Menu

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (2η αγωνιστική)

Πανιώνιος, Ένωση Ιλίου και Ηράκλειο στον 1ο Όμιλο, Αίολος Αστακού και Ανατόλια στον 2ο ζευγάρωσαν τις νίκες τους στη 2η αγωνιστική της Β’ Εθνικής Κατηγορίας.

 

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Εργοτέλης-Φιλαθλητικός 70-62

Πανιώνιος-Παπάγου 83-77

Αμύντας-Κορωπί 69-61

Ένωση Ιλίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 66-59

Χολαργός-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 70-62

Έσπερος ΑΟΠΑ-Ηράκλειο 67-72

Προμηθέας Χαλ.-Νίκη Αμαρουσίου 95-75

Τετάρτη 28/10

Β’ Ελευσίνας 17.00 Πανελευσινιακός-Ιωνικός Νικαίας

 

Οι αγώνες αναλυτικά

Εργοτέλης-Φιλαθλητικός

Διαιτητές:Δημόπουλος-Σοφιανόπουλος

Δεκάλεπτα: 22-12, 36-36, 57-46, 70-62

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης):Δόσπρας, Κριθινάκης, Ξενάκης 2, Μαχαιριανάκης, Τσερκιτσόγλου 12 (3), Σακελλαράκης 6 (1), Καρακωνσταντάκης 6 (1), Βασιλειάδης 2, Πετράκης 9 (2), Αρναουτάκης 2, Σκλήβας 11, Καραλής 20 (4)

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας):Παπαδημητρίου 10 (2), Κελαϊδής, Γκαβασιάδης 4, Κεφάλας, Λιακόπουλος 2, Βαρνάβας 10 (1), Σαμοθράκης 12 (1), Πανταζής 6, Λεγκίκας 13 (1), Τραφαλής 3 (1), Πρέκας, Οκεκουοϊέν 2

 

Πανιώνιος-Παπάγου 83-77

Διαιτητές:Αναστασίου-Διμπινούδης

Δεκάλεπτα:13-18, 35-33, 62-54, 83-77

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Σορώτος):Βλάχος 18 (4), Τσιάκος 16 (2), Ζώρζος 11 (1), Μίχαλος 10 (1), Κόκκαλης 8, Φιλιππάκος 7 (1), Αναγνωστάκης 2, Μουρίκης 4, Παπαρέγκας 3 (1), Πρισκομάτης 2, Γαρμπής 2

Παπάγου (Καλογήρου):Βιδάλης 17 (3), Αποστολίδης 2, Δέδες 17 (2), Διαμαντόπουλος 7, Σιούτης 10 (1), Υφαντής 6 (2), Δορκοφίκης 12 (3), Αρσένης 2, Τζιβελέκας 4

 

Αμύντας-Κορωπί 69-61

Διαιτητές: Πόντας-Πολυχρόνης

Δεκάλεπτα: 11-14, 32-30, 47-44, 69-61

ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός):Ζούπας 9, Αγγελόπουλος 15 (1), Διαμαντόπουλος 6 (1), Ματζούρος, Βαρδιάνος 6 (2), Πίνης 7 (1), Κουκουνιάς 10 (2), Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 2, Βογιατζής 10, Καμπούρης 4

ΚΟΡΩΠΙ (Καρακώστας):Ντάσης 2, Μελάς 5 (1), Κούσουλας 15 (3), Αμπαράς 2, Υφαντής 12 (1), Καράμπελας, Κερασοβίτης, Στούκας 1, Σκλάβος 19 (2), Χρύσης 5, Αγαδάκος, Σαρλής

 

Ένωση Ιλίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 15-22

Διαιτητές:Μπούκας-Θεοδωρόπουλος

Δεκάλεπτα: 15-22, 31-33, 49-47, 66-59

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Πανούλιας):Βαϊδάκης 5, Γ. Μπέλλας 8 (2), Καπινιάρης 11 (2), Φουντάς Α. 2, Ραλλάκης, Τσολάκης 12 (1), Μπασδέκης 5 (1), Μπέλλας Ο. 8, Κόκκας 2, Σκορδάς 7 (1), Στρατομήτρος 2, Γεωργιάδης 4

ΚΡΟΝΟΣ (Σαββάτης): Μπάλας 3 (1), Στραγανιώτης 3, Μητσάκης 3 (1), Ξούρας 3 (2), Κόης 3 (1), Ζούκας 6, Αντωνόπουλος 9 (1), Φρουσκλιάς 7, Χαλβατζής 10, Γιαννόπουλος 3, Ματαλιώτακης 9, Περαντωνάκης

 

Χολαργός-Ίκαρος Ν. Σμύρνης

Διαιτητές:Παυλόπουλος-Χρηστίδης Π.

