Menu

Αποτελέσματα A2 Γυναικών – 2η Αγωνιστική

Με τη διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας των γυναικών.

Στον όμιλο του Νότου, Κρόνος Αγίου Δημητρίου, Πανιώνιος και Δάφνη Αγ. Δημητρίου παραμένουν αήττητοι.  Όσον αφορά στον όμιλο του Βορρά ΠΑΣ Γιάννινα, ΑΟ Σερρών, Τιτάνες Δράμμας και Νίκη Λευκάδας συνέχισαν με νίκες.

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα:

Αρκάδι Ρ. –Δάφνη Αγ. Δημ.  50-52

Διαιτητές: Μαυρατζάς-Νάστος

Δεκάλεπτα : 11-12, 19-23, 29-40, 50-52

Αρκάδι Ρεθ.: Μπότση 16(2), Τζουγκράκη 13(2), Αγαθαγγέλου 2, Καούκη 5(1), Λίτσι 10(2), Λελεδάκη 4, Περράκη.

Δάφνη Α.Δημ: Τσιφτελή 9, Μανώλη 14(1), Παπακωνσταντίνου Α. 2, Παπακωνσταντίνου Β. 1,Χατζόγλου 1,  Ακρίβου 2, Τετενέ 2, Τσουκαλά 21(1) , Καλογεροπούλου

 

 Άρης Πετρούπολης  -  Ηρόδοτος 72-41

Διαιτητές : Χαϊνά , Κοτσίρης

Δεκάλεπτα : 12-09, 34-21 , 49-38, 72-41

Άρης Πετρ.:  Αμίτση 1 Μπαράκου 5(1) , Καβαλάρη 4, Λιάγκα 5, Μοίρα 9 , Πλούμπη 10(1), Ροϊδου 4, Ανωγειανάκη 5(1) , Τσέρου 14(1), Μακρυνίκα 15, Φάσουρα

Ηρόδοτος:  Γιαλιτάκη 6 , Βαρλετζή Ν. 3, Νισταζάκη , Κουλούρη Στ.  Κοιλάδη 4, Λαζάϊ , Κουλούρη Μ. 6, Δανδουλάκη 13, Σακουλάκη 5, Καλαϊτζάκη 2 , Βαρελτζή Αργ. Φωτιάδη 2

 

Π. Φάληρο – Πανιώνιος  56-66

Διαιτητές : Ορφανός Ι. , Κοτσώνης

Δεκάλεπτα: 15-14, 30-30, 43-47, 56-66

Π. Φάληρο: Τσίκουτα 3(1), Ντζαμαρία 7(1), Χριστακοπούλου 3(1) Πριόνα 3(1), Δεγαϊτη , Γιαννέλη , Πετράκη 1, Θεοδωρομανωλάκη 13(1), Μάναλη, Κανονίδου 11(3), Δραγωνέα , Γιαμπάνη 15

Πανιώνιος : Κουτανίτη, Λόξα, Κύρου 6, Μπότσαρη, Σταμπούρλου 13(1), Στυλιαρά 4, Στεφανίδου 21(1), Γρηγορίου 10(1), Παναγιωτοπούλου 12.

 

 Μελίσσια – Ίκαρος Καλλιθέας 66-43

Διαιτητές : Λύρας , Καλογριάς

Δεκάλεπτα:  18-07, 30-21, 43-30, 66-43

Μελίσσια: Καραβέλη 6 , Καμπουράκη 4, Τσιχριτζή 8, Δούρου , Κοιλιαρίδη 8(2), Βαγδατλή 2, Ζακυνθινού 6, Καπερώνη 4, Σκαρόγιαννη 18 , Τσουκαλά 10

Ίκαρος Καλλιθέας: Μαρίνου 5(1) , Λιγνού , Κουτσαυγουστή 2, Μπρούλια , Ακρίβου , Παπαϊωάννου 2, Δασκαλοπούλου 17 , Μανέα , Ζότοβα 17(1) , Τσελεπίδου

