Menu

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα - βαθμολογίες (18η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΕΝ Κηφισιάς - ΓΣ Κορωπίου 72-59

Ηλυσιακός ΑΟ - ΑΟ Ερμιόνης 65-50

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ - ΑΟ Π. Φαλήρου 72-78

ΑΟΚ Χαλάνδρι - ΑΟ Γλαύκος 75-72 (παρ.)

ΚΑΟ Κορίνθου - ΑΟ Ακράτα 98-59

ΑΟ Αχαγιά 82 - ΝΕΟ Ληξουρίου (ανεβλήθη)

Παναχαϊκή ΓΕ - ΣΔΥ Τρίπολης (ανεβλήθη)

 

Φύλλα αγώνα

ΑΟΚ Χαλάνδρι - ΑΟ Γλαύκος 75-72 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 19-10, 33-24, 49-43, 63-63 (κ.α.), 75-72

Διαιτητές: Ντάνος, Σκανδαλάκης

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 23(2), Σταθάκης 2, Ανδρουλάκης, Γιαννόπουλος, Δεμέναγας, Δημητριάδης 17, Αυδής 6, Μορφονιός 20, Αμπελάς, Μωραῒτης, Βουλγαράκης, Θεοδωράκης 7.

Γλαύκος (Δεράος): Αναστασόπουλος 3(1), Βουρνάς 13, Τριπολίδης, Κουκουλομάτης, Σπύρου 4, Θανόπουλος 26(7), Παπαβασιλόπουλος 14, Σουντρής 1, Λαμπρόπουλος 4, Χατζηκάλφας 5(1), Γαλάνης, Δημάκος 2.

 

ΑΕΝ Κηφισιάς - ΓΣ Κορωπίου 72-59

Δεκάλεπτα: 23-19, 37-31, 49-49, 72-59

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Αντωνιάδης

Ν. Κηφισιά (Λαδικός): Δούβλης 6, Μοσχοβίτης 11(1), Μακρυγιάννης 15(2), Οικονόμου 11(1), Πρέκας 3, Γούνης, Μανούσος 13, Σπάχια, Φασιανός 7(1), Μιχαλάκης 6(1).

Κορωπί (Δρακόπουλος): Ιωάννου 12, Κατωπόδης 5(1), Κεχρής 2, Κούτρας 4, Μερκούρης 5(1), Αργυροπούλος, Γκιόκας 2, Κουτουφάς 24(2), Μερκεβίτσιους 5.

 

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ - ΑΟ Π. Φαλήρου 72-78

Δεκάλεπτα: 15-15, 30-35, 49-52, 72-78

Διαιτητές: Ζιώγας, Λαζαρίδης

Άρης (Καράμπελας): Σκάνδαλος 22(1), Τζώρτζης 2, Παπαγεωργίου, Καραβανάς, Παπαγεωργίου, Πρίτσος 12(2), Κόλλιας 15, Χαντζόγλου 3(1), Λαζαρίδης 16(4), Πεταλάς, Βλάμης 2.

Π. Φάληρο (Παπαδάτος): Βαϊδάκης 16(1), Λιουδάκης, Γραμματικός 28(3), Βούζας 1, Καψαρίδης 10(2), Βαλιώτης, Σολωμός 7, Αγγελόπουλος 14(2), Ανδρεάτος, Τσαπρούνης 2.

 

Ηλυσιακός ΑΟ - ΑΟ Ερμιόνης 65-50

Δεκάλεπτα: 10-20, 28-32, 42-40, 65-50

Διαιτητές: Ασημακάκη, Κωστής

Ηλυσιακός (Δημητρόπουλος): Γραμματίκας 5(1), Κελαϊδής 7(2), Φώτσης 16(2), Μπινιάκου 5(1), Κωτσόπουλος 3(1), Μπακίρης 3(1), Πλευράκης 5(1), Οουντίντζο-Βλαδίτσης 6, Πατσαντζόπουλος, Ταταράκης 2, Μπάζιος 3(1), Ετζιάκα 10

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου 4, Αγγελής 14(2), Θωμάς 6, Χάσα 9, Γκολέμης 3(1), Πουλής Α., Σαρίκας 14, Πουλής Α., Κατσάβελας, Ζώτος, Πουλής Γ..

