Menu

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (2η αγωνιστική)

Αρχίζουν και ξεχωρίζουν οι ομάδες που θα πρωταγωνιστήσουν στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών αλλά και εκείνες που θα παλέψουν για τη σωτηρία τους.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα της 2ης αγωνιστικής.

1ος όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Κεραυνός Αιγίου – Οίαξ Ναυπλίου 79-66

Ν.Ιωνία – Απόλλων Σμ. 79-63

Ίκαρος Καλ. – Χαρίλαος Τρ. 55-76

Μανδραϊκός – Πόλις Καλ. 74-68

Γλαύκος – Ακράτα 83-80 (67-67 κ.α.)

Πεντέλη – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 58-48

ΚΑΟΚ – Σπαρτιατικός 76-46

 

Φύλλα αγώνα

Πεντέλη - ΦΕΑ 58-48

Δεκάλεπτα: 22-21, 34-31, 46-45, 58-48

Διαιτητές: Τσαχάκης, Λύρας

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μάντσιος 8, Γρατσιάτος, Λίτσο 5 (1), Αποστολόπουλος 10 (2), Γιωτάκης, Λουγιάκης, Καρτσωνάκης 3 (1), Καλογερόπουλος, Μπίγκος 12 (1), Καραβασάνης 11 (1), Μουστόπουλος 9.

 

ΦΕΑ (Κοσμίδης): Τσίτος, Ρωμοσιός, Στεφανής 10, Βλασσόπουλος 13 (1), Γόντικας 7, Νίκολλι, Κρητικός 1, Μπασέας 6, Μπούσι, Διαμαντόπουλος 9 (1), Μυστίλογλου, Νιφόρας.

 

Ν. Ιωνία – Απόλλων Σμ. 79-63

Δεκάλεπτα: 21-15, 40-25, 63-40, 79-63

Διαιτητές: Μαγκουνής, Γιακείμη

ΕΣΚΔ (Σαμόλης): Τόρα 6, Θάνος 13 (3), Σιλιτζήρης 12 (1), Κεφάλας 19 (3), Σταυρόπουλος 1, Ιγγλέζος 10 (2), Λίτσιος 6, Δήμας 7, Αναστασόπουλος 2.

Απόλλων (Χουχουλής): Γκινούτσης 4, Πετρόπουλος 2, Αρναουτάκης 3, Σιώμος 1, Αθανασάκης 3, Πάντσιος 20, Θυμνιός 21, Τσελέμπης, Νιώτης 3, Μαυρίδης 3 (1).

 

Κεραυνός Αιγίου – Οίαξ Ναυπλίου 79-66

Δεκάλεπτα: 16-11, 41-26, 67-47, 79-66.

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Ασημακάκη

Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 11 (2), Λαμπρόπουλος 10 (2), Βασιλειάδης, Κεφαλάς 14 (2), Σακελλαρόπουλος 8, Σουφλιάς 10, Θωμάς 2, Λυμπέρης Δ. 24 (6), Λυμπέρης Β., Σκόνδρας, Ταπεινός, Γκουρβέλος.

Οίαξ (Κοκκάλλας): Τσοτσόκος 14 (2), Λιακόπουλος 4, Παπαμήτρου, Κοσσιώρης 15 (1), Στατεράς 4, Οικονόμου 4, Σταθογιαννόπουλος, Παπασαράντος , Μπίτζης 2, Μπουρτζουκλής 6 (1), Ευστρατίου 12, Κατσαούλης 5.

 

Ίκαρος Καλ. – Χαρίλαος Τρ. 55-76

Δεκάλεπτα: 20-29, 36-42, 43-57, 55-76.

Διαιτητές: Κώτσου, Χατζημάρκος

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Αντωνόπουλος 1, Ντουζίδης 8 (1), Κουρέπης 8, Ιορδάνογλου 7, Οικονόμου 9, Φωτίου 17 (2), Χαϊκάλης 2, Κατάς, Σάλεχ, Αρχιμανδρίτης, Παπαδούλης 3 (1), Ψαράς.

