητές: Νάστος, Μαγκαφάς

Οίαξ (Κοκκάλλας): Τσοτσόκος 7, Λιακόπουλος 3, Παπαμήτρου, Κοσσιώρης 4, Στατεράς 9 (1), Οικονόμου, Κατσαλούδης 6, Σταθογιαννόπουλος, Μπούκουρας 17 (2), Μπουρτζουκλής 14 (2), Ευστρατίου 3, Παζαράς.

ΕΣΚΔ (Σαμόλης): Θεοδωράκος 2, Τόρα, Θάνος 7 (1), Σιλιντζήρης 5, Κεφάλας 5 (1), Σταυρόπουλος, Ιγγλέζος 8 (1), Λίτσιος 4, Δήμας 1, Λύτρας 4, Μαυρίδης, Αναστασόπουλος 15 (4).

 

Απόλλων Σμύρνης – Ίκαρος Καλλιθέας 87-71

Δεκάλεπτα: 24-24, 40-39, 63-54, 87-71

Διαιτητές: Μαραμής, Ουσταμπασίδης

Απόλλων (Χουχουλής): Κοντούδης 2, Γκινούτσης, Πετρόπουλος 2, Μανιάς, Κουτσούμπας, Αρναουτάκης 13 (1), Αθανασάκης 22, Πάντσιος 18 (3), Θυμνιός 19, Τσελέμπης 11, Παπουτσής, Νιώτης.

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Αντωνόπουλος, Ντουζίδης 16 (3), Κουρέπης 6, Ιορδάνογλου 15, Οικονόμου 10, Φωτίου 13 (4), Χαϊκάλης 5 (1), Τσάτας 1, Σάλεχ, Αρχιμανδρίτης, Παπαδούλης 5, Ψαράς.

 

Χαρίλαος Τρικ. – Μανδραϊκός 57-70

Δεκάλεπτα: 14-16, 21-38, 35-53, 57-70

Διαιτητές: Καρακάσης, Ρίζος

Χαρίλαος Τρικ. (Δεράος): Ιωάννου 3 (1), Βουρνάς 4, Καρβέλης, Ζαμπέτης, Σταμούλης, Μουράτογλου 9 (1), Σταυρόπουλος 18 (4), Δημητρόπουλος, Γεωργιάδης 7 (1), Παπαγεωργίου2, Τριφτανίδης 2, Ψάλτου 12.

Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου, Σπυρόπουλος 17 (2), Καραλής 18 (4), Κούρτης 10 (1), Δρακωτός, Γιατράκος, Στέφος 6, Λαμπρόπουλος 6 (1), Καμπερίδης, Καρυπίδης 13 (1).

 

Πόλις Καλλιθέας – Γλαύκος 85-54

Δεκάλεπτα: 20-12, 36-31, 66-46, 85-54

Διαιτητές: Λουκαράκης, Μαρίγλη

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 6 (2), Κακαριάς, Κόκκινος 22, Βαρθακοκοίλης 12, Λυγερίδης 6, Βελιζιώτης, Κασπαριάν 18 (2), Λάβαρης, Καβελάρης 2, Κωνσταντίνου 14 (1), Μανίκας.

Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης, Σερέτης 6 (1), Παπανικολόπουλος 7 (1), Παλαδινός, Ρέλλας, Σταυράκης 2, Παπαβασιλόπουλος 5 (1), Κάλλης 18 (2), Δρακόπουλος 2, Σουλιώτης 6, Μπιτίνης 5.

 

Ακράτα – Πεντέλη 60-57

Δεκάλεπτα: 15-15, 26-27, 46-43, 60-57

Διαιτητές: Μπανασάκης, Καρανικόλα

Ακράτα (Ζίζηλας): Σαρίκας 19 (3), Μουργέλας, Βασιλάτος, Βασιλακόπουλος, Σκορτσιανίτης 5, Πολύδωρας, Σταυρόπουλος, Μάλλης 13 (3), Μπιτσάκος 8 (2), Οικονομόπουλος 4, Σακελλαρίου 3 (1), Λάφης 8.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μάντσιος 1, Λίτσο 3, Αποστολόπουλος 11 (2), Λουγιάκης, Καρτσωνάκης 3 (1), Καλογερόπουλος 11,  Μπίγκος 3, Καραβασάνης 12 (2), Μουτσόπουλος 9, Γρατσιάτος 4, Κωνσταντάκος.