 

ΚΑΟ Κορίνθου - ΑΟ Ακράτα 98-59

Δεκάλεπτα: 28-15, 46-35, 71-42, 98-59

Διαιτητές: Κοτσίρης, Ξηροκώστας

Κόρινθος (Ρουμελιώτης): Μπούτρης 2, Μακρής 9(2), Δανίκας 14, Αναγνωστάκης 6, Λάκοβ 17(2), Τζαϊδάς 4, Περρώτης 6, Μήτσου 7(1), Κωνσταντίνου 20(5), Αδαμόπουλος 6, Κόης 7(1).

Ακράτα (Βαρβιτσιώτης): Ζίζηλας, Σαχίτι, Κυρίτσης 9, Μουρατίδης 26(2), Πολύδερας, Πετρόπουλος 2,

 

Βαθμολογία

1. Π. Φάληρο 32

2. Ηλυσιακός 32

3. ΚΑΟ Κορίνθου 32

4. ΝΕΟ Ληξουρίου 31

5. Άρης Νίκαιας 28

6. Ν. Κηφισιά 28

7. Αχαγιά ’82 27

8. Κορωπί 27

9. Παναχαϊκή 26

10. Γλαύκος 25

11. Χαλάνδρι 22

12. Ακράτα 22

13. ΑΟ Ερμιόνης 21

14. Τρίπολη 19

* Τρίπολη, Παναχαϊκή, Αχαγιά ΄82 και Ληξούρι έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (19η, 15/3)

Κορωπί - Ηλυσιακός

Ερμιονίδα - Αχαγιά 82

Ληξούρι - Παναχαϊκή

Τρίπολη - Άρης Νίκαιας

Γλαύκος - Π. Φάληρο

Ακράτα - Ν. Κηφισιά

Χαλάνδρι - Κόρινθος

 

 

2ος όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΣ Πέρα - ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 80-77

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ - ΑΟ Ένωση Ιλίου 88-80

ΒΑΟΛ Χίου - ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 59-64

ΑΚ Χαλκίδας - ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 81-79 (παρ.)

ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου - ΕΦΑΟ Ζωγράφου 55-71

ΑΣ Άρης Θήβας - ΑΟΝΣ Μίλων 76-56

Ρεπό: ΑΟΚ Χανιά

 

Φύλλα αγώνα

ΑΣ Πέρα - ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 80-77

Δεκάλεπτα: 22-7,42-34, 62-54, 80-77

Διαιτητές: Φάκαρος, Μαρίγλη 

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 5(1), Δρόσος 6(2), Βλάχος 3, Ζακυνθινός 31(5), Τσολάκης 21(3), Κεφαλάς, Πεφάνης, Μαντάς 4, Γονίδης 3(1), Βαρσαμούλης 7.

Τα Φανάρια (Πρόκος): Κοντσές 9(1), Ζαφειρούδης 18(3), Χονδρόπουλος 13(3), Πολίτης 5(1), Κάκαρης 5(1), Προδρόμου 16(2), Χάρος 7(2), Μυλωνάς.

 

ΑΣ Άρης Θήβας - ΑΟΝΣ Μίλων 76-56

Δεκάλεπτα: 18-12, 38-36, 60-39, 76-56

Διαιτητές: Κοντίλης, Χριστινάκης

Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Κόλλιας 5(1), Πανταζής, Ματσαγγούρας 3(1), Γκρινιάρης 13(2), Παγώνης 2, Παρδακάς 7(1), Χαρατσής, Γκιζογιάννης 17(1), Γιώτης, Τριανταφύλλου 10, Ντέντα 12, Ανέστης 7.

Μίλωνας (Καραγιάννης): Χωματάς 4(1), Σουλινάρης 2, Μπελίτσης 10, Καραγιαννίδης 4, Παπαδάκης 9, Γαλάνης, Εξηνταβελώνης 2, Ζούκας 3, Ανδρεόπουλος 3, Ψυλέας 10(1), Μασόρας 9(3), Τζανικιάν.

 

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ - ΑΟ Ένωση Ιλίου 88-80

Δεκάλεπτα: 21-17, 39-42, 55-59, 88-80

Διαιτητές: Καλογριάς, Μαρτινάκος

ΦΕΑ (Καρατζάς): Καστανιώτης 6, Μπάρδας 19(3), Τσακίρης 4, Καραλευθέρης 10(1), Στεργιάκης 24(1), Τρικαλιώτης 2, Λίτσιο 6, Μιχόπουλος 5(1), Πανουσόπουλος.