Χαρίλαος Τρικ. (Δεράος): Ιωάννου 12 (1), Βουρνάς 13, Ζαμπέτης 5 (1), Σταμούλης 3 (1), Μπαλτάς, Μουράτογλου 13 (1), Σταυρόπουλος 6, Δημητρόπουλος, Γεωργιάδης 7, Τριφτανίδης 2, Ψάλτου 15.

 

Μανδραϊκός – Πόλις Καλ. 74-68

Δεκάλεπτα: 15-19, 29-36, 54-55, 74-68.

Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ., Γρίβα

Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου 3 (1), Σπυρόπουλος 10 (2), Καραλής 6, Κούρτης 10 (2), Δρακωτός, Μπούτρης 3, Γιατράνος, Στέφος 15, Λαμπρόπουλος 11 (3), Καμπερίδης, Καρυπίδης 10 (2).

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 5 (1), Χάλαρης 8 (1), Κόκκινος 11, Βαρθακοκοίλης, Λυγερίδης 9, Τσεμπελής, Κασπαριάν 16 (4), Λάβαρης 12 (2), Βελιζιώτης 6, Κωνσταντινόπουλος, Παπατρέχας.

 

Γλαύκος – Ακράτα 83-80

Δεκάλεπτα: 23-11, 37-29, 50-44, 67-67 (κ.α.), 83-80

Διαιτητές: Αποστολίδης, Τσολάκος

Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης 15, Σερέτης, Λιβιεράτος 2, Παπανικολόπουλος, Τασιόπουλος 19, Ρέλλας 5, Σταυράκης 4, Παπαβασιλόπουλος 5, Κάλλης 24, Δρακόπουλος 5, Μπιτίνης 4.

Ακράτα (Ζίζηλας): Σαρίκας 17, Σταυρόπουλος 2, Σκορτσιανίτης 23, Πολύδερας 6, Μάλλης, Μπιτσάκος 6, Οικονομόπουλος 2, Λάφης 24.

 

ΚΑΟΚ – Σπαρτιατικός 76-46

Δεκάλεπτα: 6-10, 41-19, 61-32, 76-46

Διαιτητές: Ορφανός Ι., Σκαλτσής

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Πάππος 10 (1), Αναγνωστόπουλος 12, Μπολάνος, Κατσαμάκης 7, Τσακιρίδης 8 (1), Πράττης 6 (2), Μακρής, Δανιήλ 21 (2), Γκιώνης, Σταυρόπουλος 5, Σταυριανόπουλος 7 (1), Μάγλος.

Σπαρτιακός (Νάνος): Θεοδωρόπουλος, Παπαδάκος 16 (4), Σταθάκος 4, Μανιατάκος 4, Αργυρούλης 2, Τζατζάς 3 (1), Αλεξόπουλος 4 (1), Κατσούλης, Αναγνωστάκος 4, Αγγελόπουλος 7 (1), Τσαλακίδης, Δόρλης 2

 

Βαθμολογία

1. ΚΑΟΚ Π. 4

2. Χαρίλαος Τρικούπης 4

3. Πεντέλη 4

4. Κεραυνός Αιγίου 3

5. Γλαύκος 3

6. ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 3

7. Μανδραϊκός 3

8. ΦΕΑ 3

9. Πόλις Καλλιθέας 3

10. Απόλλωνας Σμύρνης 3

11. Ακράτα 3

12. Ικαρος Καλλιθέας 2

13. Οίαξ Ναυπλίου 2

14. Σπαρτιατικός 2

 

Επόμενη αγωνιστική (3η, 25/10)

Οίαξ Ναυπλίου – ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας

Απόλλλων Σμύρνης – Ίκαρος Καλλιθέας

Χαρίλαος Τρικ. – Μανδραϊκός

Πόλις Καλλιθέας – Γλαύκος

Ακράτα – Πεντέλη

ΦΕΑ – Σπαρτιατικός

ΚΑΟΚ Π.- Κεραυνός Αιγίου

 

 

2ος όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Πανναξιακός – Τρίτωνας 51-49

