Menu

Α2 Γυναικών: 1η Αγωνιστική - Αποτελέσματα

Για την 1η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών είχαμε:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αετός Καλλιθέας-Πρωτέας Βούλας 44-83
Πανιώνιος-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 45-40
Αθηναϊκός-ΓΣ Αγίας Παρασκευής 66-55
Δαναοί Αργους-Εύνικος 40-77
Αιγαίας Χίου-ΓΣ Ηλιούπολης 36-75

Ρεπό: Φοίνικας Πειραιά

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αθηναϊκός - Αγία Παρασκευή 66 – 55
Διαιτητές: Ορφανός Εμμ.-Καλογεράκης
Δεκάλεπτα: 23-24, 36-36, 53-49, 66-55
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Παναγόπουλος): Κλείτσα 5, Καμμένου 13 (3), Ευμορφοπούλου 6, Καλημέρη 6, Χελιώτη 20 (8ας.), Οικονομάκη 16 (19ρ.), Τσιμπίδη.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Γκουζίνη): Στούπα 2, Σιγιώργη 11, Κοντογιάννη 5 (1), Γρίσπου 18 (2), Ευαγγελάτου 3 (1), Πετυχάκη 2, Κριμιτζά, Κόρμπου 6, Γκάνια 8 (2).

Πανιώνιος – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 45-40
Διαιτητές: Αυγερινός-Κούλης Κ.
Δεκάλεπτα: 10-12, 18-19, 33-27, 45-40
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Χατζηδάκης): Στεργιοπούλου, Γεροστεργίου, Ταντουρόφσκα 5, Σουλτάνη 5, Κάραλη, Ρετζεμπέρη 24, Αξιοπούλου 11(1), Γιαννακούλια, Σιγάλα.
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Κυρίου, Μπαλαμπάνη 1, Μούκα 2, Βαμβακά 7, Ζουρνή 15(2), Κεσσέ 2, Στεφανίδου 5(1), Κιουρτζίδου, Μυλωνάκη 8(1).

Δαναοί Αργους – Εύνικος 40-77
Διαιτητές: Κοτσίρης-Κωστής
Δεκάλεπτα: 14-23, 22-40, 28-64,  40-77
ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ ΑΡΓΟΥΣ Α.Ο. (Σκορδής): Μπενέκη 8, Ζαρόκωστα 11, Γιαννακούλη, Αλμπέρτου, Κολιπέτσα, Σουλτανίδη, Καπετάνιου 6(1), Χατζηκωσταντίνου, Παπαμάρκου 9, Μάρα 2, Αρβανίτη 4.
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ (Αντωνόπουλος): Μετάι 7(1), Σκαμαντζούρα, Παπαδόπουλου 14(2), Μοίρα 8, Θωμαίδου 4, Ισκιόγλου 15(2), Δρακοπούλου 3, Μάρκου 4, Τσέρου 19, Περράκη 3(1),Ραδη, Θεοδωρομανωλάκη.

Αετός Καλλιθέας- Πρωτέας 44-83
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας-Ανδρεόπουλος
Δεκάλεπτα:11-28. 25-42, 38-69, 44-83
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Σταυρακόπουλος – Μηνάς): Γραμματικού 13 (1), Παπαδοκοκολάκη, Μηνά 7(1), Αντωνιάδου 6, Σανταμούρη, Κουτσοδήμου 4, Ντερμίση, Καραγιαννάκη 8, Μπαγντασαριάν, Κατσοχειράκη, Νάκου 1, Μωραΐτη 5.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τσεμπέρης,Ρουμάνι): Χατζηβασιλείου 6(2), Μανουσέλη, Κίτσιου 8, Θεοδώρου 13(1), Κολλάτου 9(2), Κουζούκα 3, Χατζηγιακούμη 17(4), Σακελλαρίου 6, Αναστασοπούλου Χρ. 11, Καζούρη, Αναστασοπούλου Μ. 10, Καλογερία.