Ενωση Ιλίου (Πανούλιας): Μπέλλας Ι. 16(3), Γεροκώστας 7, Φούντας 4, Μπολάτογλου 25(2), Δαρμής 6(2), Μπέλλας Οδ. 6, Ραλλάκης, Μανταλβάνος 10, Τσιουμπρής.

 

ΑΚ Χαλκίδας - ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 81-79 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 17-13, 37-29, 57-47, 74-74 (κ.α.), 81-79

Διαιτητές: Μαντήλας, Λαμπίρης

Χαλκίδα (Καλογήρου): Ντουζίδης, Μπρατσιάκος 16, Παπάδης 19(3), Ζεμπίλης, Κατσούλας 7, Σταθόπουλος Ευστ., Σταθόπουλος Δ. 5(1), Μητσιμπόνας 10(1), Γεωργιάδης 7, Λούκας 1, Φραγκούλης, Σιδέρης 16.

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 20(4), Σταμέλος 18(4), Λίτσος 19(2), Παπαδημητρίου 7(1), Ντούρας, Τύρλας 8, Παπουτσής 5(1), Κορομηλιάς, Πέζος 2, Γαλιατσάτος, Μητσάκης, Σβάρνας.

 

ΒΑΟΛ Χίου - ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 59-64

Δεκάλεπτα: 20-21, 31-26, 39-49, 59-64

Διαιτητές: Πλιάκας, Χρηστίδης Π.

ΒΑΟΛ Χίου (Βουλίκας): Φουντουλάκος, Ανδρουλάκης 1, Σουλίκας 12(1), Φερεντίνος, Παπαδόπουλος 9, Τσουρής 8(1), Μαρούλης 9, Τρόβας 6, Κουϊμτζής 2, Σιμιτσάκης 2, Κωσταντινάκος 10(2).

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Καρακωσταντάκης 4, Γκοντόπουλος 16(3), Σακελλαράκης, Μιχαήλ, Γεωργίου 6(2), Κοπακάκης, Χαλιός 6, Κουλούρης 6(2), Σιδέρης, Δημητριάδης 26(2).

 

Βαθμολογία

1. Ζωγράφου 29

2. ΦΕΑ 27

3. Ερμής Σχηματαρίου 27 

4. Ένωση Ιλίου 26

5. Αργοναύτης 25

6. Χαλκίδα 25

7. Πέρα 24

8. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 24

9. ΑΟΚ Χανιά 24 

10. ΒΑΟΛ 24

11. Τα Φανάρια 24

12. Μίλωνας 23

13. Άρης Θήβας 22

* Χαλκίδα, Κρόνος, Χανιά, Τα Φανάρια και Μίλωνας έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (19η, 15/3)

Ένωση Ιλίου - ΒΑΟΛ Χίου

Ερμής Σχηματαρίου - Χαλκίδα

Αργοναύτης Τριγλίας - Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Μίλων - Πέρα

Χανιά - Άρης Θήβας

Τα Φανάρια - ΦΕΑ (14/3)

Ρεπό: ΕΦΑΟ Ζωγράφου

 

 

3ος όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ολυμπιακός Βόλου 88-63

Νίκη Βόλου-Τιτάνες Παλαμά 85-61

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΣΚ Ιωάννινα 63-70

Αετοί Βέροιας-Φαίακας Κέρκυρας 79-52

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αίολος Τρικάλων 63-79

ΓΑΣ Μελίκης-ΦΟ Αριδαίας 86-73

Ρεπό: Ικαροι Τρικάλων         

 

Φύλλα αγώνα

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ολυμπιακός Βόλου 88-63

Δεκάλεπτα: 21-16, 44-31, 69-47, 88-63

Διαιτητές: Παπανικολάου, Λυγούρας

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γυφτάκης 2, Σαχπατζίδης, Καλογεράτος 19(4), Αντωνίου, Σβώλης 8(2), Παπανικολάου 9, Μάκης 4, Παπαδόπουλος 21(1), Δαβάνης 23(3), Φίλιος 2, Τζίμας.