Δεκάλεπτα: 23-12, 42-29, 59-43, 70-62

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Χατζηπανηγύρης):Τσουβελέκακης, Λάππας 9, Δρόσος, Παπάς 11 (1), Αγόρης 14 (3), Καρτέρης 4, Μουμπάρακ 17, Γραμματίκας 6 (2), Κιαπέκος 4, Μπουργανός, Γιανναλέτσος 5

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Μακρυδήμας):Σημαιόπουλος 10 (2), Μιχαλόπουλος 14, Δορκοφίκης 12 (2), Γιαννακοδήμου, Βούζας 4, Τζέμης 2, Βουρλίτης 6 (1), Σταμάτης 2, Δαρμογιάννης 4, Αντωνούσος, Σακελλαρόπουλος 8 (2)

 

Έσπερος ΑΟΠΑ-Ηράκλειο 67-72

Διαιτητές:Τσαρούχα-Μηλαπίδης

Δεκάλεπτα: 19-17, 33-43, 52-59, 67-72

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ(Κεσαπίδης): Φραντζής 5, Τρυφωνόπουλος, Στυλίδης 13 (2), Μαγιντόμπε 12 (1), Καραβανάς 11, Μακρής 13 (3), Γκόβας 4 (1), Ψαρόπουλος 6 (2), Αγγελόπουλος 3

ΗΡΑΚΛΕΙΟ(Ράλλης): Αυγενικός 15 (2), Σπυριδάκης 2, Πρωτογεράκης, Καραδολάμης 13 (3), Κουπίδης 12 (2), Φραγκιαδάκης, Κυρίτσης 5 (1), Λιανός 11 (1), Μαραγκάκης, Πάλλης 14

 

Προμηθέας Χαλ.-Νίκη Αμαρουσίου

Διαιτητές:Σπυρόπουλος Σπ.-Ραχιώτης      

Δεκάλεπτα: 24-26, 53-42, 73-60, 95-75

Προμηθέας (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος 2, Καραθανασόπουλος 14(4), Σαμιώτης, Αλεξόπουλος 5, Σιδερής, Τασιόπουλος 15(1), Καρούζος 28(6), Παπαθανασόπουλος 11, Ζερβός 11(2), Ανδρουλάκης 2, Μαλούκος 7

Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Τσέκενης Ι. 3(1), Οικονομόπουλος 16(1), Θωμόπουλος 2, Παβλίσεβιτς 16(2), Κοντογιάννης 1, Κυπριτζόγλου 24(1), Ατζαμόγλου 3, Σταθόπουλος, Σαλτουρίδης, Τσέκενης Α. 3(1), Μούγιος 7

 

 

Η βαθμολογία

1.Πανιώνιος 2-0 4

2.Ένωση Ιλίου 2-0 4

3.Ηράκλειο 2-0 4

4.Παπάγου 1-1 3

5.Χολαργός 1-1 3

9.Προμηθέας Χαλ. 1-1 3

12.Εργοτέλης 1-1 3

6.Φιλαθλητικός 1-1 3

7.Νίκη Αμαρουσίου 1-1 3

16.Αμύντας 1-0 2

5.Πανελευσινιακός 1-0 2

8. Έσπερος Π. 0-2 2

10.Κρόνος Αγ. Δημητρίου 0-2 2

14.Κορωπί 0-2 2

13.Ίκαρος Ν. Σμύρνης 0-2 2

15.Ιωνικός Ν. 0-0 0

Η Επόμενη Αγωνιστική (18/10): Φιλαθλητικός-Πανιώνιος, Παπάγου-Αμύντας, Κορωπί-Πανελευσινιακός, Ιωνικός Ν.-Ένωση Ιλίου, Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Χολαργός, Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Έσπερος Π.-Ηράκλειο-Νίκη Αμαρουσίου, Προμηθέας-Εργοτέλης