 

ΦΕΑ – Σπαρτιατικός 87-57

Δεκάλεπτα: 21-15, 38-30, 59-39, 87-57

Διαιτητές: Κώτσου, Χριστινάκης

ΦΕΑ (Κοσμίδης): Τσίτος 3 (1), Ρωμοσιός 6, Στεφανής 3, Βλασσόπουλος 8 (1), Γόντικας 7 (1), Νίκολλι 9 (3), Κρητικός 10 (2), Μπασέας 8, Μπούσι 10 (3), Διαμαντόπουλος 9 (2), Μυστίλογλου 6, Νιφόρας 8.

Σπαρτιακός (Νάνος): Θεοδωρόπουλος, Παπαδάκος 15 (3), Σταθάκος, Μανιατάκος 2, Αργυρούλης 7 (1), Αλεξόπουλος, Αναγνωστάκος, Αγγελόπουλος 20, Τσαλακίδης, Κυρίτσης 13 (1).

 

ΚΑΟΚ- Κεραυνός Αιγίου 70-41

Δεκάλεπτα: 17-12, 34-18, 51-34, 70-41

Διαιτητές: Ορφανός Ι, Λύρας

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Πάππος, Αναγνωστόπουλος 14, Κατσαμάκης 13 (1), Τσακιρίδης 3 (1), Πράττης 11 (3), Μακρής, Δανιήλ 18 (2), Σταυρόπουλος 8 (1), Σταυριανόπουλος 3, Μάγλος.

Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 4, Λαμπρόπουλος 10 (2), Τριανταφυλλόπουλος, Κεφαλάς 12, Σουφλιάς 3, Τρυφωνόπουλος, Λυμπέρης Δ. 5 (1), Λυμπέρης Β. 2, Σκόνδρας 5.

 

Βαθμολογία

1. ΚΑΟΚ Π. 6

2. Μανδραϊκός 5

3. Πεντέλη 5

4. Κεραυνός Αιγίου 5

5. Χαρίλαος Τρικούπης 5

6. Πόλις Καλλιθέας 5

7. Ακράτα 5

8. ΦΕΑ 5

9. Απόλλωνας Σμύρνης 5

10. ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 4

11. Γλαύκος 4

12. Οίαξ Ναυπλίου 4

13. Ικαρος Καλλιθέας 3

14. Σπαρτιατικός 3

 

Επόμενη αγωνιστική (4η, 1/11)

Ίκαρος Καλλιθέας - Οίαξ Ναυπλίου

Μανδραϊκός - Απόλλων Σμύρνης

Γλαύκος - Χαρίλαος Τρικούπης

Πεντέλη - Πόλις Καλλιθέας

Σπαρτιατικός - Ακράτα

ΦΕΑ - ΚΑΟΚ

ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας - Κεραυνός Αιγίου

 

 

2ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Τρίτων – Σπόρτιγκ (Αναβλήθηκε)

Ηρόδοτος – Κύδων 70-62

Κάδμος – ΓΣ Αμαρουσίου 73-55

Αρης Νικαίας – Ηλυσιακός  75-69

Ιπποκράτης Κω – Πρωτέας Βούλας 62-68

Αγ. Παρασκευή – Εσπερος Λαμίας  69-69(κ.α), 84-75(Παράταση)

Αρης Πετρούπολης – Πανναξιακός 73-81

 

Φύλλα αγώνα

Αρης Πετρούπολης - Πανναξιακός 73-81

Διαιτητές: Καρπάνος, Κανελλόπουλος

Δεκάλεπτα: 15-21, 39-39, 55-61, 73-81.