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Μπεκρής 12(2), Μπούρας 2, Ίλτσογλου 14(2), Σπανόπουλος 4, Μπόγδανος 26(2), Μπουσκολίτης, Σκαμαγκάς, Ευτυχίδης 1, Μούμογλου 2.

 

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΣΚ Ιωάννινα 63-70

Δεκάλεπτα: 22-16, 37-36, 52-54, 63-70

Διαιτητές: Φούντζηλας, Τσάνταλη

Αριστοτέλης Φλώρινας (Ντάγιος): Τσιώγκας 7(1), Παπαγρηγορίου 2, Γκόνος 23(2), Γκουτζιομήτρος 8 Τσιάμης 4, Σαββίδης 3(1), Παπούλιας 13, Καραδήσογλου 3.

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζαμπέτης 6(2), Ματσάγγας, Δουρούκης 2, Τσιτσώνης 2, Βάσης 4, Καραμπίνης 5(1), Ξιούρας 7(1), Σωτηράκης 22(1), Μπάλλας 22(2).

 

Νίκη Βόλου-Τιτάνες Παλαμά 85-61

Δεκάλεπτα: 20-16, 44-29, 69-43, 85-61

Διαιτητές: Μαραμής, Κοντογιάννης

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Καραγεώργος 9(3), Βερτζάγιας 1, Σαριμπαλίδης 5, Σιμάκης 10(2), Κουτίνας 16(1), Παρασκευάς 10, Τσιώλης 9(1), Τάσσος 6, Σταυροθεόδωρος 7, Μαυροφώτης, Δελεντζές 2, Ακούνια 10.

Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 10(1), Φαλάγγας, Μπακαβέλος, Τσατάλας 13(1), Σφακιανός 3(1), Ξένος 14(4), Τσούμας 11(1), Φαλιάκης 3(1), Μακρής 6(2), Σκουφεζής 1.

 

Αετοί Βέροιας-Φαίακας Κέρκυρας  79-52

Δεκάλεπτα: 18-11, 44-19, 68-36, 79-52

Διαιτητές: Μελανίδης, Χατζηκώστας

Αετοί Βέροιας (Γεωργιάδης): Τρομπούκης 6, Αναστασιάδης 4(1), Σιδηρόπουλος 8(2), Γκεκόπουλος 13, Γαβριηλίδης 3(1), Κουσιάντζας 16, Σταυρουλάκης 3(1), Μαραπίδης 2, Ζησιός, Αλευρίδης 4, Ιωσηφίδης 12(1), Γκανάς 8(2).

Φαίακας Κέρκυρας (Αυγερινός): Τσιτσές 16, Αυγερινός 15(1), Βάγιας 14, Φουσέκης 7, Θεοδώτος.

 

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αίολος Τρικάλων 63-79

Δεκάλεπτα: 21-20, 31-35, 48-59, 63-79

Διαιτητές: Σταματόπουλος, Μπουγλός Ι.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός, Πανταζής 5(1), Γεωργαντζάς 23(3), Δίκαρος, Κοβάτσεβ 9(1), Μπιρνάρας, Τσέλιος, Αργύρης 12(2), Αντωνίου 6, Καλλιάρας 8, Νότος, Ντούρλιας.    

Αίολος Τρικάλων (Φόρος): Ρούζιος 4, Πανάρας 23(3), Αργύρης 11(1), Χατζής 2, Σούλκο 4, Τσιούλκας 2, Κολότσιος 2, Γοργότσης, Σπηλιόπουλος 16(4), Κατσαδούρος 7(1), Τσότσος 8.

 

ΓΑΣ Μελίκης-ΦΟ Αριδαίας 86-73

Δεκάλεπτα: 33-21, 50-34, 69-52, 86-73

Διαιτητές: Δέλλας, Κωνσταντινέλης

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 27(5), Στοτσης 23(3), Ντόβας, Μαγαλιός 2, Πεϊμανίδης 3(1), Ρογγότης 2, Εσερπόγλου, Παπαδόπουλος 2, Λέφας 1, Ημερίδης 26(1).  

ΦΟ Αριδαίας (Τζιβάνης): Κανονίδης, Θωμαΐδης, Πέτκος 11(3), Πετρούδης 4, Στρέπκος, Πάντης, Πονόπουλος, Γεωργάκης 10, Μακρόπουλος 29(4), Παουλεάνου 15(1), Κληντσάρης 2.

