Menu

Β’ Εθνική (1η αγωνιστική): Αποτελέσματα, αγώνες, βαθμολογία

Τα αποτελέσματα, οι αγώνες και η βαθμολογία μετά την 1η αγωνιστική στον 1ο, 2ο και 4ο Όμιλο της Β’ Εθνικής Ανδρών:

1ος Όμιλος

Η νίκη του Εσπέρου επί της Κορίνθου ξεχώρισε στην πρεμιέρα του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής, ενώ σημαντική ήταν και η εκτός έδρας επιτυχία του Πανελευσινιακού επί του Ληξουρίου.

Αποτελέσματα

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 100-93
Ιωνικός ΑΣ ΝΦ-ΑΣ Παπάγου 46-84
Νέο Ληξούριο-Πανελευσινιακός ΑΟΚ 78-80

ΠΟΚ Έσπερος-ΚΑΟ Κορίνθου 91-82
ΑΠΑΣ Τα Φανάρια-ΑΕΝ Κηφισιάς 79-72
ΑΟ Ένωση Ιλίου-ΑΕ Πεντέλης 80-71
Εθνικός ΟΦΠΦ-ΑΟ Αχαγιά ’82 81-67

Η Βαθμολογία

1.Εθνικός Πειραιά 2 (1-0)
2.Έσπερος Καλλιθέας 2 (1-0)
3.Ένωση Ιλίου 2 (1-0)
4.Παπάγου 2 (1-0)
5.ΦΕΑ 2 (1-0)
6.ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 2 (1-0)
7.Πανελευσινιακός 2 (1-0)
8.ΝΕΟΛ 1 (0-1)
9.ΑΕΝ Κηφισιάς 1 (0-1)
10.Αργοναύτης Ραφήνας 1 (0-1)
11.Ιωνικός ΝΦ 1 (0-1)
12.Πεντέλη 1 (0-1)
13.ΚΑΟ Κορίνθου 1 (0-1)
14.Αχαγιά 82 1 (0-1)

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 100-93
Διαιτητές : Κωνσταντινόπουλος-Ουσταμπασίδης-Γρίβα
Δεκάλεπτα :΄24-29, 47-53, 79-72, 100-93
ΦΕΑ (Καρατζάς) : Ζήρος 5, Στεργιάκης 18 (1), Γκαϊντάσοφ 10 (2), Καραλευθέρης 24 (3), Μπάρδας 22 (3), Λίτσιος 5 (1), Δήμου 2, Παπακώστας 5, Γεωργοπαπαδάκος 9 (2), Αφαλίδης, Πανουσόπουλος.
Αργοναύτης (Γιαννάκοπουλος) : Σβάρνας 10, Ζακυνθινός 16 (1), Λίτσος 27 (2), Σταμέλος 13, Συγγούνας 7, Λαμπρόπουλος, Δαρμής 4, Μέξης 13, Μητσάκης 3,Κόνιαλης 

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ – ΠΑΠΑΓΟΥ 46-84
Διαιτητές : Στρέμπας-Σπυρόπουλος-Καρακωνσταντόπουλος
Δεκάλεπτα : 12-20, 23-44, 39-58, 46-84
Ιωνικός ΝΦ (Ζάχος) : Παπαδημητρίου 2, Χόρτσας 5(1), Βούρτσης 7(1), Σπανός 19(3), Σακελλαρόπουλος 3(1), Μαραθάκης,Τζιλιάνος, Κουτσούκος, Θωδος 10, Κατσούλης, Τσουκαλάς, Αρσενικός.
Παπάγου (Διαμαντόπουλος) : Μπάλας 19(4), Τσιτσιγιάννης, Τρίχας 3(1), Κωνσταντακόπουλος 9, Χρυσός 18(3), Καρακατσάνης, Κώτσης 2, Καραβανάς 19, Παπαζήσης 3(1), Μερκούρης 2, Μπάλος 6, Πάλλης 3(1).

ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 78-80
Διαιτητές :Ρίζος-Νάστος-Μπακετέα
Δεκάλεπτα : 23-26, 40-36, 61-61, 78-80
ΝΕΟΛ (Τζουγανάτος) : Αντωνάτος 4, Ιωάννου 10 (2), Μιχάλογλου 13 (1), Λαμπρόπουλος Β. 14 (2), Ψαρόπουλος 14 (2), Μαρούλης, Τρυφωνόπουλος 2, Ρεκουνιώτης 14, Λαμπρόπουλος Δ. 9 (1)
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος – Βούλγαρης) : Ανέστης 4, Καράμπελας 6 (2), Καπώνης 4, Σεργιένκο, Ντιπ 25 (3), Μουμπάρακ 34 (7), Λεκάκης, Κρασάκης 7

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 91-82
Διαιτητές :Καρπάνος-Μαρινάκης-Ελ Ανύ
Δεκάλεπτα : 23-23, 47-43, 71-63, 91-82
Έσπερος Καλλιθέας (Ταυρόπουλος) : Αγγελόπουλος 20 (1), Ταταράκης 2, Μπασδέκης 8 (1),  Ορφανουδάκης, Καπρής 11, Κωτσόπουλος, Κ.Χαρούνι 5 (1), Λογοδότης, Ευστρατίου 18 (1), Τσακίρης, Ν.Χαρούνι 16 (2), Μαγιντόμπε 11 (2)
ΚΑΟ Κορίνθου (Σορώτος) : Γ.Μακρής 3 (1), Καπερώνης, Δ.Μακρής 21 (4), Ντρόμπαρης, Λιακόπουλος 19, Φακοπουλίδης 2, Περδικάρης 13, Λάκοβ 3 (1), Αρσένης, Κωνσταντίνου 14 (3), Χαικάλης 7 (1), Ετζιάκα

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΠΕΝΤΕΛΗ 80-71
Διαιτητές : Σκαλτσής-Χρηστίδης Η.-Γεράνιος
Δεκάλεπτα : 18-24, 46-44, 64-58, 80-71
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας – Καρακατσάνης): Μπολάτογλου 6, Γεροκώστας 18, Σπυρόπουλος 20(3), Μανταλβάνος 17, Μπέλλας Οδ. 6, Μπέλλας Γ. 2, Τσιουμπρής 8, Φουντάς 3, Τσακίρης, Μούχο, Καλύβας, Δάλλας
Πεντέλη (Χαροτματσίδης) : Ιωάννου 8, Τσακίρης 1, Γιαννίκος 6, Γραμματικός 16 (3), Νάσσης, Παπαπέτρου 13 (2), Καστανιώτης 6, Νικολακόπουλος 5 (1), Ματζιώρης 6 (1), Ψαρόπουλος 10 (1).

Η επόμενη αγωνιστική (18/10)
Πεντέλη – Φανάρια
Αχαγιά – Ένωση Ιλίου
ΚΑΟ Κορίνθου – Εθνικός
Αργοναύτης – Έσπερος
Παπάγου – ΦΕΑ
Πανελευσινιακός – Ιωνικός ΝΦ
Κηφισιά – Ληξούρι  

 

2ος Όμιλος

Ο ΕΦΑΟΖ πέτυχε τη νίκη της πρεμιέρα στον 2ο όμιλο της Β' Εθνικής, εντός έδρας επί του πολύ ισχυρού Αιγάλεω, ενώ αίσθηση προκάλεσε και η εκτός έδρας επικράτηση του Πρωτέα Βούλας επί του Παλαιού Φαλήρου.

Αποτελέσματα

ΟΦΗ-ΑΣΕ Δούκα 82-72
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αιγάλεω 93-84
ΝΕ Μεγαρίδος-ΑΟΚ Χανιά 78-71 (64-64 κ.αγ)
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Μανδραϊκός 82-77
ΓΝΟ Άρης Νίκαιας-ΚΑΟ Μελισσίων 68-93
ΑΟ Π. Φαλήρου-ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας 67-74
Ηλυσιακός ΑΟ-Πανιώνιος ΓΣΣ (21/10)

Βαθμολογία

1.ΚΑΟ Μελισσίων 2 (1-0)

2.ΟΦΗ 2 (1-0)

3.ΕΦΑΟ Ζωγράφου 2 (1-0)

4.Πρωτέας Βούλας 2 (1-0)

5.ΝΕ Μεγαρίδος 2 (1-0)

6.Κρόνος Αγ. Δημητρίου 2 (1-0)

7.Μανδραϊκός 2 (1-0)

8.ΑΟΚ Χανιά 1 (0-1)

9.Π. Φάληρο 1 (0-1)

10.Αιγάλεω 1 (0-1)

11.Δούκας 1 (0-1)

12.Άρης Νίκαιας 1 (0-1)

