Menu

Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών (2ος Ομιλος): 4η Αγωνιστική

Για την τέταρτη αγωνιστική του ειδικού πρωταθλήματος ανόδου στην Α2 γυναικών (2ος Ομιλος) σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Ασπίδα Ξάνθης-Λασσάνης Κοζάνης 67-24

Δεκάλεπτα: 12-6, 33-15, 50-24, 67-24

Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Ντόντης

Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ-Αντώνογλου): Καραλίδου 10(2), Τσακίρη 12, Μωυσένκου 2, Παπαχρυσοβέργη 1, Καραλή 4, Σιγιώργη 8, Πετρίδου 2, Βαρελτζή 8, Γκιρκίζα, Χαλκίδου 4, Θωμαϊδου 10(1), Ευθυμίου 6(2).

Λασσάνης Κοζάνης (Μήτσιαλος): Κυριατζίδου 2, Λαβαντσιώτη Δ. 5, Γκόντοβα 2, Γρηγοριάδου, Βλάχου, Ναούμ, Λαβαντσιώτη Α. 2, Σιακαβάρα, Καράδαλη 1, Κρανιώτη 12, Μαραγκού, Ζυμπίδου.

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Νίκη Βόλου 38-54

Δεκάλεπτα: 10-10, 24-26, 26-39, 38-54

Διαιτητές: Κωνής-Θρασυβουλίδης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Αυγερινός): Ζιώγα 3(1), Μάντζιου Ε. , Νάτση 12, Τσιακτσίρα 3(1), Μάντζιου Α., Γαβριήλ, Παπαδιά 6, Γούκου, Κολόκα 14(2), Ζαμπέλη, Δήμου, Τασιούλα. 

Νίκη Βόλου (Γαλανάκης): Κωνσταντούλα, Κωστούλα 2, Παρασχάκη 19(1), Ντέγκα, Κοπάνου 7, Παπαγακή 7, Κατσιοπούλου 4, Τότση 8, Ζουμπούλη 7(1).

ΑΓΕ Πιερίας-Ιερισσός  63-49

Δεκάλεπτα: 13-6, 32-20, 47-33, 63-49

Διαιτητές: Πλατέλλα-Δικταπανίδης

ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Ηλιάδου, Παπαδοπούλου 3, Νικολαϊδου 2, Εξίζογλου 16, Θεοδωρίδου 6, Δροσούνη 11, Βαρμάζη 14(2), Πατσιαλή 6(2), Λάπα 2, Καραγκούνη 3(1). 

Ιερισσός (Κούλιας): Ισάκις, Χριστοδούλου, Μπαντή 10(1), Πρενιάσι, Γκατζιώνη 13, Τζέλιου 19(2), Καμπάνη 3(1), Λεμπίδα 4.

Το πανόραμα των αγώνων

Τετάρτη 26/06/19

ΣΚ ΙΕΡΙΣΣΟΣ 99 – ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ.  42-68

ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝ. – ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 41-34

ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ  31-62

Πέμπτη 27/06/19  

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝ.  26-51

ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΣΚ ΙΕΡΙΣΣΟΣ 99  87-34

ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ. – ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ 47-55

Παρασκευή 28/06/19       

ΣΚ ΙΕΡΙΣΣΟΣ 99 – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ  32-50

ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝ. – ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ  58-26

ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ. – ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 41-57

Σάββατο 29/06/19

ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝ. – ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ. 67-24

ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ – ΣΚ ΙΕΡΙΣΣΟΣ 99  63-49

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ  38-54

Η βαθμολογία

Ασπίδα Ξάνθης  8

Νίκη Βόλου 7

ΑΓΣ Ιωαννίνων  6

ΑΓΕ Πιερίας  6

Λασσάνης Κοζάνης  5

Ιερισσός 4

Κυριακή 30/06/19

12.00 ΣΚ ΙΕΡΙΣΣΟΣ 99 – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝ.

13.45 ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ

15.30 ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

επιστροφή στην κορυφή