Σπόρτιγκ – Ηρόδοτος 57-49

Κύδων – Κάδμος  49-67

ΓΣ Αμαρουσίου – Αρης Νικαίας  74-61

Ηλυσιακός – Ιπποκράτης  49-73

Πρωτέας Βούλας – Αγία Παρασκευή 70-67

Αρης Πετρούπολης – Εσπερος Λαμίας 90-73

 

Φύλλα αγώνα

Πρωτέας Βούλας - ΚΑΠ 70-67

Δεκάλεπτα: 26-17, 35-29, 53-51, 70-67

Διαιτητές: Πολυχρόνης, Δελλαγραμάτικας

Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης, Ποδαράς): Κονδύλης 8(2), Πέρβι 6, Καλογεριάς, Παπάδης 3(1), Εμμανουηλίδης 10(1), Αθηνιώτης 4, Ζευκιλής 7, Βαρδαβάς 18, Μόρφης 4, Χανιάς 3, Πεφάνης 5(1), Μούτσα 2.

ΚΑΠ (Ταυρόπουλος , Ζάχος) Σκάνδαλος Χ. 7, Σκάνδαλος Γ. 4, Βασιλόπουλος 8(2), Αριστοτέλους, Κούργιας, Σβάρνας 4, Καρακατσάνης, Παπουλίδης 11, Σκούταρης 15(3), Παπαγιαννακόπουλος, Ψωμαδέρης 12(2), Δρίβας 6.

 

Πανναξιακός ΑΟΝ - ΑΟ Τρίτων 51-49

Δεκάλεπτα: 7-19, 19-33, 40-38, 51-49

Διαιτητές:  Τσακαλογιάννης, Νάστος

Πανναξιακός ΑΟΝ (Δαμιανίδης): Πολίτης 5 (1), Καρβούνης 13 (4), Καλαβρός, Μαγιντόμπε, Καζακίδης, Καραγιάννης, Κυριακόπουλος 4, Μάκαρης, Ακτύπης – Γουνές 9 (2), Χριστόδουλος 10, Μυλωνάς 2, Παγώνης 8.

ΑΟ Τρίτων (Μιχελάκος): Κυριακόπουλος, Σμυρλής, Κορακίτης 9 (1), Κουρής 7 (1), Κουκουνιάς 2, Καλάτζής, Γκαβανόπουλος 10 (2), Ζακυνθινός 5 (1), Παπαργυρόπουλος 13 (3), Πλουτέσκι, Ανδρεόπουλος 3, Βερτούδος.

 

Ηλυσιακός – Ιπποκράτης Κω  49-73

Δεκάλεπτα: 9-17, 22-37, 39-53, 49-73

Διαιτητές: Λουκαράκης- Μπανασάκης

Ηλυσιακός (Γιαννάκης): Παντελάκης 3 (1), Λέχος 7 (1), Κανελλόπουλος 6, Χούμας 13 (1), Μαλτέζος 8, Πελίγκος 3, Κατσούλης 2, Θώδος 7, Άρχος, Λιγνός, Σπανάκος, Ευαγγελόπουλος.

Ιπποκράτης Κω (Κανενόπουλος): Κουκουράβας 7 (2), Τσιλιγκίρης 3 (1), Σκούφης 11 (3), Γκοράτσας, Τσατάλας 18 (2), Ασημακόπουλος 13, Χαρίσης 19, Χρήστου 2, Δημητρίεβιτς, Γιαννούλης, Σούφλας, Μελεούνης.

 

Σπόρτιγκ – Ηρόδοτος  57-49

Δεκάλεπτα: 20-13, 34-27, 48-40, 57-49

Διαιτητές: Καρπάνος, Κανελλόπουλος

Σπόρτιγκ (Κλήμης): Καστανιώτης 2, Καρτερουλιώτης, Τσαμπής 14 (1), Παπαπέτρος 20 (1), Χαιδεμένος 4, Ένεζλης 5, Χατζηνικόλας 2, Καραμπάτος 4, Αγγελής 4, Δόξας 2.

