Menu

Α2 Γυναικών: 16η Αγωνιστική - Αποτελέσματα

Με τη διεξαγωγή της 16ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

1ος Ομιλος – Αποτελέσματα

Εύνικος-Αετός Καλλιθέας 71-53
ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-Πανιώνιος 49-64
Φοίνικας Πειραιά-Αιγέας Χίου 49-41
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Ηλιούπολη 60-57
Αγ. Παρασκευή-Πρωτέας Βούλας 48-56

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Δαναοί Άργους – Πανιώνιος 49-64
Διαιτητές: Λάμπος Π. , Αδαμόπουλος Κ.
Δεκάλεπτα: 18-18, 32-32, 40-47, 49-64
Δαναοί Αργους (Καπετάνιου –Κουλούκης): Μπενέκη 18(3), Ζαρόκωστα 6, Γιαννακούλη 2, Αλμπέρτου 2, Καζάρα, Κολιπέτσα, Σουλτανίδη 2, Καπετάνιου, Μάρα 7(1), Αρβανίτη 12.
Πανιώνιος (Χατζηδάκης – Παπασάββας): Κριτσιδήμα, Στεργιοπούλου 4, Κάραλη 10(1), Γεροστεργίου 12, Ταντουρόφσκα 25(6), Πλυτά, Καναβάρου, Παύλου, Σιγάλα 13

Εύνικος – Αετός Καλλιθέας 71-53
Διαιτητές: Κούλης Κ.-Σπυρλιδάκης
Δεκάλεπτα: 25-12, 35-20, 55-41, 71-43
Εύνικος (Γκουζίνη): Μοίρα, Μετάι, Σκαμαντζούρα 2, Παπαδοπούλου 8, Θωμαϊδου 2, Ισκιόγλου 10, Δρακοπούλου, Μάρκου 3, Τσέρου 18(2), Πετράκη11(1), Θεοδωρομανωλάκη 15.
Αετός Καλλιθέας (Σταυρακόπουλος –Μηνάς): Γραμματικού 12μ Μηνά 10(1), Σανταμούρη 2, Κουτσοδήμου, Ντυρμίσι, Δρακοπούλου, Τζίνλη 1, Μωραϊτη 18(1), Κατσοχειράκη.

Φοίνικας Πειρ.- Αιγέας Χίου  49-41
Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Θωμά
Δεκάλεπτα 12-8, 20-13, 35-37, 49-41
Φοίνικας (Αράπης, Καραγάνης): Γιγουρτάκη 3(1), Μαγγίνα 1, Ξεπαπαδέα 7, Δανδουλάκη Αλ. 10(2), Βράκα 8,Καψοκολη 6,Οικονομόπουλου 4, Δανδουλακη Μαρ. 10, Μοσχονά.
Αιγέας Χίου ( Γιασεμής,Γαλατούλας): Κότσια 3(1), Λοΐζου 4(1), Κοματσιουλη 9(1), Παπαδοπούλου 9, Τόσκα 7, Καρούση 3, Μπαμπιγκερ 1, Αγκο 5.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΓΣ Ηλιούπολης 60-57
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ.,Κοτσώνης
Δεκάλεπτα: 13-15, 28-27, 47-42, 60-57
ΕΦΑΟ  Ζωγράφου (Μίχα – Φατούρος): Κυρίου, Μπαλαμπάνη, Μούκα 3, Βαμβακά 12, Λιναρά, Ζουρνή 18, Κεσσέ 11, Στεφανίδου 9(3), Κουρούβανη, Κιουρτζίδου, Χονι, Μυλωνάκη 7(1).
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης – Στανέλλος): Δασκαλοπούλου 6, Νικολαϊδου, Νάτσκου, Καρανάσιου, Νεαρχάκου 2, Γούλα, Χατζηλεοντή 23, Κορρέ 5(1), Παπαδοπούλου, Οικονομίδου 17, Αλεξία, Δαμουλάκη 4.

ΓΣ Αγίας Παρασκευής – Πρωτέας Βούλας 48-56
Διαιτητές: Κούλης Χ.-Βελέντζας
Δεκάλεπτα: 12-14, 25-26, 34-48, 48-56
ΓΣ Αγίας Παρασκευής (Τασιόπουλος)Κάσδαγλη 3 (1) Στούπα 15(3), Κοντογιάννη 6(1), Γρίσπου 5, Ευαγγελάτου 6, Παπαντώνη, Χατήρα, Πετυχάκη 2, Κριμιτζά 9, Κόρμπου 2, Μπεζαϊτη.
Πρωτέας Βούλας (Τσεμπέρης, Ρουμάνι ) Αρμένη, Μανουσέλη , Κήτσιου 6, Θεοδώρου 8, Κολλάτου 16(2), Μπουντούρη 5(1), Παντέλη 2, Αναστασοπούλου Μ.14, Καλογερια , Γκουζέλου , Αναστασοπούλου Χρ. 5, Κουζούκα

Η βαθμολογία

1. ΕΦΑΟ Ζωγράφου    28
2. Πρωτέας Βούλας 27
3. ΓΣ Ηλιούπολης 26
4. Πανιώνιος 26
5. Αθηναϊκός 24
6. ΓΣ Αγίας Παρασκευής 23
7. Εύνικος  20
8. Φοίνικας Πειραιά 19
9. Αιγέας Χίου 17
10. Αετός Καλλιθέας 16
11. Δαναοί Αργους 14

Η επόμενη αγωνιστική (17η, 16/2)

ΓΣ Ηλιούπολης-Αθηναϊκός
Αετός Καλλιθέας-Δαναοί Άργους
Αιγέας Χίου-Εύνικος
Πρωτέας Βούλας-Φοίνικα Πειραιά
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΓΣ Αγίας Παρασκευής

