×

Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 947
Menu

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (3η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής στους δύο ομίλους της Β' Εθνικής έχουν ως εξής:


1ος Όμιλος - 3η αγωνιστική

Φιλαθλητικός – Πανιώνιος 68-63
Παπάγος – Αμύντας 74-67
Κορωπί – Πανελευσινιακός 85-81
Ιωνικός Νικαίας – Ένωση Ιλίου 72-63
Κρόνος Αγ.Δημ – Χολαργός 66-73
Iκαρος Ν.Σμ. – Έσπερος 67-77
Ηράκλειο – Νίκη Αμαρουσίου 77-63
Προμηθέας Χαλ. – Εργοτέλης 67-61

Τα φύλλα αγώνος...

Ιωνικός Νικαίας – Ένωση Ιλίου 72-63
Τα δεκάλεπτα: 25-18, 44-36, 55-54, 72-63.
Iωνικός Ν.(Οικονόμου): Κούτουλας 4, Ντιμπ 5, Μπολάτογλου, Μούκας 8(2), Ρεκουνιώτης 4, Τασόπουλος 21, Λυκογιάννης 14, Βεσκούκης 10(1), Γιαννίκος 6(2).
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Μπέλλας Γιαν. 4, Καπινιάρης 24(1), Τσολάκης 6, Μπασδέκης 3(1), Μπέλλας Οδ. 17, Σκορδάς 4, Κόκκας 5.

Κρόνος Αγ.Δημ – Χολαργός 66-73
Διαιτητές: Διμπινούδης-Μηλαπίδης
Τα δεκαλέπτα: 16-19, 35-46, 49-56, 66-73
Κρόνος Αγ.Δημ (Σαββάτης): Μπάλας 9, Στραγανιώτης 1, Μητσάκης 11, Ξούρας 4, Κόης 4, Ζούκας 9, Αντωνόπουλος 2, Φρουσκλιάς 9, Ανδρεάτος 2, Γιαννόπουλος 2, Ματαλιώτακης 11, Περαντωνάκης 2.
Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Λάππας 11, Δρόσος 1, Παπάς 4, Αγόρης 10, Καρτέρης 2, Μουμπάρακ 14,Καραμπάς 5, Γραμματίκας 6, Κιαπέκος 4, Μπουργανός, Γιανναλέτσος 16

Φιλαθλητικός – Πανιώνιος 68-63
Διαιτητές: Πόντας – Καλογερόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 24-18, 45-43, 56-49, 68-63
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 12 (3), Πανταζής, Κεφαλάς, Λιακόπουλος 3 (1), Βαρνάβας 8, Σαμοθράκης 5, Λυμπερόπουλος 8 (2), Λεγκίκας 4, Τραφαλής 6, Αγγελόπουλος 2, Γκαβασιάδης 20 (2)
Πανιώνιος(Σορώτος): Γαρμπής, Παπαρέγκας 4, Βλάχος 6(1), Κόκκαλης 9, Ζώρζος 7(1), Μίχαλος 7(1), Φιλιππάκος 14(2), Τσιάκος 7, Αναγνωστάκης 9.

Iκαρος Ν.Σμ. – Έσπερος 67-77
Διαιτητές:Κοντύλης και Λιότσιος
Τα δεκάλεπτα: 17-12, 36-36, 51-51, 67-77
Ικαρος Ν.Σμ. (Αλ. Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 16, Μιχαλόπουλος 4, Δορκοφίκης 9(2), Παπαβασιλείου, Βούζας 2, Τζέμης 3, Βουρλίτης 11(1), Σταμάτης 14(3), Κάνας, Δραμογιάννης 4, Αντωνούτσος, Σακελλαρόπουλος 4.
Έσπερος (Ανδρέας Κεσαπίδης):Κατσαϊτης, Φραντζής, Στυλίδης 10(3), Μαγιντόμπε 1, Ροκανάς, Κελεσίδης 1, Γιαλελής, Αγγελόπουλος 8, Καραβανάς 9, Γκόβας 28(2), Ψαρόπουλος 12(2), Μακρής 8(1).  