Ηρόδοτος (Καρνακάκης): Χριστοδουλάκης, Αλετράς 2, Μαϊστρέλης 6 (1), Δρόσος 3 (1), Παναγιωτίδης 4, Καρλάφτης, Μίχος 9, Κυριακού 3 (1), Σταθάκης 5 (1), Μητρόπαπας 7 (1), Πυργιώτης 4, Χαρωνίτης 6.

 

Αρης Πετρούπολης – Εσπερος Λαμίας 90-73

Δεκάλεπτα: 23-19, 47-39, 69- 52, 90-73

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Καρανικόλα

Αρης Πετρούπολης (Κακαλιάς-Ρούπακας): Σολδάτος, Βενιτουράκης 2, Ηλιόπουλος 8, Δερβεντζής 2, Χρονόπουλος 29 (3), Μπαζιώτης 22 (5), Κώτσιας, Αδαμόπουλος 2, Μπίνιαρης 6, Παπαγεωργόπουλος 8, Μαρκόπουλος 10, Βέντούρης 1.

Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 9 (2), Γεωργιάδης 7 (1), Κούτκιας 2, Στογίλκοβιτς, Διαμαντής 9 (2), Φύκας 5, Σοφογιάννης Μ.14  (2), Φούντας 8, Ζαχαράκης  11 (3), Αργύρης 8, Ξηρός 2.

 

Μαρούσι – Αρης Νικαίας 74-61

Δεκάλεπτα:31-17, 46-40, 69-49, 74-61

Διατητές: Μπούκα, Πλιάγκας

Μαρούσι (Κεραμίδας): Ξύδας 11 (2), Στασινός 8 (2), Πολυχρονόπουλος, Μπαλαμπάνης 9 (3), Ραλλάτος 12, Μπαλάφας 11 (2), Σκιαθίτης, Γεωργίου 5 (1), Σουρλής 15 (5), Καπετάνιος, Παπαδημητρίου 3.

Αρης Νικαίας (Ζερβουδάκος): Γεωργούτσος 16, Φωστέρης 5 (1), Λαντσατζής 9 (1), Κουκουβάκης, Θεοδoσίου 7 (1), Στογιάνοβιτς 2, Γαλίτης 4, Κόλλιας 15, Πεταλάς, Ρεντίφης 3, Τράμπαρης, Λαρδάς, Κωνσταντόπουλος.

 

Κύδων – Κάδμος Θήβας   49-67

Δεκάλεπτα: 18-25, 26-42, 36-52, 49-67

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Ουσταμπασίδης

Κύδωνας Χανίων (Κώστας Σδράκας): Βλαχάκης 9 (1), Ζανιδάκης 1, Αλεξίου 2, Παπαμαστοράκης 5 (1), Πούρος, Τσαρουχάς 12 (2), Μπερτίδης, Μπαγάκης 3, Κολαρετάκης 3 (1), Αδοντάκης 9, Λιονάκης 6 (1), Κοντογιάννης 2.

Κάδμος (Απόστολος Αναστασίου): Στεφάνου, Πανταζής 8, Παπαδάκης, Γκρινιάρης 11, Γιάννου, Σπηλιωτόπουλος, Χαράτσης 22 (2), Κουμπές, Τσιριμώκος 4, Τσαπρούνης 11, Μητρόπουλος 11 (1).

 

Βαθμολογία

1. ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας 4

2. ΑΣΚ Ιπποκράτης 4

3. ΕΣ Κάδμος 4

4. Πανναξιακός ΑΟΝ 4

5. ΚΑΠ 3

6. ΑΟ Τρίτων 3

7. ΓΣ Αμαρουσίου 3

8. ΑΟ Άρης Πετρούπολης 3

9. ΑΟ Σπόρτιγκ 3

10. ΑΟ Κύδων 3

11. ΑΟΝΑ Ηρόδοτος 2

12. Άρης Νικαίας ΓΝΟ 2

13. Ηλυσιακός ΑΟ 2

14. ΓΣ Έσπερος Λαμίας 2

 

Επόμενη αγωνιστική (3η, 25/10)