-.Ηλυσιακός

-.Πανιώνιος

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΟΦΗ – ΔΟΥΚΑΣ 82-72
Διαιτητές : Ντάνος-Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα : 12-19,41-35,65-50,82-72
ΟΦΗ (Ράλλης): Μποχωρίδης 11(2), Λιανός 22(3), Πετράκης 19, Τσερκιτζόγλου 5(1), Μαλλιαράκης, Κοκοσάλης, Αγαπιάδης 10 (2), Πρωτογεράκης 12, Καμπάκας, Μηλαθιανάκης, Κριθινάκης 6(2), Πάλλης 3.
Δούκας (Αγγέλου): Δημόπουλος, Αλεφαντινός,Λάκκας 16, Παλαιοχωρίτης 8 (2),Δρόσος 20,Παπαντωνάκος 7 (1),Δουρουντούς 4(1), Μαράντος 2, Κορκοντζέλος 3, Σακελλαρίου 7 (1), Λαγός 2, Τζέμης 3

ΕΦΑΟΖ – ΑΙΓΑΛΕΩ 93-84
Διαιτητές :22-25, 43-46, 72-66, 93-84
Δεκάλεπτα :Ραχιώτης-Ζιώγας-Σκουλαρίκης
ΕΦΑΟΖ (Μάνος, Ζωηρού) : Μαυροειδάκος 2, Μπιλάλης 10 (1), Βάρσος 23 (3), Μαγκουνής 21 (1), Κριζέας, Σαμοθράκης 11 (2), Κανελλόπουλος 4, Στάυρου, Πολυμενάκος, Ανδρεόπουλος 5, Σιδέρης 1, Λαναράς 16 (1).
Αιγάλεω (Ζαβός, Στρατικόπουλος) : Αγγελόπουλος 7 (2), Καρβούνης, Γασαράτος, Καράμπουλας, Πολυτάρχου 16 (1), Πετροδημόπουλος 14, Κουκάς 10 (2), Καρασταμάτης 9 (2) Παπαδολιάς 11, Μόρφος, Μουλάς 2, Μαχαίρας 15.

ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ – ΑΟΧ ΧΑΝΙΑ 78-71 (64-64 κ.αγ)
Διαιτητές : Κωνσταντινίδου-Λιότσος-Μακρόπουλος  
Δεκάλεπτα :  16-21, 28-35, 44-52, 64-64 (κ.αγ), 78-71  
Μεγαρίδα (Μάνταλος) : Καραποστόλου 6, Ραζής, Κοντόπουλος , Γκατζιάς 21 (4), Αγγελόπουλος 12, Μπατής 21 (3), Λούκας 10, Τζάιδας 3, Κοντραφούρης, Δομπρογιάννης 3, Καραμανλής, Καλιανιώτης 2.
ΑΟΚ Χανιά (Κεσαπίδης – Παπανικολάου) : Χουχούμης 29 (3), Αλεξίου, Γοργόνης 9 (1), Ζανιδάκης 2, Ψαρας 3 (1), Κιγμετογλου 2, Αδοντάκης, Σανδραμάνης 10 (2), Παναρετάκης 2, Μανάκας 14.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 82-77

Διαιτητές: Αργυρούδης-Ορφανός Ιορδ.-Λαζαρίδης

Δεκάλεπτα: 12-11, 34-32, 60-54, 82-77

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Δεγαϊτας): Σκάνδαλος 6, Τάτσης 17(2), Νάτσος 19(4), Ξιούρας 3(1), Δρίβας 7(1), Γιαννόπουλος 11(1), Πιτούλης 8(1), Τσαβος 11

Μανδραϊκός (Σταθούλης): Ρουμελιώτης 30(4), Κοψιάς 9, Αλεξανδρόπουλος 14(1), Γκουαλτιέρι 11(1), Κρεμμύδας 3(1), Τάταρης 3, Λιούνης 7

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ 68-93

Διαιτητές : Μπούκας-Φασόλης-Γιαννακόπουλος

Δεκάλεπτα : 14-29, 28-54, 49-69, 68-93

Άρης Νίκαιας (Καράμπελας) : Παπάδης 5, Γαλίτης, Καρυστινός 11(1), Καραβάνας, Κρητικός 3(1) Μπουρίτης, Πρίτσος 16(2), Πεταλάς, Φρουσκλιας 17(3), Κόλλιας 10, Κάππης 6, Τζώρτζης.