Ηράκλειο – Νίκη Αμαρουσίου 77-63
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος - Καρακάσης
Τα δεκάλετα:13-17,34-29,57-47,77-63
Ηράκλειο (Ράλλης):Μεταξωτός 2, Πρωτογεράκης 2, Φραγκιαδάκης, Αυγενικός 10, Σπυριδάκης 2, Καραδολάμης 14 (2), Κουπίδης 20 (3), Μαραγκάκης 8, Αντωνογιαννάκης, Λιανός 15 (1), Κυρίτσης, Πάλλης 4.
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Τσεκένης Ι., Οικονομόπουλος 18 (1), Θωμόπουλος 2, Παυλίσεβιτς 16 (2), Κοντογιάννης 4, Κυπριτζόγλου 8, Ατζάμογλου, Σταθόπουλος 5, Σαλτουρίδης 1, Τσεκένης Α. Μούγιος 7, Μαύρος 2.

Παπάγος – Αμύντας 74-67
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος – Μαραμής
Τα δεκάλεπτα: 19-25, 35-31, 53-44, 74-67
Παπάγος (Καλογήρου): Οινοκομάκης 3(1), Βιδάλης 6(2), Σιμόπουλος, Αποστολίδης 5(1), Δέδες 9, Διαμαντόπουλος 16(1), Σιούτης 5(1), Υφαντής 3, Δορκοφίκης 15 (1), Ρουμπέας, Τζιβελέκας 12(3), Αρσένης
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 10, Αγγελόπουλος 11, Ρούσσος, Διαμαντόπουλος 17, Ματζούρος 2, Βαρδιάνος 9(3), Τίμης 2, Κουκουνιάς 8, Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 2, Βογιατζής 2, Καμπούρης 4

Κορωπί - Πανελευσινιακός 85-81
Διαιτητές: Ζακεστίδης-Κάρδαρης
Τα δεκάλεπτα: 28-20, 25-25, 15-11, 17-25
Κορωπί (Καρακώστας): Ντάσης 3(1), Μελάς 4, Κούσουλας 27(5), Καράμπελας, Υφαντής 8, Τύρλας 12, Στούκας, Αμπαράς 3(1), Σκλάβος 3, Χρύσης 7, Αγαδάκος 18(2), Σαρλής
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 17, Μιχαλούτσος 1, Ηλιάδης Β., Μποχωρίδης 28(6), Ντέντας 4, Σπηλιόπουλος, Ηλιάδης Ν. 6(2), Δούκας, Μπένος 1, Ματζιώρης 24(4)

Προμηθέας-Εργοτέλης 64-57
Τα δεκάλεπτα: 21-12, 16-20, 13-20, 15-5
Προμηθέας (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος 2, Καραθανασόπουλος, Σαμιώτης 2, Αλεξόπουλος 3, Τασιόπουλος 14(1), Καρούζος 13 (2), Παπαπαθανασόπουλος, Ζερβός 11, Ρώσης, Ανδρουλάκης 12 (1), Μαλούκος 7.
Εργοτέλης (Μακράκης): Δόσπρας, Κριθανάκης, Ξενάκης 8(1), Χασάπης, Σακελλαράκης 6, Καρακωνσταντάκης 7(1), Βασιλειάδης, Τσερκιτζόγλου 10(1), Πετράκης 14(2), Σκληβας 8, Καραλής 4

H Βαθμολογία

1. Ηράκλειο 6
2. Προμηθέας Χαλανδρίου 5
3. Πανιώνιος 5
4. Ένωση Ιλίου 5
5. Παπάγος 5
6. Χολαργός 5
7. Φιλαθλητικός 5
8. Εργοτέλης 4
9. Έσπερος Πατρών 4
10. Κορωπί 4
11. Νίκη Αμαρουσίου 4
12. Αμύντας* 3
13. Πανελευσινιακός* 3
14. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 3
15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 3
16. Ιωνικός Νικαίας** 2