Τρίτων – Σπόρτικ

Ηρόδοτος – Κύδων 

Κάδμος – ΓΣ Αμαρουσίου 

Αρης Νικαίας – Ηλυσιακός 

Ιπποκράτης – Πρωτέας Βούλας 

Αγία Παρασκευή – Εσπερος Λαμίας 

Αρης Πετρούπολης – Πανναξιακός

 

 

1ος όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Σιάτιστα – Πρωτέας Γρεβενών 86-77

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΑΣ Καρδίτσας  62-77

Αριστοτέλης Φλώρινας-  Μελίκη  61-68

Εύαθλος – Πτολεμαΐδα  74-41

Μακεδονικός – Ερμής Αγιάς  76-95

Αίας Ευόσμου – Μεταμόρφωση Βόλου 78-70

Ηρακλής Κοζάνης – Διόσκουροι Κοζάνης 63-92

 

Φύλλα αγώνα

Μακεδονικός-Ερμής Αγιάς 76-95

Δεκάλεπτα: 27-32, 49-54, 65-73, 76-95

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Σαρακενίδης

Μακεδονικός (Τσούρμας): Χαρτόπουλος 9 (1), Κοντσές, Ντισλής 24 (6), Μιχαηλίδης 14 (1), Λυχριδάς, Κομματάς, Χαλάτσης 4, Παρχαρίδης, Πηλακούτας 4, Μποβασιανός 12 (1), Νταράκης 9 (1), Γραβάνης.

Ερμής Αγιάς (Γιασάρης): Κόμματος 24 (4), Δαουλάρης 12 (2), Καλεμτζάκης 8 (1), Μηλιώνης 13 (3), Χαλκιάς, Καμπούρης, Γούλας 14 , Γκανέτσας 7 (1), Περωτής 17.

 

Σιάτιστα – Πρωτέας Γρεβενών 86-77 (70-70)

Δεκάλεπτα: 15-18, 31-38, 54-53, 70-70(κ.α.), 86-77

Διαιτητές: Μαντήλας, Ζιώγας

Σιάτιστα (Μπαρτζώκας): Γεωργάκας, Σβώλης, Γράβας 14 (2), Ρέππας Χρ. 13 (1), Παπαθωμάς 7 (1), Ρέπας Ν. 15 (3), Καρακουλάκης 5 (1), Χιόνος 13 (2), Τσιαούσης 15 (1), Καλαμπούκας 4, Κοσμίδης, Εμμανουήλ.

Πρωτέας Γρεβενών(Χασιώτης): Τσούκας 18 (5), Γιαννάκης 8 (2), Κλωνάρας, Μπαρτζώκας, Ρίγκος 6 (1), Κολοβός, Ζήμπρας, Κιούρκας 16 (3), Μπόζιαρης 7 (1), Μαλιούρας 4, Τζήμας 15 (1), Γάτος 5.

 

Αίας Ευόσμου- Μεταμόρφωση Βόλου  78-70

Δεκάλεπτα: 19-17, 43-27, 57-47, 78-70

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούντζιας 18 (1), Μπεχλιβάνης 13 (2), Κάδης 8, Μαυρίδης 15, Σπύρας 5 (1), Λύτας 4, Βελλίδης 13 (3), Σικαλίδης 2.

Μεταμόρφωση Βόλου (Φλεβάρης): Αγκρής-, Πανταζής 6, Ζήσης-, Παπούλιας 18, Νάνης 13 (1), Σκαμαγκάς 11 (3), Τσιτσιγιάννης 6, Φωσσές, Γιωτόπουλος 14 (4), Ρώσσιος 2, Χαρίσης.

 

Αριστοτέλης Φλώρινας – Μελίκη 61-68

Δεκάλεπτα: 12-16, 28-40, 44-50, 61-68

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χαρ., Εμμανουήλ

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Δικταπανίδης, Μαυρουδίου Δ. 3 (1), Τότης, Κέκελης 8 (2), Βίτκας 11 (1), Παπαδημητρίου 13 (3), Ρούζιος 5 (1), Καραβατάκης, Κεσίδης Συμεών, Βασιλείου 2, Παπαπαϊωακείμ 19.