Αιγαίας Χίου - Ηλιούπολη 36-75
Διαιτητές: Χουγιάζος-Αδαμόπουλος Κ.
Δεκάλεπτα: 9-20, 20-45, 29-59, 36-75
ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ (Γιασεμής-Γαλάτουλας): Κοτσία, Φιλιππάκη,Καρατζάνου 7(1),Ζαννάρα 2, Γιασεμή 1, Τόσκα 6, Καρούση 1, Μπαμπικέρ, Κοματσιούλη 4, Παπαδοπούλου 9(1), Σπανολιού 5, Άγκο 1.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ Γερεουδάκης-Φέξης): Δασκαλοπούλου 18(2),Τσιλιμπάρη 5, Νάτσκου 2, Καρανάσιου 8, Γούλα 11, Χατζηλεοντή 8, Κορρέ 4, Παπαδοπούλου 8, Οικονομίδου 11.

Η βαθμολογία

1. Πρωτέας Βούλας 2
2. ΓΣ Ηλιούπολης 2
3. Εύνικος  2
4.  Αθηναϊκός 2
5. Πανιώνιος 2
6. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 1
7. ΓΣ Αγίας Παρασκευής 1
8. Δαναοί Άργους 1
9. Αετός Καλλιθέας 1
10. Αιγαίας Χίου 1
11. Φοίνικα Πειραιά 0
*Ο Φοίνικας Πειραιά έκανε το ρεπό του.

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 20/10)
Φοίνικα Πειραιά-Αθηναϊκός
ΓΣ Αγίας Παρασκευής-Πανιώνιος
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αετός Καλλιθέας
Πρωτέας Βούλας-Αιγαίας Χίου
ΓΣ Ηλιούπολης-Δαναοί Αργους

Ρεπό: Εύνικος           

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Πιερικός Αρχέλαος-Απόλλων Καλαμαριάς 52-42
Αρης-Ολύμπια Λάρισας 77-38
ΑΣ Πανόραμα-Παναθλητικός 44-91
ΜΕΝΤ-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 46-59
Ηρακλής-Ασπίδα Ξάνθης 60-42
ΑΕ Πυλαίας-Πανσερραϊκός 66-75

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αρης-Ολύμπια Λάρισας  77-38
Διαιτητές: Νέδογλου-Λαζαρίδης
Δεκάλεπτα: 19-9, 35-24, 57-30, 77-38
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος) Στεργάκη 6, Νταουντάκη 4, Μαρίνη 8, Παπαϊωάννου 12, Τσαμπούρη 11(3), Ευσταθίου, Σλούκα 12(2), Δροσούνη 2, Νάστου 12(2), Καζαμία, Κασαπίδη 2, Βλάχου 8.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι-Νοφάραστ): Τζέλιου, Τσιούρβα 2, Μικρούλη, Σολωμού 4, Λιάσκου 10(2), Μιχαηλίδου 7, Κλεισιάρη 3(1), Καρτσαμάρη 4, Καλλίδη 8, Τέλιου, Μπαζούκη, Μαργαρίτη.

Πιερικός Αρχέλαος-Απόλλων Καλαμαριάς 52-42
Διαιτητές: Γιαννούλης – Μπούγλος
Δεκάλεπτα: 6-6, 27-21, 44-29, 52-42
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Καραλή 2, Τελίδου 19 (3), Κιολέογλου, Μάντζου, Ντριστέλλα 6, Γκοτζαμάνη 2, Λάππα 3, Μπαγκλαρίδου 4, Μπουμπουλέντρα 7, Καρατάσιου 9 (1), Παπαζιώγα, Μυστρίδου.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Καρακασίδου): Οικονόμου, Σιφναίου 2, Ιγγλέζου 5 (1), Παλάνη 2, Καλαντίδου 2, Μαϊδάτση, Ζηππίδου, Διαμαντοπούλου 14, Διαμαντίδου 11 (1), Καϊμακτσή 3, Φλώρου 3.