Ρεπό: Πανιώνιος    

2ος Ομιλος - Αποτελέσματα

Ολύμπια Λάρισας-ΜΕΝΤ 52-60
Παναθλητικός-ΑΕ Πυλαίας 82-64
Αρης-Ηρακλής 59-54
Ασπίδα Ξάνθης-Πανσερραϊκός 49-62
Απόλλων Καλαμαριάς-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 48-44
ΑΣ Πανόραμα-Πιερικός Αρχέλαος 52-50

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αρης-Ηρακλής 59-54
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Καντερές
Δεκάλεπτα: 12-15, 26-26, 45-38, 59-54
Αρης (Συρόπουλος): Μαρίνη 20, Παπαϊωάννου 2, Τσαμπούρη 11, Στεργάκη, Νταουντάκη, Σλούκα 13, Βεντούρα 4, Νάστου 9(1), Κασαπίδη, Καρβουνιάδου, Δροσούνη.
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή 2, Τζίκου 6, Σακουλάκη 8(1), Λογδανίδου 10, Γιαννούδη 1, Μυγδαλιά 8, Βασιλειάδου 6, Θωμά 13(2).

Ασπίδα Ξάνθης-Πανσερραϊκός 49-62
Διαιτητές: Δικταπανίδης-Παπαδόπουλος Κ.
Δεκάλεπτα: 6-18, 16-41, 36-49, 49-62
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 12, Καραλίδου Σ. 6, Τσακίρη, Βαρελτζή 8(1), Μαμαλίγκατζη 2, Φραγκιουδάκη,  Καραλή 5, Αντώνογλου 4, Πετρίδου, Σουλιώτη 9, Μπίκου, Καρακώστα 3.
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 12(1), Γαϊτάνη 15(1), Τσάντα 8, Μπακιρτζίδου 12, Θανοπούλου 1, Πελτέκη 8, Κουτούση 4, Γκέγκα, Πιτσιάβα , Γκανάτσιου, Μίχου 2, Δαμιανάκου, Βάννα.

Ολύμπια Λάρισας-ΜΕΝΤ 52-60
Διαιτητές: Ντόγκας-Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 19-10, 34-24, 46-39, 52-60
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Σολωμού 15(1), Λιάσκου, Πατούνη 7(2), Καρκαντού, Τέλιου, Μπαζούκη, Μαργαρίτη, Κλεισιάρη, Τσούρβα 4, Καρτσαμάρη 26(5) .
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Γενναίου 2, Θώμογλου 18(4), Κουλακιώτη 14, Γιαννουσίου, Παπαδοπούλου 20(3), Μπουντούκα 2, Ψαρέλη-Νικολή, Αβρονιδάκη 4, Σαββίδου.

Απόλλων Καλαμαριάς-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 48-44
Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Αγραφιώτης Β.
Δεκάλεπτα: 13-21, 22-26, 42-33, 48-44
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Σιφναίου 4, Παλάνη 8(2), Φλώρου 2, Ιγγλέζου 12(2), Διαμαντίδου 10, Καϊμακτσή 6, Μαϊδάτση, Ζηππίδου, Διμαντοπούλου 6 .
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά, Κωστανάκη, Σουλιώτη 2, Τσαλή 4, Καλογρίδου, Καλομιτσίνη 4(1), Κανέλλογλου 2, Βατσιτσίδου 12(1), Παπαδάκη 8, Κουλουμπή 12, Ζηρίνη, Γκόγκου.

ΑΣ Πανόραμα-Πιερικός Αρχέλαος 52-50
Διαιτητές: Γεωργούλης-Γκέκας
Δεκάλεπτα: 14-21, 28-29, 40-39, 52-50
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Αραμπατζή, Ριτζαλέου 7(1), Νάκη 2,  Νικολαϊδου 10, Σιακαβάρα 3, Αβραμίδου 10, Δαιμονάκου 20, Βασλαματζή, Χατζηθεοδώρου.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Κιολέογλου 6(1), Μάντζου, Ντριστέλλα 4, Γκοτζαμάνη 7(1), Λάππα, Μπαγκλαρίδου 1, Καρατάσιου 24(2), Αρτεμισίου 9, Ζαρκανέλα.

Παναθλητικός-ΑΕ Πυλαίας 82-64
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Ηλιόπουλος
Δεκάλεπτα: 23-10, 43-23, 69-42, 82-64
Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 12, Σταμπή 8, Γιαννοπούλου 18(1), Μπαξεβάνου 3(1), Σαράντη, Τράντα 10, Σταματάκη 3, Μπατή, Μπασσιά, Καραμπατζάκη 26, Σιδηροπούλου 2.
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 13, Αντωνιάδου 8, Γράψα 8(1), Λάλου 11, Τζιαμπάζη, Πετρίδου 8, Παπαρδέλα 10, Κουράτορα.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός  31
2. Αρης  29
3. Ηρακλής  28
4. Πανσερραϊκός 27
5. ΑΕ Πυλαίας 25
6. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 24
7. Πιερικός Αρχέλαος 24
8. Απόλλων Καλαμαριάς 22
9. ΑΣ Πανόραμα 21
10. Ασπίδα Ξάνθης 20
11. ΜΕΝΤ 18
12. Ολύμπια Λάρισας 18

Η επόμενη αγωνιστική (17η, 16/2)

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ηρακλής
Πιερικός Αρχέλαος-Αρης
ΑΕ Πυλαίας-ΑΣ Πανόραμα
ΜΕΝΤ-Παναθλητικός
Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισας
Απόλλων Καλαμαριάς-Ασπίδα Ξάνθης

επιστροφή στην κορυφή