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 13, Μαυρίδης 38 (4), Δημητριάδης 12 (2), Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Ρογκότης 1, Κοτσάμπασης, Κωσταμπίτσης, Σταυρουλάκης 4, Πιρώσης, Τζουνόπουλος.

 

Εύαθλος Πολυκάστρου – Πτολεμαΐδα 74-41

Δεκάλεπτα: 11-12, 34-20, 57-29, 74-41

Διαιτητές: Τσούλης, Λουλουδιάδης

 Εύαθλος (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 3 (1), Γκαντίδης 9 (1) , Ημερίδης 21 (2) , Πούλος 13 (1) , Σιώπκας, Κουτούλας 9, Ζεμπεκίδης 2, Κυρίκος, Πολυχρονίδης 5 (1), Φελέκης 9, Καλογεράκης 3 (1).

Πτολεμαΐδα (Μορουζίδης): Μαλούτας 13 (2), Τούζος 13 (3), Καλομενίδης 2, Κλωνάρας 8, Τσιαγκλάντανος 3, Σαχπατζίδης, Πανίδης 2, Πλεξίδας, Χατζηνεράτζης, Ναϊκλής.

 

Ιωάννινα – Καρδίτσα 62-77

Δεκάλεπτα: 8-28, 21-50, 41-65, 62-77

Διαιτητές: Αγραφιώτης, Πράτος

Ιωάννινα (Τσουκανέλης): Γεωργίου 2, Μπαρτζώκας 10, Κοντός 6 (1), Αντωνίου 4, Σκορίλας 7 (1) , Μάντζιος 4 , Μάκης 7 (2), Πάτρας 9, Μάλλιος, Φίλιος 3, Αυγερινός 8 (1), Μουστακίδης 2.

Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 5 (1), Πανάρας 20 (3), Γεωργίου 16 (3), Τσαμούρας 4 (1), Βούλγαρης, Κατσαρός, Καμαριώτης 14, Παπαδόπουλος 13, Αντωνίου 5 (1), Κουρέλας.

 

Ηρακλής Κοζάνης – Διόσκουροι Κοζάνης 63-92

Δεκάλεπτα: 16-29, 30-53, 50-70, 63-92

Διαιτητές: Τζίμα, Σελεβός

Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Φώτης, Τσακμάκης 7 (1), Ματούλας 3 (1) Τολιάδης, Βίλας 11 (1), Αζής 2, Σιδέρης 15 (3), Παπούλιας 4 , Καρέτζος 8 (2), Γιαννουζάκος 8, Τσαμπούρης 5 (1).

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 21 (1), Σκορδάρης 22 (3), Ντόβας 24 (5) , Βλάχος 3, Γκοβεδάρος 7 (1), Ζολώτας 9 (1), Γκλιάνας, Νικολάου, Ατματζίδης, Ανδρίτσος, Καρανώτας 6, Τσαουσίδης.

 

Βαθμολογία

1. Ερμής Αγιάς 4

2. Διόσκουροι Κοζάνης 4

3. Πρωτέας Γρεβενών 3

4. Εύαθλος Πολυκάστρου 3

5. Μελίκη 3

6. Αίας Ευόσμου 3

7. Μεταμόρφωση Βόλου 3

8. Αριστοτέλης Φλώρινας 3

9. ΑΓΣ Ιωαννίνων 3

10. ΑΣ Καρδίτσας 2

11. ΓΣ Σιάτιστας 2

12. Μακεδονικός 2

13. Πτολεμαΐδα 2

14. Ηρακλής Κοζάνης 2

 

Επόμενη αγωνιστική (3η, 25/10)

Πρωτέας Γρεβενών – ΑΓΣ Ιωαννίνων

ΑΣ Καρδίτσας – Αριστοτέλης Φλώρινας

Μελίκη – Εύαθλος

Πτολεμαΐδα – Μακεδονικός

Ερμής Αγιάς – Αίας Ευόσμου

Μεταμόρφωση Βόλου – Διόσκουροι Κοζάνης

Ηρακλής Κοζάνης – Σιάτιστα

 

 