Αρης Π. (Κακαλιάς-Ρούπακας): Σολδάτος, Βενιτουράκης, Ηλιόπουλος 12, Δερβεντζής, Χρονόπουλος 24 (4), Μπαζιώτης 14 (2), Κώτσιας, Αρτεμάκης 2, Μπίνιαρης, Παπαγεωργόπουλος 6, Μακρόπουλος 10, Βεντούρης 3 (1).

Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Πολίτης 10 (3),Καρβούνης 15 (3), Καλαβρός, Μαγιντόμπε 10 (2), Μυλωνάς 8, Καραγιάννης 1, Κυριακόπουλος 5 (1), Μάκαρης 6, Ακτύπης- Γουνές 4, Χριστόδουλος 11, Παγώνης 11.

 

Ηρόδοτος - Κύδων 70-62

Διαιτητές: Κονταράτος, Πλιάκας.

Δεκάλεπτα: 17-14, 36-30, 49-53,70-62.

Ηρόδοτος (Καρκανάκης): Χριστοδουλάκης , Αλετράς , Μαϊστρέλλης 17 (3), Βερτούδος 2 , Παναγιωτίδης 12, Δρόσος , Μίχος 16, Ζερβουδάκης , Σταθάκης 8, Μητρόπαππας 4, Πυργιώτης 2, Χαρωνίτης 9.

Κύδων (Σδράκας): Βλαχάκης 14, Αλεξίου 13 (2), Πούρος , Παπαμαστοράκης , Τσαρουχάς 11 (2), Μπερτίδης , Κολαρετάκης , Μπαγάκης 5 (1), Αδοντάκης 16, Λιονάκης 4, Κοντογιάννης, Γκιούλης.

 

Ιπποκράτης - Πρωτέας Βούλας 62-68

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Σπυρόπουλος.

Δεκάλεπτα: 26-13, 40-24, 53-50, 62-68.

Ιπποκράτης Κω (Κανενόπουλος): Τσιλιγκίρης 1, Χρήστου 2, Ασημακόπουλος 11, Γκοράτσας 9 (1), Χαρίσης 7, Δημητρίεβιτς, Μελεούνης 5 (1), Κουκουράβας 10 (2), Τσατάλας 16 (1), Ψάλτου 1.

Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης): Μόρφης 3, Παπάδης, Εμμανουηλίδης 21 (5), Αθηνιώτης 8, Βαρδαβάς 8, Ζευκιλής 2, Πέρβι 18 (4), Χανιάς, Πεφάνης 8 (2), Μούτσα.

 

Κάδμος Θήβας – Μαρούσι 73-55

Δεκάλεπτα: 17-8,39-32,62-43,73-55

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος, Τσακαλογιάννης

Κάδμος Θήβας (Αναστασίου): Χαρατσης 9 (1),Παπαδάκης 4,Στεφάνου, Γιάννου, Κουμπές, Μητρόπουλος 12 (3), Γκρινιάρης 7, Τσαπρούνης 4, Δρακάκης 13, Τσιριμώκος 14(4), Πανταζής 10.

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Ξυδάς  4 (1), Στασινός 10(2),Πολυχρονόπουλος, Ραλλάτος 8, Μπαλάφας 9, Σκιαθίτης 3 (1),Γεωργίου 7, Τσουπάκης, Σουρλής 14 (2), Καπετάνιος, Παπαδημητρίου.

 

Αγία Παρασκευή – Εσπερος Λαμίας  84-75 (69-69 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 20-7, 39-26, 59-56, 69-69, 84-75

Διαιτητές: Φασόλης, Ορφανός Εμμ.

ΚΑΠ (Ταυρόπουλος – Ζάχος): Δρίβας 13 (3), Παπουλίδης 25 (14 ρ.), Ψωμαδέρης 13 (1), Σκάνδαλος  Χ. 12, Σκάνδαλος  Γ. 8, Αριστοτέλους  7, Σβάρνας 1, Σκούταρης 3, Βασιλόπουλος 2,Καρακατσάνης, Μαργελής, Παπαγιανακόπουλος.