 

Βαθμολογία

1. Αίολος Τρικάλων 32

2. Νίκη Βόλου 31 

3. ΣΚ Ιωάννινα 29

4. ΓΑΣ Μελίκης 28

5. Ικαροι Τρικάλων 27       

6. Αναγέννηση Καρδίτσας 25

7. ΑΓΣ Ιωαννίνων 25

8. Τιτάνες Παλαμά 24

9. Αετοί Βέροιας 23

10. Ολυμπιακός Βόλου 22

11. Αριστοτέλης Φλώρινας  21

12. ΦΟ Αριδαίας  20

13. Φαίακας Κέρκυρας 16       

*Ικαροι Τρικάλων, Αναγέννηση Καρδίτσας, ΦΟ Αριδαίας, Αετοί Βέροιας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

**Ο Φαίακας Κέρκυρας έχει ένα μηδενισμό.

 

Επόμενη αγωνιστική (19η, 15/3)

Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου

Τιτάνες Παλαμά-Αριστοτέλης Φλώρινας

ΣΚ Ιωάννινα-Αετοί Βέροιας

Φαίακας Κέρκυρας-Αναγέννηση Καρδίτσας

ΦΟ Αριδαίας-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ικαροι Τρικάλων-ΓΑΣ Μελίκης

Ρεπό: Αίολος Τρικάλων

 

 

4ος όμιλος

Αποτελέσματα

ΜΕΝΤ-Ασπίδα Ξάνθης  97-64

Λεύκιππος Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς 70-64

ΔΕΚΑ-Πανσερραϊκός 65-60

Μαντουλίδης-Κένταυρος Καλικράτειας 63-80

Μακεδονικός-Ελπίδα Αμπελοκήπων 49-40

Ικαροι Σερρών-Ζέφυρος 74-67

Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος    

 

Φύλλα αγώνα

Λεύκιππος Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς 70-64

Δεκάλεπτα: 17-17, 30-38, 58-44, 70-64

Διαιτητές: Χρυσάφης, Λαδάς

Λεύκιππος Ξάνθης (Βαχαρίδης): Στύλας, Νταβουλτζόπουλος, Ιορδάνογλου 1, Ζαμπάκης 8(1), Βοϊβατόπουλος 15, Νικολόπουλος 24(6), Μακαρατζής, Γρούδος 2, Παλλάκης 5(1), Χρήστου 15(1).

Απόλλων Καλαμαριάς (Σαμαράς): Βογιατζής Δ., Βογιατζής Λ. 14(3), Σκέμπης 9(1), Κυφωνίδης 13(2), Καρασίμος 10(1), Κεραμάρης 6(2), Κόκκιος 6(1), Γιαννακός 4, Τσίγκας 2.

 

Ικαροι Σερρών-Ζέφυρος 74-67

Δεκάλεπτα: 18-13, 39-33, 58-47, 74-67

Διαιτητές: Τσάλας, Γκέκας

Ίκαροι Σερρών (Ρούλης): Φραγκούλης 6(2), Σιδερίδης 7(1), Καμπέρης 10(2), Δαλαγκόζης 18(4), Κουτσοκώστας 8, Γκούτζιας 1, Παρχαρίδης, Μπίλιος 5(1), Κακιούζης 19(1).

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Μόρας 9, Αποστόλου 23(4), Κουλαξής 5, Ματενίδης 12, Γιαννάκης 7(1), Καραγιαννάκης 2, Κατηρτζίδης, Ζωγράφος 9, Παγωνίδης.

 

ΔΕΚΑ-Πανσερραϊκός 65-60

Δεκάλεπτα: 21-8, 38-27, 50-43, 65-60

Διαιτητές: Γεωργούλης, Γιατρόπουλος

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 18, Βενετίδης, Τσιμερίκας, Τσιροπούλης Γ., Τσιροπούλης Μ. 20, Παπασάβογλου Αν. 13(3), Θεογιάννης 7(1), Νούσκαλης, Παπασάβογλου Αρ. 7(1), Σαμοντούροφ, Καλαποθαράκος, Καρυώτης.