ΜΕΝΤ-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 46-59
Διαιτητές:  Δικταπανίδης-Θρασυβουλίδης
Δεκάλεπτα: 11-14, 25-30, 30-42, 46-59
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Μουμτζή 3, Θώμογλου 12(2), Κουλακιώτη 4, Γιαννουσίου 12, Παπαδοπούλου 6, Τζιότζιου 7(1), Τζιότζιου , Μπουντούκα 2, Αβρονιδάκη.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μπαλλά 7, Κωστανάκη 5(1), Σουλιώτη, Τσαλή 7, Καλογρίδου 3(1), Καλομιτσίνη 9(1), Κανέλλογλου, Βατσιτσίδου 7, Παπαδάκη 4, Κουλουμπή 6, Κοκκίνου 11.

Ηρακλής-Ασπίδα Ξάνθης 62-40
Διαιτητές:  Μπούγλος Π.-Γιατρόπουλος
Δεκάλεπτα: 19-16, 28-22, 49-31, 62-40
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή 8, Παπαβασιλείου 5(1), Τζίκου 4, Κλιματσάκη, Πάπα, Παγκαλίδου, Σακουλάκη 11(3), Λογδανίδου 11, Γιαννούδη 7, Πετρίδου 3(1), Βασιλειάδου 10, Θωμά 3(1).
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη, Καραλίδου Σ. 6(1), Βαρελτζή 7, Ευθυμίου, Μαμαλίγκατζη 13(2),  Θωμαϊδου 2, Αντώνογλου 5(1), Πετρίδου 1, Φραγκιουδάκη 3, Σουλιώτη 3(1).

ΑΣ Πανόραμα-Παναθλητικός 44-91
Διαιτητές: Καντερές-Παπαδόπουλος Κ.
Δεκάλεπτα: 9-19, 20-50, 34-69, 44-91
ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 4, Αραμπατζή, Ριτζαλέου 8, Νάκη, Καζαντζή Στ. 18, Σιακαβάρα, Σταματιάδου 7, Δαιμονάκου 2, Βασλαματζή 5(1), Χατζηθεοδώρου.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 14, Σταμπή 8(1), Γιαννοπούλου 9, Μπαξεβάνου 10, Σαράντη, Τράντα 11(1), Μπασσιά 7, Γράψα 6(1), Βαντσιούρη 6(2), Καραμπατζάκη 18, Σιδηροπούλου 2, Μπατή.

ΑΕ Πυλαίας-Πανσερραϊκός 66-75
Διαιτητές: Τσάλλας-Γρηγοριάδης Λεων.
Δεκάλεπτα: 20-16, 42-38, 58-52, 66-75
AΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 4, Αρσένογλου, Γράψα 10, Τζιαμπάζη 9(3), Πετρίδου 21(3), Παπαρδέλα 15(3), Πουλάκη, Δεληγιάννη 7, Κουρατόρα.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 10(1), Γαϊτάνη 19(4), Τσάντα 3, Μπακιρτζίδου 12, Χωλοπούλου Μ., Πελτέκη 4, Πιτσιάβα 4, Γκανάτσιου 1, Θανοπούλου, Δαμιανάκου, Κουτούση 22, Βάννα.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 2
2. Αρης 2
3. Ηρακλής 2
4. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 2
5. Πιερικός Αρχέλαος 2
6. Πανσερραϊκός 2
7. ΑΕ Πυλαίας 1
8. Απόλλων Καλαμαριάς 1
9. ΜΕΝΤ 1
10. Ασπίδα Ξάνθης 1
11. Ολύμπια Λάρισας 1
12. ΑΣ Πανόραμα 1
 

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 20/10)

Παναθλητικός-Αρης
Ολύμπια Λάρισας-Ηρακλής
Ασπίδα Ξάνθης-Πιερικός Αρχέλαος
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕ Πυλαίας
Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-ΑΣ Πανόραμα

επιστροφή στην κορυφή