Menu

B’ Εθνική: 3η αγωνιστική (αγώνες εξ’ αναβολής)

Σε αγώνες εξ' αναβολής από την 3η αγωνιστική της Β' Εθνικής Ανδρών ο Έσπερος Καλλιθέας και ο Εθνικός Πειραιά ήταν οι νικητές των δύο αναμετρήσεων.

Αποτελέσματα

Δούκας-Πεντέλη 61-68
Πανερυθραϊκός-Παπάγου 82-65
Μανδραϊκός-Πρωτέας Βούλας 78-76
ΝΕ Μεγαρίδος-ΚΑΟ Μελισσίων 75-72
Ιωνικός ΝΦ-ΟΦΗ 56-68
Αιγάλεω-Λοκρός Αταλάντης 84-74

Τετάρτη 6/11

Έσπερος Καλλιθέας-Πανελευσινιακός 78-66
Εθνικός Πειραιά-Μαρούσι 77-58

Οι αγώνες αναλυτικά

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 78-66
Δεκάλεπτα : 17-18, 38-25, 55-44, 78-66  
Διαιτητές :Μηλαπίδης-Πολυχρόνης-Αργυρούδης
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης) : Ματαλιωτάκης 16, Μαγκουνής 16, Ντακούλιας 11 (1), Καπώνης 10 (3), Θεοδοσίου 10 (2), Βάρσος 6 (2), Αγγελόπουλος 5 (1), Ευστρατίου 2. Κλ.Χαρούνι 2, Γκαιτάσοφ
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος – Βούλγαρης) : Σταθόπουλος 16 (1), Μπάλας 13 (2), Αναγωνστόπουλος 12, Παπαδιονυσίου 9 (1), Ψαρόπουλος 9, Καράμπελας 6, Κεφαλάς 2, Κρασάκης. 

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΜΑΡΟΥΣΙ 77-58
Δεκάλεπτα: 25-21, 40-32, 57-42, 77-58
Διαιτητές : Καλδίρης-Σιδέρης-Πλιάκας
Εθνικός Πειραιά (Σορώτος): Γεωργοπαπαδάκος Σ. 11 (1), Ασημακόπουλος, Μανιάτης 3 (1), Αγγελόπουλος (8), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 9, Πέττας 26 (1), Γιατρούδης, Γκιζόγιαννης 8, Λεκάκης, Κοντραφούρης, Στέφος 12, Σκιαθίτης
Μαρούσι (Σκαραφίγκας): Διαμαντόπουλος 2, Λάππας, Μπακέας Γ., Ξυδάς 13, Σουρλής, Λιούνης 2, Κανελλής 3 (1), Μπακέας Θ. 1, Γκαγκαλούδης 17, Πλουτέσι 3 (1), Παπαργυρόπουλος 12, Λουκάς 5 (1)  

Η Βαθμολογία (σε 5 αγώνες) :

1.Μεγαρίδα (4-1) 9
2.Αιγάλεω (4-1) 9
————————————–
3.Παπάγου (4-1) 9
4.Μαρούσι (3-2) 8
5.Μανδραϊκός (3-2) 8
6.Πανελευσινιακός (3-2) 8
7.Έσπερος Καλλιθέας* (3-1) 7
8.Πανερυθραϊκός (2-3) 7
9.ΟΦΗ (2-3) 7
10.Λοκρός Αταλάντης (2-3) 7  
11.Πρωτέας Βούλας (2-3) 7
12.Εθνικός Πειραιά* (2-2) 6
————————————–
13.Πεντέλη* (2-2) 6
14.Δούκας (1-4) 6  
15.ΚΑΟ Μελισσίων* (1-3) 5
16.Ιωνικός ΝΦ (0-5) 5  

*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Η Επόμενη Αγωνιστική (6η, 10/11)

Παπάγου – Αιγάλεω
Πρωτέας Βούλας – Έσπερος Καλλιθέας
Μαρούσι – Δούκας
ΚΑΟ Μελισσίων – Πανερυθραϊκός
Μεγαρίδα – Μανδραϊκός
Εθνικός Πειραιά – Ιωνικός ΝΦ
Πεντέλη – ΟΦΗ
Πανελευσινιακός – Λοκρός Αταλάντης  

επιστροφή στην κορυφή