 

 

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Άργος Ορεστικό-Πιερικός Aρχέλαος 78-73

Στρατώνι-Αίολος Αστακού 65-86

ΓΣΛ 1928-Αγρίνιο 81-62

Καστοριά-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 72-65

Ιωνικός Ιων.-Ερμής Λαγκαδά 53-61

Πολύγυρος-Ευκαρπία 76-59

Τιτάνες Παλαμά-Ανατόλια 65-83

 

Οι αγώνες αναλυτικά:

Άργος Ορεστικό-Πιερικός Αρχ. 78-73

Διαιτητές:Ζαχαρής-Παργιανόπουλος

Δεκάλεπτα: 22-14, 38-34, 56-51, 78-73

Αργος Ορεστικό (Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος, Σαββίδης, Κίτσιου, Μιχαηλίδης 27 (7), Μπέλλος, Μαυρίδης 9, Τράντας 9 (1), Κόττας 21, Μανδαλάκης 12 (2), Χατζόπουλος, Ζίνης, Παντελίδης

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Τσιλιγγαρίδης, Χριστόδουλου, Γκοντόπουλος 20 (3), Παρμακτσίδης 2, Γκογκίδης 17 (3). Παπαδόπουλος, Ζησόπουλος 5 (1), Σαββίδης, Καλτσούνας, Ασημάκης 11 (3), Τοπούζης 16, Οικονόμου 2
 

Στρατώνι-Αίολος 65-86

Διαιτητές:Αστακού Παπαγερίδης-Ντούρας

Δεκάλεπτα: 14-21, 28-47, 45-68, 65-86

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Νικολαΐδης):Κολοκοτρώνης, Αρνίδης 11 (2), Δήμου 12 (2), Ρέμπελος 1, Δεληγιάννης 3 (1), Γεωργάκης 5 (1), Πασσαλίδης 4, Φλιάτης Γιάννης 5, Φλιάτης Γιώργος, Χαντζίδης, Παπάς, Δασκαλόπουλος 24

ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΣ (Κουταλιανός):Μπρόζος 17 (3), Καλλισώρας 3 (1), Μπεκατώρος, Παππάς 9 (1), Καλαντζής, Θανόπουλος 4, Κακλαμάνος 10 (2), Κιτσούλης 15, Κατσαρές 6, Χαρισμίδης 8, Ψωμάς-Λυμπάρης 8, Μακρής 6

 

ΓΣΛ 1928-Αγρίνιο 81-62

Διαιτητές:Δεληγιαννίδης-Τζιοπάνος Ν.

Δεκάλεπτα: 23-12, 42-33, 60-52, 81-62

ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Πρίμορατς): Τσιαμπαλής 11 (3), Γοργόλης 4, Παπαχρήστος 11 (1), Λαμπρόπουλος 18 (5), Μπόγδανος 7, Τσιαβές 4, Ντάλος 2, Αγγελόπουλος 8, Βαβάτσικος 10, Χανέλι 3 (1), Κουσιάντζας, Λεπενιώτης 3

ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Μπερερής 9 Τσιρώνης 2, Παραπούρας, Ναούμης 15 (2), Μπαρούχας 11 (2), Σκαρλάτος 4, Μήτσου 8, Γεωργούλας 9 (1), Αναστασάκης 2, Πουρνάρας 2

 

Καστοριά-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης

Διαιτητές:Παπαδόπουλος Θ-Ελευθεριάδης

Δεκάλεπτα: 19-20, 36-33, 51-52, 72-65

KΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Δαραδίγκας, Λέκος, Ματενίδης 5, Γυμνόπουλλος 6, Βίτσιος, Αντωνιάδης 11 (2), Δάλης 12 (2), Τασιούδης 19, Τεπετίδης 6 (2), Τερσενίδης, Τότσος 2, Πανταζής 11 (1)

ΕΑΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Νικολαΐδης): Δικταπανίδης, Καλπαξίδης 9, Παπαβασιλείου, Γαιτανίδης, Γαρέζος 1, Καραϊσκάκης 7, Παπαθανασίου 13 (2), Δάλτας 10 (1), Μπέγος 7 (1), Πολιτόπουλος, Γιαννούλης 18

 

Ιωνικός Ιων.-Ερμής Λαγκαδά 53-61

Διαιτητές:Λόρτος-Τζίμα

Δεκάλεπετα: 19-16, 35-28, 43-45, 53-62

Ιωνικός (Μπαξεβάνης): Μητακίδης, Πρωτούλης 11 (1), Παναγιώτου 15 (1), Ψευτογκάς 2, Βάλλιος, Τοπουζίδης 6 (2), Σιδηροηλίας, Μαυροκεφαλίδης, Μαλλολάρι, Μούκας 9 (1), Πολυχρονίδης, Κρομμύδας 10

Ερμής (Αγγελής): Αϊκλής, Ρίζος, Μίνου, Ακεψιμαϊδης 17 (2), Γεωργιάδης, Νώτης 10, Παρίτσης 15 (1), Πιλκούδης, Βενετίδης, Γκαμούρας 13, Ελευθεριάδης, Καντάρκος 7 (1)

 

Πολύγυρος-Ευκαρπία

Διαιτητές:Δημάδης-Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 15-10, 33-26, 53-36, 76-59

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Τσιμπής 22 (3), Κοτζαγιάννης 8, Παπασαραφιανός 6, Τσιούντος 7, Βούλγαρης 3 (1), Ζεϊμπέκης 13 (3), Νουκάρης 4, Πιπιλιάρης 13

ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Αμοιρίδης): Ματενίδης 13 (3), Τζινόπουλος 6, Δώδος Κουντουρατζόγλου 15 (1), Γκουτζιομήτρος 2, Κολότσιος, Παουλεάνου 2, Γκαβέζος 2, Απιδόπουλος 4, Γκόφας, Σουτζόπουλος 11, Κόκουρας 4

Τιτάνες Παλαμά-Ανατόλια

Διαιτητές:Τσιαπλής-Κατωτικίδης

Δεκάλεπτα: 16-24, 36-47, 53-65, 65-83

Τιτάνες Παλαμά (Σερίφης): Φαλιάκης 2, Τριανταφύλλου 8 (1), Αρχοντής 3 (1), Γεωργαντζάς 14 (1), Παπαϊωάννου 8, Τσέλιος 2, Σταυρόπουλος, Αργύρης 4, Χουχούμης 8 (2), Γκέρος 10, Αποστολάκης 6

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Γκάτζιας 4 (1), Δοξάκης, Σιώπης 13 (1), Γαλανίδης 19 (4), Τριανταφυλλίδης 15 (1), Θεοδωρίδης 2, Καραμανώλης 4, Βρεττάς, Σιώμος 14, Βεργίνης 12.

 

 

 Η βαθμολογία

1.Αίολος Αστακού 2-0 4

2.Ανατόλια 2-0 4

3.Πιερικός-Αρχέλαος 1-1 3

4.ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 1-1 3

5.Ευκαρπία 1-1 3

6.ΓΣΛ 1928 1-1 3

7.Αγρίνιο 1-1 3

8.Πολύγυρος 1-1 3

9.Άργος Ορεστικό 1-1 3

10.Καστοριά 1-0 2

11.Ερμής Λαγκαδά 1-0 2

12.Στρατώνι 0-2 2

13.Ιωνικός Ιων. 0-2 2

14.Τιτάνες Παλαμά 0-2 2

15.ΑΕΛ 0-0 0

Η επόμενη αγωνιστική (18/10): Πιερικός Αρχέλαος-Στρατώνι, Αίολος Αστακού-ΓΣΛ 1928, Αγρίνιο-Καστοριά, ΑΕΛ-Ιωνικός Ιωνίας, Ερμής Λαγκαδά-Πολύγυρος, Ευκαρπία-Ανατόλια, Τιτάνες Παλαμά-Άργος Ορ.

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 11 Οκτωβρίου 2015 22:14
επιστροφή στην κορυφή