 

Κρόνος Αγ. Δημ.-Σπόρτιγκ 53-45

Διαιτητές: Λαζαρίδης , Γαρίνη

Δεκάλεπτα: 15-06, 22-17, 40-31, 53-45

Κρόνος Αγ. Δημ.:  Καμένου 12(2) , Εμμανουηλίδου , Μπακάλη 11 , Τζανετάτου , Οικονομάκη 3, Σπαθάρη 6, Πανταζή 4, Ξάνθου 5, Ζικυρίδου 12.

Σπόρτιγκ : Παυλοπούλου 2, Ναβροζίδου 10, Αστραντίνη 3(1), Νταή , Βαφειάδη 13(2), Καναβάρου, Χιώτη 11, Βούλγαρη 2, Γιαννακάκου, Κοτσιαύτη 4.

Καλαμάτα 1980-ΦΕΑ 20-0 (α.α.)

Βαθμολογία

1. Κρόνος Αγ. Δημ.          4             

2. Πανιώνιος     4             

3. Δάφνη Αγ. Δημητρίου                             4

4. Άρης Πετρούπολης   3

5. Αρκάδι Ρεθύμνου      3

6. Σπόρτιγκ       3

7. Μελίσσια       3

8. Παλαιό Φάληρο         3

9. Καλαμάτα 1980         3

10.  Ίκαρος Καλλιθέας2

11. Ηρόδοτος   2

12. ΦΕΑ               0

 

 

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Νίκη Λευκάδας – Ολύμπια Λάρισας  65-57  

Δεκάλεπτα: 12-16, 34-25, 45-38, 65-57

Διαιτητές: Πετρόπουλος Β.-Μακρόπουλος

Νίκη Λευκάδας: Χαιριστανίδου 18, Αργυρού 2, Τζίμπο, Κανταρά 7, Μπαλλά, Κρητικου 3(1), Ψυχογιού 18(1), Καββαδία, Μοσχοπούλου 17(2).

Ολύμπια Λάρισας: Κυριστάκα 11(1), Καψοκόλη 2, Σουλιώτη 2, Σπυροπούλου 7(1), Χαβαλέ 22(2), Σκαρλη, Κουτσουνούρη 13(1), Καλλίδη, Ντριστέλλα.

 

ΕΟ Σταυρούπολης –Άρης  70-79

Δεκάλεπτα: 20-19, 34-42, 49-61, 70-79

Διαιτητές: Εμμανουήλ-Σελεβός

ΕΟ Σταυρούπολης: Αγγέλου 10(1), Δημητριάδου, Τριανταφύλλου 9, Κεσόγλου 25(1), Δριστέλλα, Σαμαρά 4(1), Πετρίδου 12, Σταυρίδου, Παυλίδου 10, Κανέλλογλου, Αναγνώστου, Μαγδαλιαννίδου.

Αρης: Κιλαζίδου 11, Τσινέκε Ε. 9, Πολύχρου 9(3), Αντωνιάδου 2, Τσαμπάκου, Τσινέκε Κ. 19(3), Γιοβαννούδη 2, Χατζηαράπη, Ιγγλέζου, Τζιότζιου 5, Χρηστίδου 8, Σταμπουλίδου 14(1).

 

Τιτάνες Δράμας – Ηρακλής  58-48     

Δεκάλεπτα: 19-15, 33-22, 47-34, 58-48

Διαιτητές:  Καλέσης-Λαδάς

Τιτάνες Δράμας: Γαϊτάνη Ε. 5, Στάικου 2, Γαϊτανίδου 4, Κεσεσίδου 5, Φούντα, Γιαντσιώρη 7, Πελτέκη 13, Κουτούση 18, Αρσένογλου 4(1), Δημητρακούδη, Κυριακίδου, Χατζησάββα. 