* Έχει έναν αγώνα λιγότερο
** Έχει δύο αγώνες λιγότερους

2ος Όμιλος - 3η αγωνιστική

Πιερικός Αρχέλαος-Στρατώνι    57-62
Αίολος Αστακού-ΓΣ Λάρισας     80-61
Αγρίνιο-Καστοριά        56-55
ΑΕΛ-Ιωνικός Ιωνίας          86-66
Ερμής Λαγκαδά-Πολύγυρος        60-50
Ευκαρπία-Ανατόλια        73-56
Τιτάνες Παλαμά-Αργος Ορεστικό    88-75

Αίολος Αστ.-ΓΣ Λάρισας 80-61
Τα δεκάλεπτα 22-13, 38-34, 62-45, 80-61
Διαιτητές: Παφίλης–Τσιαπλής
Αίολος Αστ. (Κουταλιανός): Μπρόζος 10 (2), Μακρής, Παππάς 13 (1), Κατσαρές 9 (1), Κακλαμάνος 22 (1), Κιτσούλης 12 (1), Καλαντζής, Χαρισμίδης 14 (1), Λυμπάρης, Καραγιώργος.
ΓΣ Λάρισας (Πρίμορατς): Τσιαμπαλής 6 (1), Γοργόλης 2, Παπαχρήστος 5 (1), Λαμπρόπουλος 7 (2), Μπόγδανος 10 (2), Τσιαβές, Ντάλος 5, Αγγελόπουλος 8, Βαβάτσικος 10 (1), Κιουσιάτζας, Λεπενιώτης 8.

Αγρίνιο - Καστοριά 56-55
Τα δεκάλεπτα 12-7, 30-17, 43-34, 56-55
Διαιτητές: Παργιανόπουλος–Τσουμαχίδης
Αγρίνιο (Μυριούνης): Μπερερής 9, Τσιρώνης 4, Παραπούρας 11 (3), Ναούμης 8 (2), Μπαρούχας 8 (2), Σκαρλάτος, Μήτσου 9 (1), Γεωργούλας, Αναστασάκης 7.
Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 3 (1), Ματενίδης, Γυμνόπουλος 3 (1), Ντάλλης 7, Τασιούδης 4, Τσότσος, Βοϊβατόπουλος 8, Αντωνιάδης, Πανταζής 11 (3).

Πιερικός Αρχέλαος - Στρατώνι 57-62
Τα δεκάλεπτα 19-20, 34-38, 53-53, 57-62
Διαιτητές: Φουτζήλας–Τζιβελεκίδου
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Τσιλιγγαρίδης, Γκοντόπουλος 21 (4), Παρμακτσίδης 4, Γκογκίδης 8 (2). Παπαδόπουλος 4, Ζησόπουλος 2, Ασημάκης 9 (1), Τοπούζης 8, Οικονόμου 1.
Στρατώνι (Νικολαΐδης): Κολοκοτρώνης, Αμπατζάς 9 (1), Δήμου 6 (2), Αρνίδης 8 (2), Δεληγιάννης 2, Γεωργάκης 7 (1), Πασσαλίδης 2, Φλιάτης Ι. 11, Χαντζίδης 4, Φλιάτης Γ. 3, Δασκαλόπουλος 10.