Έσπερος Λαμίας (Γ. Σοφογιάννης): Ρόκας 9 (2), Σμυρνής, Γεωργιάδης 8 (1), Κουτκιάς 2, Στογίλκοβιτς, Διαμαντής 14 (4), Φύκας Π. 2, Σοφογιάννης Μ. 28 (5), Φούντας 6, Ζαχαράκης 6 (1), Αργύρης, Ξηρός.

 

Άρης Νίκαιας – Ηλυσιακός 75-69

Δεκάλεπτα: 17-19, 35-31, 57-48, 75-69

Διαιτητές: Αναστασίου, Τσολάκος

Αρης Νικ.: Γεωργούτσος 19, Φωστέρης 13, Αλτσαντζής, Κουκουβάκης, Θεοδοσίου 18, Στογιάνοβιτς 8, Γαλίτης, Κόλλιας 5, Ρεντίφης 12, Κωσταντόπουλος.

Ηλυσιακός: Παντελάκης 6, Άρχος, Κανελλόπουλος 4, Χούμας 15, Σπανάκος 3, Μαλτέζος 17, Παπαφωτίου 2, Πελίγκος 6, Κατσούλης 3, Θώδος 13, Ολύμπιος.

 

Βαθμολογία

1. Πρωτέας Βούλας 6

2. Πανναξιακός 6

3. Κάδμος 6

4. Ιππποράτης 5

5. ΚΑΠ 5

6. Κύδων 4

7. Άρης Πετρούπολης 4

8. Μαρούσι 4

9. Έσπερος Λαμίας 4

10. Ηρόδοτος 4

11. Άρης Νικαίας 4

12. Σπόρτιγκ 3

13. Τρίτων 3

14. Ηλυσιακός 3

* Σπόρτιγκ και Τρίτων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (4η, 1/11)

Κύδων – Τρίτων

Μαρούσι – Ηρόδοτος

Ηλυσιακός – Κάδμος

Πρώτεας Βούλας – Άρης Νικαίας

Έσπερος Λαμίας – Ιπποκράτης

ΚΑΠ – Άρης Πετρούπολης

Σπόρτιγκ – Πανναξιακός

 

 

1ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Πρωτέας Γρεβενών – ΑΓΣ Ιωαννίνων 71-53

ΑΣ Καρδίτσας – Αριστοτέλης Φλώρινας 79-62

Μελίκη – Εύαθλος 61-48

Πτολεμαϊδα – Μακεδονικός 77-80 (παρ.)

Ερμής Αγιάς – Αίας Ευόσμου 65-62

Ηρακλής Κοζάνης – Σιάτιστα 0-20 (α.α.)

 

Φύλλα αγώνα

Μελίκη - Εύαθλος Μακεδόνες Πολυκάστρου 61-48

Δεκάλεπτα: 15-15, 32-24, 46-34, 61-48

Διαιτητές: Δαμίγος, Γραικός

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 5, Μαυρίδης 19 (2), Δημητριάδης 10 (2), Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Παπαρώσης, Ρογγότης, Κοτσάμπασης 20 (4), Κωσταμπίτσης, Σταυρουλάκης 5 (1), Τζαφέρης, Τζουνόπουλος 2.

Εύαθλος Μακεδόνες Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 2, Γκαντίδης 9 , Ημερίδης 19 (1), Πούλος 8, Σιώπκας 2, Κουτούλας 2, Ζεμπεκίδης, Κυρίκος, Πολυχρονίδης 6, Φελέκης, Βακιρλής, Σιδηρόπουλος.

 

Πτολεμαϊδα - Μακεδονικός 77-80

Δεκάλεπτα: 17-23, 39-35, 55-52, 68-68(κ.α.), 77-80

Διαιτητές: Εκιζόγλου, Ταρενίδης Κ.