Ηρακλής: Τσουμπερλή 6, Σταμπή 9, Κογκαλίδου 5(1), Ντάλλα 2, Σολωμού, Τσάντα 5(1), Ρουμελιώτου, Οικονόμου 4, Αθανασιάδου 11(1), Γεροστεργίου, Σαμαρά 2, Λογδανίδου 4.

 

ΠΑΣ Γιάννινα – Ασπίδα Ξάνθης  80-37   

 Δεκάλεπτα: 12-13, 34-18, 60-25, 80-37

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης-Τσιρόγλου

ΠΑΣ Γιάννινα:  Ντόκου 19(4), Θωμά 15(3), Σαρηγιαννίδου 14, Μεντεσίδου 15, Παπαδιά 1, Γιοπίτσα, Παπαδοπούλου 14, Παπαδιαμάντη, Τσακτσίρα, Λαδοπούλου, Βαλάκου, Ζέρβα 2.

Ασπίδα Ξάνθης: Μεχμέτ Ουστά, Καραλίδου Σ. 11, Παπαευαγγέλου 8(2), Ψωμαδοπούλου, Ομέρογλου, Παπαδοπούλου 2, Αραμπατζή, Μαμαλίκατζη 8, Παπαχρυσοβέργη 2, Ζιώγα 5, Καραλίδου Β. 1, Χαλκίδου.

 ΑΕ Πυλαίας - ΑΟ Σερρών 36-52     

Δεκάλεπτα: 7-5, 18-21, 23-43, 36-52

Διαιτητές: Καρακώστας-Παζόλης

ΑΕ Πυλαίας: Στάνη 4, Γρηγοριάδου, Λίτσιου 3(1), Σταματέλου, Τζίκα, Ντάμπη 8, Ντόζη, Λάλου 4, Αγαθεγγελίδου 12(4), Καζαντζή 5, Κουλακιώτη.

ΑΟ Σερρών: Μαραγκού 2, Τόγα 7(2), Μπακιρτζίδου Κ., Μπακιρτζίδου Μ. 12, Τζιαμπάζη 6(2), Χωλοπούλου Ν. 15(3), Χωλοπούλου Μ. 1, Πρόικου 3, Ρίζου, Γκλεζάκη 6

 

 Ν. Βότσης –Απόλλων Καλαμαριάς  45-76

 Δεκάλεπτα: 4-21, 23-40, 35-63, 45-76

Διαιτητές:  Τσούλης-Παπαδοπούλου Χρ.

Ναύαρχος Βότσης: Καρπώνη 2, Βατσιτσίδου 10, Κωνσταντινίδου, Μηταριώτη 2, Ευσταθίου 7, Τυφλού 13(2), Ζηβώνη 5, Διβόλη, Γιοβανοπούλου, Τζήμου 4, Παπαδάκη 2.

Απόλλων Καλαμαριάς: Ζαμπουρίδου 6, Θεοδωρίδου 5(1), Καλαντίδου 10, Νασουφίδου 5, Παλλάνη 15(3), Καζαντζή 18(1), Νικολαϊδου, Αραμπατζή, Καϊμακτσή, Τομπουλίδου 2, Φλώρου 15(1). 

 

Βαθμολογία

1. ΠΑΣ Γιάννινα                               4

2 . ΑΟ Σερρών   4

3. Τιτάνες Δράμας         4

4. Νίκη Λευκάδας           4

5. Ολύμπια Λάρισας      3

6. Απόλλων Καλαμαριάς             3

7. Άρης3

8. ΑΕ Πυλαίας  3

9. Ηρακλής        2

10.  ΕΟ Σταυρούπολης2

11. Ασπίδα Ξάνθης        2

12. Ν. Βότσης   2

Τελευταία τροποποίηση στιςΠέμπτη, 30 Οκτωβρίου 2014 10:46
επιστροφή στην κορυφή