ΑΕΛ-Ιωνικός Ιωνίας 86-66
Τα δεκάλεπτα 28-15, 46-36, 72-50, 86-66
Διαιτητές: Ταρενίδης–Ελευθεριάδης
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 2, Αθανασόπουλος 2, Σαριμπαλίδης 18 (6), Τσούτσος 9, Κουτίνας 12 (1), Κονδυλόπουλος 5 (1), Παπανικολάου 5 (1), Μαλτέσιος 7, Πολίτης 20 (4), Παπακώστας 6, Φιλιππόπουλος, Λαλάκης.
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Πρωτούλης 6, Παναγιώτου 19 (1), Βάλλιος 9 (1), Τοπουζίδης 5 (1), Μαυροκεφαλίδης 2, Μαλολάρι 15, Μούκας 3, Σαρρής 7, Τάκης, Κρομμύδας.

Τιτάνες Παλαμά - Αργος Ορεστικό 88-75
Τα δεκάλεπτα 18-12, 38-30, 56-58, 88-75
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Θεοδώρου
Τιτάνες Παλαμά (Σερίφης): Φαλιάκης, Τριανταφύλλου 21 (6), Αρχοντής, Γεωργαντζάς 5 (1), Παπαϊωάννου 17 (2), Ξένος, Τσέλιος 5 (1), Σταυρόπουλος, Αργύρης 10 (2), Χουχούμης 20 (6), Γκέρος 6, Αποστολάκης 4.
Αργος Ορεστικό (Καραταγλίδης): Σαββίδης 14 (2), Κίτσιου, Μιχαηλίδης 6 (1), Μπέλλος, Μαυρίδης 12, Τράντας 4, Κόττας 16 (2), Μανδαλάκης 15 (1), Χατζόπουλος 8, Ζίνης.

Ερμής Λαγκαδά - Πολύγυρος 60-50
Τα δεκάλεπτα 10-10, 23-24, 36-31, 60-50
Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ.-Πιτσίλκας Β.
Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης): Καϊκλής 6 (1), Ρίζος, Μήνου, Ακεψιμαΐδης 16 (1), Γεωργιάδης 12 (2), Νότης 2, Παρίτσης 7, Πιλκούδης 1, Βενετίδης, Ελευθεριάδης 2, Γκαμούρας 7, Καντάρκος 4.
Πολύγυρος (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Μιλωνάς, Τσιμπής 6 (1), Γαυριηλίδης, Κοτζαγιάννης 8, Παπασαραφιανός, Τσιούντος 9 (1), Βούλγαρης 4 (1), Ζεϊμπέκης 5 (1), Χρηστίδης 2, Νουκάρης 7, Πιπιλιάρης 9, Χαριστός.

Ευκαρπία - Ανατόλια 73-56
Τα δεκάλεπτα: 21-19, 40-28, 56-41, 73-56
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Τζιοπάνος
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Ματενίδης 7, Τζινόπουλος 6, Δώδος 5 (1), Κουντουρατζόγλου 15, Κουτζιομήτρος 3 (1), Κολότσιος, Γκαβέζος, Παουλεάνου, Απιδόπουλος 6, Γκόφας 4, Σουτζόπουλος 21 (4), Κόκουρας 6.
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Δοξάκης 3 (1), Σιώπης 7, Γαλανίδης 11 (1), Τριανταφυλλίδης 13,(1), Θεοδωρίδης 2, Καραμανώλης 4, Σιώμος 16 (1), Βεργίνης, Βρέττας.


Η βαθμολογία
1. Αίολος Αστακού    6
2. Ευκαρπία        5
3. Ανατόλια         5
4. Αγρίνιο         5
5. Ερμής Λαγκαδά    4
6. Στρατώνι        4
7. Τιτάνες Παλαμά    4
8. Αργος Ορεστικό    4
9. Πιερικός Αρχέλαος    4
10. ΓΣ Λάρισας        4
11. Πολύγυρος        4
12. Καστοριά        3
13. ΕΑΚ Θεσσαλονίκης    3
14. Ιωνικός Ιωνίας    3
15. ΑΕΛ            2

Τελευταία τροποποίηση στιςΔευτέρα, 19 Οκτωβρίου 2015 12:44
επιστροφή στην κορυφή