2ος όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

ΧΑΝΘ – Ασπίδα Ξάνθης 62-56

Αγ. Βαρβάρα – Χαλκηδόνα  74-67

Ικαροι Σερρών – ΑΕ Κομοτηνής  70-65

ΓΣ Κομοτηνής – Αρετσού Καλ.  74-53

Γαλάτιστα – ΓΣ Ελευθερούπολης  76-48

Ζέφυρος 02 – ΒΑΟ  70-61

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΚΣ Γέφυρας  53-58

 

Φύλλα αγώνα

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΚΣ Γέφυρας 53-58

Δεκάλεπτα: 13-11, 30-23, 47-38, 53-58

Διαιτητές: Ρούκας, Κολοκυθάς

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 12 (3), Παππάς 1, Δεμερτζής 9 (1), Σουλούγκας 5 (1), Χατζής 1, Τσανάκας, Καβαργύρης 6, Αποστόλου, Ιωσηφίδης, Κηπουρός 13, Καραμπατζιάκης 6. Κουτσιαντζής.

ΚΣ Γέφυρας (Τουλούμης Γ.): Τουλούμης , Δανάκης 17 (1), Δώνης, Τολιόπουλος 5, Κουλουμπής 7 (1), Μυλωνίδης 13 (3), Μπίσκας 11, Γεράκης 2, Ζαταγιάς 3, Αλμπάντης.

 

Ικαροι Σερρών- ΑΕ Κομοτηνής 70-65

Δεκάλεπτα: 13-10, 26-16, 46-35, 70-65

Διαιτητές: Δαμίγος, Μαραθιώτης

 Ικαροι Σερρών (Ποριόπουλος) Καλογεράτος 22 (6), Γεωργιανός 22 (1), Τράκας 6, Παπαδόπουλος Γ. 10, Γκουντζιάς 2, Φραγκούλης 2, Θολιώτης 6 (1), Δαλαγκόζης, Κάτος. 

ΑΕ Κομοτηνής (Κουκοβίνος): Σταματέλος 4 (1), Χονδρόπουλος 13 (2), Κουτσοβασίλης 15 (2), Γεροντίτης 3, Σιμάκης 19 (1), Τελούδης 7, Καναράς 4, Παπαγεωργίου, Βάκρινος, Θεοδωρίδης, Μεχμέτ Τσαούς.

 

Ζέφυρος 02 -ΒΑΟ  70-61

Δεκάλεπτα: 15-10, 31-17, 46-37, 70-61

Διαιτητές:  Σιταρίδης, Πετανίδου

Ζέφυρος 02 (Κοντονάσιος) Φωτιάδης, Μυλωνάς 19, Τσάμογλου 2, Ουρκέλογλου 4, Γκιζέλης 2, Μήτσικας 14 (1), Πατίκας 8 (1), Αποστολίδης 2, Μυστηλιάδης 17 (2), Κλουντζός 2.

ΒΑΟ (Κατσής): Παρασκευάς 2, Σιώγκης 4, Τζαβάρας 6 (2), Λεπτοκαρίδης 23 (4), Γαλανίδης 18 (3), Παπαβασιλείου, Χολέβας, Ζησόπουλος, Γεωργιάδης 6 (1), Δέλλας, Γρηγοριάδης 2.

 

ΓΑΣ Κομοτηνής – Αρετσού 74-53

Δεκάλεπτα: 19-10, 34-20, 55-39, 74-53

Διαιτητές: Κατρακάρης, Μπακάλης

ΓΑΣ Κομοτηνής (Βελή- Ντίνας): Καραμπέκης 13, Μπεκρής 12 (2), Στασινόπουλος 10, Λεχούδης 17 (2), Μαγκούνης 4, Διαμαντίδης 2, Χαλίλ, Καλαντζής 13 (3), Αθανασίου, Μιχαηλίδης 3 (1), Μπούντας, Βελή Χασάν.

Αρετσού (Πετρόπουλος) Πετρίδης 12 (1), Θεοδοσιάδης 6 (1), Ντολόπουλος 9 (1), Στυλιανίδης 11 (1), Σταφυλάς 2, Οικονόμου, Παντελίδης 3, Αρνίδης, Μωυσίδης 4, Καραδήμας, Φώτογλου 6.