Μελίσσια (Δάγλας) : Πρόφκα 2, Στεργίου 7(1), Χαντζόπουλος 2, Οικονομόπουλος 18 (1), Μαλτέζος 5, Κόντος 12, Πολιτόπουλος 13(1), Μπακέας 12(3), Βαρώνος 3(1,) Γεωργίου Φ. 15(4), Βασιλακάκης 5, Μοσχόπουλος

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 18/10):

Πρωτέας Βούλας – Ηλυσιακός
Αιγάλεω – Παλαιό Φάληρο
Μανδραϊκός – ΕΦΑΟΖ
ΚΑΟ Μελισσίων – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Δούκας – Άρης Νίκαιας
ΑΟΚ Χανιά – ΟΦΗ
Πανιώνιος – ΝΕ Μεγαρίδας

4ος Όμιλος

Η Γέφυρα, ο Αίας Ευόσμου και ο Μακεδονικός έκαναν αισθητό... "ποδαρικό" στην πρεμιέρα, επικρατώντας επί της Ευκαρπίας (73-63) η πρώτη. του Λεύκιππου (52-71) εμφατικά ο δεύτερος και μέσα στην έδρα της ΧΑΝΘ (75-82) ο τρίτος. Σπουδαίο ξεκίνημα και για τους Ίκαρους Σερρών που "πέρασαν" απ' την Κομοτηνή, όπως και για την Αρετσού που επικράτησε του ΚΑΟΧ. Θετικό ξεκίνημα και για τον Ερμή Λαγκαδά που επικράτησε του Πολυγύρου.

Αποτελέσματα
ΚΑΟΧ Ευρώπη ‘ 87-ΑΟ Αρέτσου 64-72
ΑΟ Λεύκιππος Ξάνθης-ΑΠΣ Αίας Ευόσμου 52-71
ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά-ΑΟ Πολύγυρου 49-45
ΚΣ Γέφυρας-ΠΣ Ευκαρπίας 73-63
ΧΑΝΘ-ΑΣ Μακεδονικός 75-82
ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών 74-77
Ρεπό: Πανσερραϊκός

Η Βαθμολογία
1. Αίας Ευόσμου 2 71-52 19
2. ΚΣ Γέφυρας 2 73-63 10
3. Αρετσού Καλαμαριάς 2 72-64 8
4. Μακεδονικός 2 82-75 7
5. Ερμής Λαγκαδά 2 49-45 4
6. Ίκαροι Σερρών 2 77-74 3
7. ΓΑΣ Κομοτηνή 1 74-77 -3
8. ΑΟ Πολυγύρου 1 45-49 -4
9. ΧΑΝΘ 1 75-82 -7
10. ΚΑΟ Χαλκιδικής 1 64-72 -8
11. ΠΣ Ευκαρπίας 1 63-73 -10
12. Λεύκιππος Ξάνθης 1 52-71 -19
13. Πανσερραϊκός 0 0-0 0
* Ο Πανσερραϊκός έκανε το ρεπό του

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-ΑΟ Αρετσούς 64-72

Διαιτητές: Φακίτσας-Μαραμής-Κοντογιάννης

Δεκάλεπτα: 23-20, 34-38, 47-49, 64-72

KAOX (Παναγιωτόπουλος): Bαζούκης, Bρασταμηνός., Bαζούκης, Kαραγιάννης 4, Φιλοξενίδης 17(5), Σακκοράφας., Λάσκαρης, Δήμου, Τύπος 4, Kόνσουλας 5(1), Kωνσταντίνου 12(4), Δεληγεώργης A 22(3)

Αρετσού (Πετρόπουλος): Φλιώνης, Mητρόπουλος 11, Bούκα 14(1), Kολοκοτρώνης 16(2), Φλετούρης, Γουναρόπουλος 7, Φουρκιώτης 5(1), Θεοδοσιάδης 1, Παπαριζούλης, Xατζηβούρκογλου 2, Παπανικολάου, Kαραδήμας 14(2)