Πτολεμαϊδα (Μορουζίδης): Μαλούτας 19 (3), Τούζος 6 (2), Καλομενίδης 10 (1), Κλωνάρας 21 (3), Τσιαγκλάντανος 9 (1), Σαχπατζίδης, Πανίδης 10, Πλεξίδας, Χατζηνεράτζης, Ναϊκλής 2, Τσολάκης, Παναγιωτίδης.

Μακεδονικός (Τσούρμας): Χαρτόπουλος 9, Κοντσές, Ντισλής 20 (2), Μιχαηλίδης 8 (1), Λυχριδάς, Κομματάς, Χαλάτσης, Παρχαρίδης 6 (1), Πηλακούτας 5(1), Μποβασιανός 6, Νταράκης 22, Γραβάνης 4.

 

Ερμής Αγιάς - Αίας Ευόσμου 65-62

Δεκάλεπτα: 10-18, 25-37, 48-54, 65-62

Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόγκας

Ερμής Αγιάς (Γιασάρης): Κόμματος 19 (4), Δαουλάρης 9 (1), Καλεμτζάκης 2, Μηλιώνης 8 (2), Χαλκιάς 9 (3), Καμπούρης, Γούλας, Γκανέτσας 3 (1), Περωτής 15.

Αίας Ευόσμου(Χατζούλης): Αμούντζιας 9 (1), Μπεχλιβάνης 18 (4), Καδής 5 (1), Μαυρίδης 13 (1), Λύτας 4, Βελλίδης 8 (1), Σικαλίδης 5, Παπαδόπουλος, Σπύρας, Τέντζος.

 

Καρδίτσα - Αριστοτέλης Φλώρινας 79-62

Δεκάλεπτα: 17-20, 36-27, 58-39, 79-62

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χατζηχαρίσης

Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 6, Πανάρας 14 (2) , Γεωργίου 13, Τσαμούρας 10 (2), Βούλγαρης 2, Κατσαρός, Καμαριώτης 11 (1), Αντωνίου 2, Κουρέλας 11 (1), Πασάς 3 (1), Ζωιτσάκος, Θέος 7.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Κέκελης 6 (2), Βίτκας, Παπαδημητρίου 11(1) , Ρούζιος 8, Καραβατάκης 2, Κεσίδης, Κοίδης, Βασιλείου 2, Παπαπαιωακείμ 29, Αραπίδης 4.

 

Πρωτέας Γρεβενών - Ιωάννινα 71-53

Δεκάλεπτα: 20-13, 37-29, 57-42, 71-53.

Διαιτητές: Μπακάλης, Κολοκυθάς

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τσούκας 10 (1), Γιαννάκης 11 (3), Κλωνάρας, Γρίβας, Ρίγκος, Κολοβός 8 (1), Ζήμπρας, Κιούρκας 16, Μπόζιαρης, Μαλιούρας 16, Τζήμας 2, Γάτος 8.

Ιωάννινα (Τζουκανέλης): Γεωργίου 2, Μπαρτζώκας 9, Κοντός 2, Αντωνίου, Σκορδίλας 8 (2), Μάκης 8, Πάτρας 2, Φίλιος 6, Αυγερινός 16 (2). Μουζακίτης.

 

Βαθμολογία

1. Ερμής Αγιάς 6

2. ΑΣ Καρδίτσας 6

3. Πρωτέας Γρεβενών 5

4. Μελίκη 5

5. ΓΣ Σιάτιστας 5

6. Διόσκουροι Κοζάνης 4

7. Εύαθλος Πολυκάστρου 4

8. ΑΓΣ Ιωαννίνων 4

9. Αριστοτέλης Φλώρινας 4

10. Μακεδονικός 3

11. Πτολεμαΐδα 3

12. Αίας Ευόσμου 2

13. Ηρακλής Κοζάνης 2

 

Επόμενη αγωνιστική (4η, 1/11)