 

Γαλάτιστα – Ελευθερούπολη 76-48

Δεκάλεπτα: 13-8, 29-20, 50-32, 76-48

Διαιτητές: Γαζέτας, Γραικός

Γαλάτιστα (Καραμουσαλίδης): Ρίζος 2, Κουλαξής 15 (2), Γρηγορίου 9, Ματσούκης 6, Δάγκας, Γιαχανατζής 7 (1), Ακριτίδης 8, Καρανώτας 20, Σαρχώσης, Τσακίρης, Καραϊσκος 6. Καζλάρης 3 (1).

Ελευθερούπολη (Θεοδοσιάδης): Παπαζούδης 7, Ανίσογλου , Καρατσομπάνης 4, Ρότσας 9 (1), Γκούμας 14 (1), Δανίκας 5, Γαϊτατζής , Αμπεριάδης, Πανδής 9, Αδαμόπουλος, Μακρής, Λαζαρί.

 

Αγία Βαρβάρα - Χαλκηδόνα  74-67

Δεκάλεπτα: 14-10, 26-32, 51-46, 74-67

Διαιτητές:  Δημάδης, Εκιζόγλου

Αγ. Βαρβάρα  (Καμαράκης): Σαμαράς, Μπάμπουλης 2, Μαλαθούνης, Μητρούλης 3 (1), Ράμμος 2, Αμπελακιώτης 20 (3), Γ. Σουλίδης 3 (1), Κουμλέλης 19, Χαριζάνης 9, Κάτσικας 9 (1), Φασουλάς 7, Μανάκας.

Χαλκηδόνα  (Καραγιαννίδης): Μαρκίδης 21 (1), Σιδηρόπουλος, Δέτσικας 11, Λαϊδης 11 (1), Μπατάκας 15 (1), Σεφερίδης 3 (1), Μακαλέκας 5 (1), Παπαδόπουλος 1.

 

ΧΑΝΘ - Ασπίδα Ξάνθης  62-56

Δεκάλεπτα : 12-15, 31-29, 47-44, 62-56

Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόγκας

ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης) : Βλάχος, Παυλέας 7, Λεμονιάς, Σταματέλλος, Ελευθεριάδης 8, Αγγελίδης 11, Ερμείδης, Παπαχρήστου 11 (2), Δαβάνης 2, Ζιάκας 12 (2), Μελίδης 11.

Ασπιδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Κουμπάνης 9 (1), Παπαδάκης 9, Τσιλόγλου, Τσιώγκας 6 (2), Στεφανίδης 13 (1), Χατζημιχαηλίδης 6, Δάτσης, Καραμπίνης 2, Πετς 11 (1).

 

Βαθμολογία

1. ΓΑΣ Κομοτηνή 4

2. Γαλάτιστα 4

3. ΚΣ Γέφυρας 4

4. Ικαροι Σερρών 4

5. ΧΑΝΘ 4

6. ΑΕ Κομοτηνής 3

7. Αγ. Βαρβάρα 3

8. Ασπίδα Ξάνθης 3

9. Ζέφυρος 3

10.  Ορφέας Ν. Σκοπού 2

11. Χαλκηδόνα 2

12. ΒΑΟ 2

13. Αρετσού 2

14. Ελευθερούπολη 2

 

Επόμενη αγωνιστική (3η, 25/10)

Ασπίδα Ξάνθης – Αγ. Βαρβάρα

 Χαλκηδόνα – Ικαροι Σερρών

 ΑΕ Κομοτηνής – ΓΑΣ Κομοτηνής

 Αρετσού – Γαλάτιστα

 Ελευθερούπολη – Ζέφυρος 02

ΒΑΟ – ΚΣ Γέφυρας

 Ορφέας Ν. Σκοπού – ΧΑΝΘ

Τελευταία τροποποίηση στιςΔευτέρα, 29 Φεβρουαρίου 2016 13:09
επιστροφή στην κορυφή