ΓΕΦΥΡΑ-ΕΥΚΑΡΠΙΑ 73-63
Διαιτητές : Θεοδώρου-Αναστασιάδης-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα : 15-17, 35-35, 51-52, 73-63
Κ.Σ. Γέφυρας (Καραπιπερίδης): Κελεσίδης 4(1), Μπέγος 6(2), Μπρόζος 15(2), Μπάρμπας, Σαββίδης 5(1), Σαχμπατιάν 2, Βάννης, Βουρτζούμης, Κυριλής 3(1), Μπένας 25(2), Καλογιαννίδης 13(2), Σαμανδαράς
Ευκαρπία (Νίκου): Τουλούπης 5, Μαχαιριανάκης 7, Σιώπης 13(2), Χολέβας 6, Φόρογλου 5(1), Γκαβέζος 2, Βαρίτης 12(4), Κριτσικάκης 5, Χαρτόπουλος 6, Κυφωνίδης 2

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 49-45
Διαιτητές: Δολγύρας-Παζώλης-Μπούγλος Π.
Δεκάλεπτα: 14-15, 23-25, 34-31, 49-45
Ερμής (Κυρούδης): Γαϊτάνος, Καμπερης, Βλάχος 19(4), Ελευθεριάδης 4, Πεχλιβανίδης, Χρηστίδης, Αβοκάτος, Καραθανάσης 6(1), Γκέλιος 8(1), Παπαδόπουλος 7, Ταουσάνης 5
Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζίδης, Παπαθανασίου 4, Βάλλιος 5(1), Κατιρτζίδης, Μυθίλλου 8, Ουλουσίδης 14(1), Αλεξιάδης 9, Καραγιαννάκης 5(1)

ΛEYKIΠΠOΣ - AIANTAΣ EYOΣMOY 52-71
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ντόγκας-Χρυσάφης Σ.
Δεκάλεπτα: 11-14, 27-34, 33-62,52-71
Λεύκιππος (Bαχαρίδης): Στύλας 5(1), Δεληγιάννης, Παπαθεοδώρου, Tσιαβές 11(1), Σαββίδης, Mακαρατζής 2, Mαραβέγιας, Παλλάκης 6, Σταμπουλής 5(1), Xρήστου 14, Zαμπάκης, Βοιβατόπουλος 9(1).
Αίας Ευόσμου (Zαφειρούδης): Mήνου 12(4), Σεκαδάκης, Mπρουκς 8(2), Λαζαρίδης 7(1), Γαλανίδης 11(2), Περιστεράκης 5(1), Iατρίδης 2, Aναστασόπουλος 2, Κότσανος 15, Zώτος 9(1)

ΧΑΝΘ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 75 – 82

Διαιτητές: Σιταρίδης - Δέλλας - Σελεβός

Δεκάλεπτα: 17-22, 35-45, 62-64, 75-82

ΧΑΝΘ (Κεραμεύς - Κοκκινόπουλος): Βλάσιος 23(2), Μαργαριτόπουλος 14(3), Απαζίδης 10(1), Μαρκόπουλος, Αλτίνης, Ιωαννίδης 9(1), Συμεωνίδης 6, Μερμίγκης, Κουτουξίδης 11(3), Τσιριλάκης 2

Μακεδονικός (Γεροφώτης): Δημητριάδης 11, Χατζηκυριακίδης 16(3), Βαρδής 2, Αζίζης 8(2), Παλιαχάνης, Πλιούκας 14(3), Φλιάτης 12(1), Τσιόγκας 4, Πρωτούλης 15(2), Ζάχαρης

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ-ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

Διαιτητές: Γραικός-Τσιοπάνος Γ.-Βασιλόπουλος

Δεκάλεπτα: 19-21, 34-35, 55-49, 74-77

ΓΑΣ Κομοτηνής (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 8, Σταυριανόπουλος 11(1), Ιορδάνογλου 20(2), Περρής 19(3), Κουτσοβασίλης 8, Κλάτσος 2, Σπέντζος 6, Χαλίλ 2

Ίκαροι Σερρών (Πέρκος): Νικολόπουλος 19(4), Σιδερίδης 7(1), Μπίλλιος 2, Δαλαγκόζης 5(1), Χατζόπουλος, Μανούσος 30, Θεοδωράκος 11(2), Παρχαρίδης 3(1)

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 18/10)
ΚΑΟΧ - Πανσερραϊκός
Αίας Ευόσμου - Αρετσού Καλαμαριάς
Πολύγυρος - Λεύκιππος Ξάνθης
Ευκαρπία - Ερμής Λαγκαδά
Μακεδονικός - Γέφυρα
Ικαροι Σερρών - ΧΑΝΘ
Ρεπό ο ΓΑΣ Κομοτηνή

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 11 Οκτωβρίου 2020 23:05
επιστροφή στην κορυφή