Αριστοτέλης Φλώρινας - Πρωτέας Γρεβενών

Εύαθλος - Καρδίτσα

Μακεδονικός - Μελίκη

Αιας Ευόσμου - Πτολεμαΐδα

Διοσκουροι Κοζάνης - Ερμής Αγιάς

ΑΓΣ Ιωαννίνων - Σιάτιτσα

 

 

2ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης – Αγ. Βαρβάρα 76-65

Χαλκηδόνα – Ικαροι Σερρών 56-57

ΑΕ Κομοτηνής – ΓΑΣ Κομοτηνής 59-80

Αρετσού – Γαλάτιστα 96-82

Ελευθερούπολη – Ζέφυρος 02 57-62

ΒΑΟ – ΚΣ Γέφυρας 63-71

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΧΑΝΘ 74-70

 

Φύλλα αγώνα

Χαλκηδόνα - Ικαροι Σερρών 56-57

Δεκάλεπτα: 8-21, 25-36, 43-52, 56-57

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Μαρκίδης 7(1), Σιδηρόπουλος 12(3), Δέτσικας , Λαϊδης 3(1), Μπατάκας 7, Σεφερίδης 11(1), Μακαλέκας 6, Παπαδόπουλος 2, Μαραπίδης 7, Ευαγγελίδης 1.

Ικαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Καλογεράτος 16(2), Γεωργιανός 21(2), Τράκας 2, Παπαδόπουλος Γ. 15, Φραγκούλης , Θολιώτης, Δαλαγκόζης, Κάτος, Εξουζόγλου 3(1)

 

ΑΕ Κομοτηνής - ΓΑΣ Κομοτηνής 59-80

Δεκάλεπτα: 9-23, 34-36, 48-60, 59-80

Διαιτητές: Γαζέτας, Πετανίδου

ΑΕ Κομοτηνής (Κουκοβίνος): Σταματέλος 6, Χονδρόπουλος 22(4), Κουτσοβασίλης 14, Γεροντίτης , Σιμάκης, Τελούδης 10(1), Καναράς, Παπαγεωργίου, Βάκρινος, Θεοδωρίδης 2, Μεχμέτ Τσαούς, Χατζηπαυλίδης 5(1)

ΓΑΣ Κομοτηνής (Βελή- Ντίνας): Καραμπέκης 24(3), Μπεκρής 12(2), Στασινόπουλος 7, Λεχούδης 12(4), Μαγκώνης, Διαμαντίδης 13(1), Χαλίλ 4, Καλαντζής 6, Αθανασίου, Μιχαηλίδης 2, Μπούντας.

 

Αρετσού – Γαλάτιστα 96-82            

Δεκάλεπτα: 24-19, 55-49, 74-67, 96-82

Διαιτητές: Τζιβελεκίδου, Σελεβός

Αρετσού (Πετρόπουλος): Θεοδοσιάδης 2, Ντολόπουλος 6, Στυλιανίδης 36(6), Σταφυλάς 4, Οικονόμου, Παντελίδης, Αρνίδης 9(1), Μωϊσίδης 2, Καραδήμας 24(3), Φώτογλου 13(2), Αποστόλου, Σταυράκης.

Γαλάτιστα (Καραμουσαλίδης): Ρίζος, Κουλαξής 19(2), Γρηγορίου 4, Ματσούκης 20(3), Δάγκας, Γιαχανατζής 14(2), Ακριτίδης 8, Καρανώτας 14(2), Σαρχώσης, Πέτρουλας 3.

 

ΒΑΟ - Γέφυρα 63-71

Δεκάλεπτα: 18-14, 27-33, 46-52, 6-71

Διαιτητές: Φούτζηλας, Αγραφιώτης

ΒΑΟ (Κατσής): Παρασκευάς 2, Σιώγκας, Τζουβάρας 5(1), Λεπτοκαρίδης 14(3), Γαλανίδης 6, Παπαβασιλείου 18(4), Χολέβας 2, Γεωργιάδης 4, Δέλλας 12, Γρηγοριάδης.