Πανσερραϊκός (Θεοδωρίδης): Συμεωνίδης 8, Γρίψιος 11, Γεωργιανός Ν., Γεωργιανός Π. 7, Τράκας, Δημητρακάς 9(1), Δατσιάδης, Ντίνος 11(2), Χατζηανδρέου 4, Θολιώτης 7(1), Σταματόπουλος, Κάτος 3.

 

Μακεδονικός-Ελπίδα Αμπελοκήπων 49-40

Δεκάλεπτα: 14-11, 29-22, 42-34, 49-40

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ., Κουκουλεκίδης

Μακεδονικός (Γεροφώτης): Βαρδής 6(1), Τσαούσης, Παλιαχάνης 5, Καραμπέκης 5, Κομμάτας 2, Φλιάτης 10, Λυχριδάς, Τσιόγκας 14, Πρωτούλης 7.

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας): Τασούδης 2, Φωτόπουλος 2, Μπόζιτς 8, Σαμαράς, Μύθιλλος 16, Δημάκης 3(1), Βουλγαράκης, Μητρόπουλος, Μαρκόπουλος 3, Ξηρόπουλος 4, Συμεών 2.

 

Μαντουλίδης-Κένταυρος Καλλικράτειας 63-80

Δεκάλεπτα: 5-19, 27-43, 39-59, 63-80

Διαιτητές: Γιαννούλης Αναστ., Νέδογλου

Μαντουλίδης (Καραμανώλης): Δημητρόπουλος, Παρίσης, Μπάρπας, Τάκης 21(2), Λαγός 5, Βουλκίδης 3(1), Μπακογλίδης, Μαλανδρής 23, Πανικίδης, Ντίαθ 4, Ντολόπουλος 4(1), Καπουράνης.

Κένταυρος Καλλικράτειας (Γιοβάννης): Κωνσταντινίδης 24(1), Βελισσαρίου 13(1), Χατζηλάμπρου 7, Μιχαηλίδης 6(2), Φλετούρης 6(1), Βούκα 4, Δασκαλάκης, Κιτσούλης 20(1), Πιτσούλης.

 

ΜΕΝΤ-Ασπίδα Ξάνθης 97-64

Δεκάλεπτα: 26-21, 51-31, 76-55, 97-64

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Τοπαλίδης

ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Παπαπασχάλης 14(2), Ζυγόρης, Ζεϊμπέκης 12(4), Ρόπουτης 8, Γκύζης 11(1), Μιχαηλίδης 17(3), Μπέλλος, Γκαντίδης 4, Πασχαλίδης 8, Μανδράς 3, Σιόλογκας 20(1). 

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Παυλάκης, Παπαδάκης 3(1), Δώδος 9(3), Τερζάκης 1, Ανθης 2, Μπόζης 5, Παπαϊωάννου 4, Κουτσογιάννης 10, Μανδαλάκης 15(1), Μπουραζάνης 4, Καλαμπάκας 11(3), Καναράς.

 

Βαθμολογία

1. Λεύκιππος Ξάνθης 31

2. Μακεδονικός 30

3. Ικαροι Σερρών  28

4. ΜΕΝΤ 28  

5. Πανσερραϊκός  28 

6. Ελπίδα Αμπελοκήπων 27      

7. ΔΕΚΑ 25      

8. Κένταυρος Καλικράτειας 24

9. Απόλλων Καλαμαριάς 22

10. Ασπίδα Ξάνθης 22   

11. Μέγας Αλέξανδρος 21

12. Ζέφυρος 20      

13. Μαντουλίδης 17

*Μέγας Αλέξανδρος, ΜΕΝΤ, Ικαροι Σερρών, Μακεδονικός και Ζέφυρος έκαναν το ρεπό τους. Οι Ικαροι Σερρών έχουν -1 βαθμό από πέρυσι.

 

Επόμενη αγωνιστική (19η, 15/3)

Ασπίδα Ξάνθης-Μέγας Αλέξανδρος

Απόλλων Καλαμαριάς-ΔΕΚΑ

Πανσερραϊκός-Μαντουλίδης

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Κένταυρος Καλικράτειας

Ζέφυρος-ΜΕΝΤ

Μακεδονικός-Ικαροι Σερρών

Ρεπό: Λεύκιππος Ξάνθης

 

Περισσότερα σε λίγο…

επιστροφή στην κορυφή