Γέφυρα (Τουλούμης Γ.): Τουλούμης 20(1), Δανάκης 17(2), Δώνης, Τολιόπουλος 6, Κουλουμπής 6, Μυλωνίδης 17(2), Μπίσκας 3(1), Γεράκης, Ζαταγιάς, Αλμπάντης 2.

 

Ορφέας Ν. Σκοπού - ΧΑΝΘ 74-70

Δεκάλεπτα : 19-22,32-41, 57-55,74-70

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Κατρακάρης

Ορφέας Ν.Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 28(3),Παππάς 3(1), Δεμερτζής, Σουλούγκας 7(2), Χατζής 13(2), Κατζουρίδης, Τσανάκας, Καβαργύρης 2, Αποστόλου, Ιωσηφίδης, Κηπουρός 21(1).

ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 13(1),Παυλέας 7, Λεμονιάς, Σταματέλλος, Ελευθεριάδης 14, Αγγελίδης 11(1), Ερμείδης, Γιαναλάρης, Παπαχρήστου 5,Δαβάνης 5, Μελίδης 8, Ζιάκας 7.

 

Ασπίδα Ξάνθης - Αγία Βαρβάρα 76-65

Δεκάλεπτα: 18-12, 32-29, 52-46, 76-65

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Κατρακάρης

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Παπαδάκης 6, Κουμπάνης 5, Δάτσης, Καραμπίνης, Κέλλης, Χατζημιχαηλίδης 10 (2), Παλλάκης, Κουτσογιάννης 12, Πετς 6, Στεφανίδης 20 (3), Τσιώγκας 17 (5), Ματζουράνης.

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς, Μπάμπουλης 7, Μαλαθούνης, Μητρούλης, Ράμμος, Αμπελακιώτης 2, Γ. Σουλίδης 15 (4), Κουμλέλης 15 (1), Χαριζάνης 2, Κάτσικας 8, Φασουλάς, Μανάκας 16.

 

ΓΣ Ελευθερούπολης - Ζέφυρος 57-62

Δεκάλεπτα: 13-16, 34-38, 46-55, 57-62

Διαιτητές: Ρούκας, Ντούρας

ΓΣ Ελευθερούπολης (Θεοδοσιάδης): Παπαζούδης 13 (2), Ανίσογλου 3 (1), Καρατσομπάνης 3 (1), Ρότσας 9 (3), Γκούμας 5 (1), Δανίκας 13, Αμπεριάδης 4, Λαζαρίδης 3 (1), Πανδής 4.

Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Φωτιάδης, Μυλωνάς 8, Τσάμογλου, Ουρκέρογλου, Γκιζέλης 6 (2), Μήτσικας 16 (1), Πατίκας 8 (2), Αποστολίδης 3 (1), Μυστηλιάδης 17, Κλουντζός 4.

 

Βαθμολογία

1. ΓΑΣ Κομοτηνή 6

2. ΚΣ Γέφυρας 6

3. Ικαροι Σερρών 6

4. Γαλάτιστα 5

5. ΧΑΝΘ 5

6. Ασπίδα Ξάνθης 5

7. Ζέφυρος 5

8. ΑΕ Κομοτηνής 4

9. Αγ. Βαρβάρα 4

10.  Ορφέας Ν. Σκοπού 4

11. Αρετσού 4

12. Χαλκηδόνα 3

13. ΒΑΟ 3

14. Ελευθερούπολη 3

 

Επόμενη αγωνιστική (4η, 1/11)

Ίκαροι Σερρών - Ασπίδα Ξάνθης

ΓΑΣ Κομοτηνής - Χαλκηδόνα

Γαλάτιστα - Α.Ε. Κομοτηνής

Ζέφυρος - Αρετσού

Γέφυρα - Ελευθερούπολη

ΒΑΟ - Ορφέας Ν. Σκοπού

Αγ. Βαρβάρα - ΧΑΝΘ

Τελευταία τροποποίηση στιςΔευτέρα, 29 Φεβρουαρίου 2016 13:07
επιστροφή στην κορυφή